شما قطعا نام گیت هاب (Github) را شنیده‌اید، گیت هاب یک شبکه‌ی اجتماعی مربوط به شرکت مایکروسافت است که در آن جامعه‌ای از برنامه نویسان و توسعه دهندگان به صورت گروهی با یکدیگر همکاری می‌کنند و کدهای برنامه نویسی در آنجا به اشتراک گذاشته می‌شود. هفته‌ی گذشته گیت هاب شروع به شناسایی اکانت کاربران ایرانی کرد و به علت تحریم‌های ایالات متحده، اکانت‌های ایرانی را مسدود کرد که بر اثر آن کسب و کارهای بیت کوینی نیز دچار مشکل شد. به منظور اطلاع از جزئیات خبر مسدود شدن حساب کاربران ایرانی Github و Slack تا پایان این مقاله با تراپی همراه باشید.

آسیب به کسب و کارهای بیت کوینی به علت مسدود شدن حساب کاربران ایرانی توسط Github و Slack

به این ترتیب ، با مسدود شدن حساب کاربران ایرانی، توسعه دهندگان blockchain از مشارکت در پروژه‌های نرم افزاری که شامل مخزن‌های خصوصی یا خدمات پرداختی برای سرمایه گذاری‌های تجاری است، منع شدند.

بهراد خدایار، مدیر اجرایی استارت اپ بلاک چین ایرانی به CoinDesk گفت : بسیاری از پروژه های جدی رمز ارز/ بلاک چین که در دست توسعه توسط شرکت‌های سراسر جهان هستند، تحت حفاظت در یک منبع خصوصی قرارگرفتند.

مسدود شدن حساب کاربران ایرانی

بنابراین، این مسئله در ارتباط با مسدود شدن حساب کاربران ایرانی و توسعه دهندگان کشورهای دیگر، توسط گیت هاب تاثیر بسیاری بر زندگی حرفه‌ای آن‌ها خواهد داشت. برخی از این محدودیت‌ها به اشتباه برای مهاجران ایرانی که در شمال آمریکا و اروپا اقامت دارند نیز اعمال شده است. این محدودیت همچنین برای سرویس‌های همکاری از راه دور مانند Slack نیزاز ابتدای دسامبر سال 2018 شروع شد و  منجر به ممنوعیت توسعه دهندگان ایرانی برای مشارکت در شبکه‌های جهانی شد.

جزئیات خبر مسدود شدن حساب کاربران ایرانی توسط  Github و Slack

سخنگوی GitHub به CoinDesk گفت:

"برخی از سرویس‌های GitHub ممکن است در این کشورها یا سرزمین‌ها برای حساب‌های GitHub.com سازمانی و انفرادی و مجانی و شخصی در دسترس باشد اما فقط برای ارتباطات شخصی و نه برای اهداف تجاری."

این محدودیت‌ها، برخی از قابلیت‌های GitHub در زمینه‌ی پروژه‌های رمزنگاری را تحت تأثیر قرار داده است. به عنوان مثال ، خدایار گفت تیم وی برای ترسیم نمودارها و شاخص‌های فنی مربوط به صرافی آینده تیم خود ، دسترسی به کد TradingView را از دست داده است. او همچنین گفت: "ما همچنین به اسناد جدیدی که توسط تیم TradingView ایجاد شده است ، دسترسی نداریم ، بنابراین سعی می‌کنیم با خواندن مستقیم کد و استفاده از یک روش آزمون و خطا ، مشکل را حل کنیم."

خدایار قبلاً از صرافی LocalBitcoins برای مبادله نظیر به نظیر جهت خرید و فروش Cryptocurrency استفاده می‌کرد. در ماه می ، این سرویس نیز ممنوعیت ایرانیان را آغاز کرد. منابع در تهران به CoinDesk گفتند که برخی از معامله گران بیت کوین هنوز با ارسال پیشنهادات در صفحات کشور‌های دیگر از این سایت استفاده می‌کنند ، گرچه انتظار می رود هر روز دسترسی به سایت را کاملاً از دست بدهد. با این وجود منابع ایرانی به CoinDesk می‌گویند که علاقه به بیت کوین همچنان در حال افزایش است.

مسدود شدن حساب کاربران ایرانی

یکی از صاحبان کسب و کار بیت کوینی ایرانی که درخواست کرده است فقط با نام "امیرحسین" شناخته شود ، گفت که او ماه‌ها پیش دسترسی به Slack را از دست داده است، اما هنوز توسط GitHub محدود نشده است. او از این سایت برای مبادله بیت کوین ایرانی ، پر کردن شکاف باقیمانده توسط LocalBitcoin و ... استفاده می‌کند. (وی به منظور محافظت از این مشاغل ، درخواست کرده است که ناشناس بماند.)

در مورد مسدود شدن حساب کاربران ایرانی ، امیرحسین به CoinDesk گفت نگران نیست زیرا او از قبل برای چنین سناریوهایی آماده می‌شود: "من معمولاً از اسم مستعارها و دسته‌های تصادفی استفاده می‌کنم تا در مواردی از این دست آن‌ها قادر به شناسایی من نباشند.

از آنجا که این محدودیت یعنی مسدود شدن حساب کاربران ایرانی توسط گیت هاب فقط روی بازپرداخت‌های خصوصی و خدمات پرداخت شده تأثیر می‌گذارد، چندین منبع ایرانی به CoinDesk گفتند که آن‌ها هنوز هم می‌توانند درباره پروژه‌های عمومی بیت کوین که هسته در GitHub دارند، اظهار نظر و مشارکت کنند.

در این مقاله سعی کردیم شما را با جزئیات خبر مسدود شدن حساب کاربران ایرانی توسط گیت هاب و Slack مطالب مهمی را برای شما مطرح کنیم. امید است آنچه گفته شد مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

تاریخ انتشار 20 امرداد 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر