این واقعیت بر هیچکسی پوشیده نیست که انسان در هر جای دنیا نیاز به محلی امن برای سکونت دارد که در آنجا احساس امنیت و آرامش کند. بنابراین هنگامی که برای مهاجرت یا سفر به کشوری دیگر تصمیم گرفتید، اولین مسئله‌ای که دغدغه‌ی ذهن شما می‌شود این است که در کجا ساکن شوم؟ به محض ورود به کشور مورد نظر چه جای مناسی برای اقامت پیدا کنم؟ برای بسیاری از مهاجران تامین هزینه‌ها در کشوری دیگر به خصوص اگر برای اولین بار به آنجا سفر می‌کنند، بسیار سخت است و ممکن است توانایی اجاره‌ی مسکن در محل جدید را نداشته باشند، چه برسد به اینکه بخواهند خانه‌ای در آن جا خریداری کنند. به این منظور برخی از کشورها شرایطی را برای مهاجران در نظر گرفته‌اند که در ابتدای ورود به آن کشور بتوانند به صورت رایگان در خانه‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، سکنی گزینند. در ادامه با تراپی همراه شوید تا برخی از کشورهایی که اجازه اقامت مهاجران در خانه‌‌ های رایگان را برای آن‌ها فراهم کرده‌اند آشنا شوید.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان

در این بخش از مقاله شما را با کشورهایی آشنا خواهیم کرد که امکان اقامت مهاجران در خانه‌‌های رایگان را فراهم کرده‌اند. البته نکته‌ حائز اهمیت این است که بیشتر شهرها و کشورهایی که داوطلب پذیرش مهاجران در خانه‌های رایگان هستند دارای جمعیت کمی می‌باشند و برای اقامت رایگان هم نیز شرایطی دارند که البته این شرایط چندان سخت نیست.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان در ایتالیا

در کشور ایتالیا شهرهایی وجود دارد که دارای جمعیت بسیار کمی هستند و در آن‌ها خانه‌های قدیمی بسیاری وجود دارد که سال‌های سال است کسی در آن‌ها ساکن نبوده. دولت ایتالیا امکان اقامت مهاجران در خانه‌‌های رایگان را به این صورت فراهم کرده است که در این خانه‌های قدیمی به صورت رایگان ساکن شوند ولی در عوض از آن‌ها می‌خواهد که به بازسازی آن خانه بپردازند.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان در آفریقا

در کشور آفریقا ابتدا بررسی می‌شود که آیا مهاجران دارای استطاعت مالی برای اقامت در آن جا دارند یا نه. در صورتی که بررسی‌های لازم انجام شد، به مهاجرانی که توانایی اجاره کردن محلی برای سکونت ندارند، اجازه داده می‌شود تا در خانه‌های رایگان اقامت کنند.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان در آمریکا

در برخی از شهرهای کشور آمریکا برای مهاجران شرایط اقامت در منازل رایگان در نظر گرفته شده است. البته دولت آمریکا از آن‌ها می‌خواهد تا در ازای اقامت در آن شهر به صورت رایگان، فرصت‌های شغلی و کسب و کارهای جدیدی ایجاد کنند.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان در کلمبیا

کشور کلمبیا در قاره آفریقا واقع شده است. به همین دلیل قوانینی مشابه با آنجا برای اقامت مهاجران در نظر گرفته است. به این ترتیب که چنانچه مهاجران از شرایط مالی خوبی برخوردار نبودند، به آنها اجازه‌ی اقامت در منازل رایگان داده شود. البته شایان ذکر است که کشور کلمبیا کلا کشوری ثروتمند نیست، اما اخیرا به خاطر زیبایی‌هایی که در این کشور وجود دارد توریست‌ها و گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است و این باعث شده است که شرایط اقتصادی آن‌ها نسبت به گذشته بهبود یابد.

اقامت مهاجران در خانه‌ های رایگان در پیت کرن

در بریتانیا، جزیره‌ای وجود دارد به نام پیت کرن که روز به روز جمعیت آن در حال کاهش است، به این دلیل اگر مهاجری قصد سفر به این مکان را داشته باشد با استقبال بسیار خوبی رو به رو خواهد شد و برای اقامت در جزیره‌ی پیت کرن به آن‌ها پیشنهاد منازل رایگان نیز داده می‌شود.

در این مقاله با برخی از کشورهایی آشنا شدید که امکان اقامت مهاجران در خانه‌‌های رایگان را فراهم کرده است. امید است مطالب ارائه شده برای شما مفید واقع شده باشد. پس چنانچه شما عزیزان نیز قصد سفر کرده‌اید اما از لحاظ تامین بودجه برای محل اقامت در کشوری که مد نظر دارید با اندکی مشکل مواجه شده‌اید می‌توانید از شرایط فراهم شده در این کشورها برای اقامت رایگان، بهره‌مند شوید.

همراهان همیشگی تراپی از اینکه تا پایان این مقاله نیز با ما بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. چنانچه شما گرامیان نیز تجربه‌ی اقامت رایگان در کشوری را داشته اید، لطفا آن را از طریق کامنت با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

تاریخ انتشار 04 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر