دوستان عزیز که در حوزه‌ی ارز دیجیتال، مبادله و استخراج آن فعالیت می‌کنند باید بدانند که مبادلات رمز ارزها دارای ریسک بالایی هستند. قطعا شما می‌دانید که قیمت بیت کوین مدام در حال نوسان است و همچنین بسیاری از صرافی‌ها مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفته‌اند. با این وجود بیت کوین و دیگر رمزارزها می‌توانند آینده‌ی خوبی داشته باشند. اما خطراتی نیز آن‌ها را تهیدید می‌کند.  به منظور آشنایی با مهم‌ترین خطرات ارز دیجیتال لطفا تا پایان این مقاله با تراپی همراه باشید.

با خطرات ارز دیجیتال که ممکن است شما را تهدید کند آشنا شوید

ورود به بازار ارزهای دیجیتال ممکن است خطرات و ریسک‌هایی به همراه داشته باشد که خوب است از آن‌ها آگاهی داشته باشید.

عدم افزایش قیمت ارز دیجیتال

یکی از خطرات ارز دیجیتال عدم افزایش قیمت می‌باشد. افزایش قیمت ناگهانی بیت کون در سال 2017 باعث شد که بسیاری از سرمایه گذاران تصور کنند که این افزایش قیمت همچنان ادامه خواهد داشت. اما این اتفاق نیافتاد. حقیقت این است که اگر بیت کوین بخواهد عملکردی نظیر ارزهای فیات داشته باشد، نیاز دارد که تقریبا پایدار بماند  و از سوی دیگر فروشندگان آن را نخواهند پذیرفت و خریداران نیز آن را  استفاده نخواهند کرد. قطعا شما امیدوار هستید که سرمایه‌ی بیت کوین شما به مرور زمان ارزشمند شود اما شانس خوبی که وجود دارد این است که زمان‌هایی نیز وجود دارد که بیت کوین تغییرات و رویکردی در یک نوار بسیار باریک دارد. چنانچه شما در بالای این محدوده خرید کرده باشید، ضرر کرده‌اید و اگر در پائین این محدوده خرید کرده باشید، به سود رسیده‌اید و چنانچه در این بازه زمانی سرمایه خود را نگه داشته باشید، می‌توانید از آن برای خرید از فروشگاه‌های پذیرنده‌ی بیت کوین استفاده کنید.

خطرات ارز دیجیتال

ارائه‌ی ارزهای دیجیتال بهتر

درست است که بیت کوین توانسته است در این مدت اخیر رشد قابل توجهی داشته باشد، اما خوب است که درباره‌ی بازار سایر ارزهای دیجیتال نیز اطلاعات کافی داشته باشید و سرمایه گذاری در آن رمزارزهای را هم مد نظر بگیرید. coinmarketcap بیش از 2000 نوع ارز دیجیتال مختلف را معرفی کرده است که می‌توانید آن‌ها را جستجو نمائید و مطالب مهمی که در مورد هر یک از آن‌ها وجود دارد را مطالعه نمائید. درست است که این سکه‌های رمزنگاری شده برای اهداف خاصی ارائه شده‌اند، اما مادامی که بیت کوین با چالش مقیاس پذیری و سایز بلوک‌ها مواجه است، همواره به عنوان یک ارز آسیب پذیر شناخته شده است و کاربران باید به یک جایگزین مناسب برای آن نیز بیندیشند.

و همچنین میتوانید برای خرید انواع ارز دیجیتال روی باکس زیر کلیک کنید!

خرید ارز دیجیتال از تراپی

 

خارج از کنترل بانک‌ها

سال گذشته در ماه نوامبر، بانک مرکزی آمریکا مجوز ثبت اختراع را برای ذخیره داده‌های رمزنگاری شده ارائه کرد و با وجود همه‌ی ناملایماتی که بانک‌های متعارف نسبت به رمز ارزها از خود نشان داده ‌اند، هنوز هم بسیاری از موسسات ،علاقه‌مند به حوزه‌ی سکه‌های دیجیتال و به ویژه سهولت انتقال آن‌ها هستند.

این امر علاوه بر اینکه باعث می‌شود استقلال آن‌ها تهدید شود، باعث می‌شود که ارز دیجیتال جذاب‌تر شده و طرفداران بیشتری پیدا کند. اگر بانک‌ها به عنوان دروازه ی اصلی اینگونه مبادلات قرار بگیرند، مبادلات کنونی تحت فشار قرار خواهند گرفت.

خطرات ارز دیجیتال

پس، اطمینان حاصل کنید که اگر بانک‌ها به انجام خدمات ارز دیجیتال بپردازند و میزان مبادلات شما کاهش پیدا کند، شما بتوانید دارایی ذخیره شده‌ی خود را برداشت کنید. بنابراین شما همیشه باید به سرمایه‌ی خود دسترسی پیدا کنید و بتوانید از داخل کیف پل خود آن‌ها را برداشت کنید.

سخن آخر

ارز دیجیتال ممکن است نسبتا یک بازار ریسکی و نامطمئن به نظر برسد، اما تمامی خطرات موجود در این بازار، با آسیب جدی همراه نیستند و اگر بیت کوین بتواند تثبیت شود، با یک ارز دیجیتال بهتر جایگزین خواهد شد. یا اینکه توسط بانک‌ها پذیرفته خواهد شد و برای انجام مبادلات سراسری مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیشتر بدانید : خطرهای امنیتی سایبری ارزهای دیجیتال

دوستان گرامی و همراهان همیشگی تراپی در این مقاله سعی کردیم شما را با خطرات ارز دیجیتال که ممکن است سرمایه‌گذاران و ماینرها با آن مواجه شوند، آشنا نمائیم. اما همانطور که گفتیم همه‌ی این خطرات آسیب جدی برای شما به همراه نخواهد داشت و شما می‌توانید با در نظر گرفتن این مواردی که ذکر شد به همراه دیگر جوانب کار، با احتیاط و حساب شده وارد حوزه‌ی ارز دیجیتال شوید.

از توجه و همراهی همیشگیتان بسیار ممنون و سپاسگزاریم. دوستان عزیز، چنانچه در مورد موضوعات مطرح شده در مقالات با مشکل یا سوالی روبرو هستید، لطفا با ما تماس بگیرید و سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 22 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر