افرادی که دارای استعداد و توانایی هایی در زمینه یا زمینه های خاصی می باشند و تصمیم دارند که برای کار به یکی از کشورهای خارجی سفر نمایند، لازم است که در مورد شرایط  کار در آن کشور اطلاعات لازم را کسب نمایند. اما همانطور که می دانید، شرایط کار در کشورهای مختلف، متفاوت می باشد.  اگر شما دوست عزیز، تصمیم گرفته اید که برای کار به کشور نیوزیلند سفر نمائید، بهتر است که تا پایان این مقاله ما را همراهی نمائید. در این مقاله قصد داریم  تا در مورد  شرایط  کار در نیوزیلند مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

شرایط  کار در نیوزیلند

در کشور نیوزیلند مجموعه ای از قوانین برای کارمندان وجود دارد که به این امر کمک می کند  تا عدالت به خوبی و درستی در محل کار، درحق کارمندان رعایت شود.

حقوق و تعهدات کارکنان

در قانون کار در نیوزیلند ، شما و کارفرمای شما هر دو دارای حقوق و وظایف خاصی هستید که در ادامه آن هارا برای شما ذکر خواهیم کرد.

  •  کارفرمای شما موظف است به شما یک دستمزد توافق شده  ای را بپردازد.
  • یکی از تعهداتی که شما می بایست به آن عمل نمائید این است که، به شرایط ذکر شده در ویزای کار خود، متعهد و پایبند باشید. به طور مثال چنانچه در ویزای شما نوع فعالیت شما و محل استخدام، قید شده است شما می بایست تحت هر شرایطی به آن عمل نمائید. اما چنانچه خواهان ایجاد تغییری در آن هستید، می بایست برای آن تغییرات درخواست دهید.
  • باید بدانید که حتی اگر در حال حاضر شما به طور شفاهی برای یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای خود در نیوزیلند، پذیرفته شده اید، هنگام ورود به آن کشور، قبل از شروع به کار می بایست یک قرارداد کتبی را نیز امضا نمائید.
  • اگر مسئله ای در قرارداد شما وجود دارد که در مورد آن دچار ابهام هستید، حتما در مورد آن مشورت نمائید تا کلیه ی ابهامات شما در خصوص آن مسئله بر طرف شود همچنین توصیه می شود تا حتما در مورد آن مسئله، به طور کامل اطمینان حاصل نمائید. چنانچه لازم می دانید تا شرایط و ضوابط قراردادتان را مورد مذاکره قرار دهید، حتما قبل از انجام ثبت نام این کار را انجام دهید.

کار در نیوزیلند
باید بدانید که : هنگام شروع به کار در نیوزیلند ، پیوستن به اتحادیه ی مربوط به شغل شما، یکی از حقوق شما به عنوان یک کارمند در کشور نیوزیلند می باشد و کارفرمای شما نمی تواند این حق را از شما بگیرد.

دوره های آموزشی کار در نیوزیلند

ممکن است از شما درخواست شود که در یک دوره ی 90 روزه ی آموزشی شرکت نمائید. این مسئله در کشور نیوزیلند بسیار رایج است و حدودا نیمی از کارکنان کشر نیوزیلند، از این دوره های آموزشی بهره مند می شوند. استفاده از دوره های آموزشی کاملا اختیاری و به درخواست خود شما می باشد، اما چنانچه مایل هستید که در این دوره ها شرکت نمائید، حتما قبل از اینکه شروعبه کار نمائید، این نکته را در قرارداد خود ذکر نمائید.

تعطیلات و مرخصی ها

اگر از کارکنان در کشور نیوزیلند، پرسشی در خصوص میزان تعطیلات آن ها به عمل بیاورید، نظر آن ها این است که میزان تعطیلاتی که برای آن ها در طی یک سال در نظر گرفته شده است، بسیار خوب و در حد استاندارد جهانی است. به این ترتیب که شما در طی سال، حدود چهار هفته مرخصی خواهید داشت. اگر بخواهید می توانید یک هفته از این سه هفته را مرخصی نروید و به انجام کار مشغول باشید و در عوض حقوق معادل آن را دریافت نمائید. اما در کل، 11روز تعطیلات عمومی خواهید داشت.

شرایط کاری والدین

کارفرمایان کشور نیوزیلند، به طور کلی از والدین کارمند، حمایت می کنند و برای ان ها شرایط مرخصی متفاوتی در نظر می گیرند.

  • برای خانم هایی که به تازگی صاحب فرزند شده اند، 22 هفته مرخصی در نظر گرفته می شود.  
  • برای مادران شیرده نیز این امکان وجود دارد که درمحل کار، هر زمان که کودک آن ها نیاز داشتند، به آن ها شیر دهند.
  • اگر کودک یا یکی از اعضای خانواده ی شما دچار بیماری شود، جهت مراقبت از بیمار برای شما مرخصی در نظر گرفته می شود.
این را هم بدانید که : مسئول امنیت محیط کاری شما، کار فرمای شما می باشد.

تبعیض و آزار و اذیت

تبعیض علیه فرد به دلیل جنسیت، گرایش جنسی، وضعیت خانوادگی، وضعیت تاهل، رنگ پوست، ملیت یا کشور مبدا، نژاد، عقاید اخلاقی / مذهب، عقاید سیاسی، وضعیت اشتغال، سن یا معلولیت در نیوزیلند غیرقانونی می باشد.

پایان استخدام شما

اگر شما به هر دلیل تصمیم بگیرید که کار خود را ترک نمائید، باید به اطلاع کارفرمای خود برسانید که تصمیم به ادامه کار ندارید. ولی باید بدانید که برای مدت زمانی که در قرارداد کاری امضا شده و در مورد آن توافق شده است، شما می بایست به کار خود ادامه دهید.

اگر کارفرمایان تصمیم بگیرند که موقعیت خود را از طریق اخراج، بازسازی یا انصراف از محل خود ترک کنند، باید از روند قانونی آن را طی کنند. چنانچه غیر از این عمل نمایند، شما می توانید از آن ها ادعای خسارت داشته باشید.

دوستان گرامی، از توجه و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم. امید است که مطالب ارائه شده برای شما مفید و جذاب واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید:

چگونگی اخذ ویزای کار سوئد

راحت ترین کشورها برای گرفتن ویزای کار کدامند

گرفتن ویزای کار سنگاپور چگونه است

 

تاریخ انتشار 18 شهریور 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر