سلامتی مهم‌ترین عنصر وجودی هر فرد است و بدون آن هیچ کس قادر به انجام کاری نیست. با توجه به هزینه‌های سنگین درمانی نیز اکثر افراد قادر به انجام امور درمانی و پزشکی خود نیستند. و به همین دلیل با جستجو در اینترنت به دنبال روش‌های درمان خانگی خود می‌باشند. با این حال هیچگاه افراد در اینترنت مطمئن به یافتن جواب صحیح و مناسب برای درمان خود نمی‌باشند؛ چرا که هزاران پاسخ برای درمان بیماری وجود دارد که مشخص نیست شما در کدام وضعیت قرار داشته باشید. بنابراین اپلیکیشن‌های زیادی برای اطلاع از وضع جسمانی ایجاد شد که هر یک اطلاعات سلامتی و داروهایی را که مصرف می‌کنید را می‌گیرند و سپس مطابق با آن اطلاعات در تشخیص بیماری به شما کمک می‌کنند. اپلیکیشن های بسیاری تا کنون در زمینه های مختلف ارائه شده است، از جمله هوش مصنوعی، تغییر عادات و شیوه زندگی، تناسب اندام و....که بسیار کارآمد هستند، اپلیکیشن ADA نیز یکی از بهترین برنامه‌های تشخیص سلامتی است که به صورت رایگان در دسترس شما قرار دارد. در صورت اطلاع از ویژگی‌ها و روند کار این برنامه لطفا در ادامه‌ی مطلب با تراپی همراه باشید.

اپلیکیشن ADA

معرفی اپلیکیشن ADA

ADA یک اپلیکیشن مراقبت بهداشتی است که در ابتدا کار خود را با 100 کارمند در برلین، مونیخ و لندن آغاز کرد. این برنامه دارای یک اپلیکیشن ios و یک اپلیکیشن اندروید است که با استفاده از علم هوش مصنوعی و تخصص پزشکان واقعی به مدیریت سلامت افراد کمک می‌کند.

موسس و مدیر عامل شرکت ADA اخیرا خبر از تاسیس، شرکت سلامت ADA در آمریکا و دیگر کشورهای جهان داده است. او همچنین اعلام کرد که این برنامه در 6 ماه گذشته بیش از 1 میلیون بار دانلود شده و در دسته‌ی برنامه‌های پزشکی اپل رتبه‌ی نخست را در 130 کشور به دست آورده است.

این برنامه با رابط کاربری مکالمه کار می‌کند، بنابراین شما قادر به مکالمه با استفاده از آن درست همانند یک دکتر قابل اعتماد می‌باشید. این برنامه علائم فیزیکی فرد را با بیمارانی که سن، جنسیت و بیماری نظیر او دارند، مقایسه می‌کند. گزارش دقیقی که توسط این اپلیکیشن آماده می‌شود به صورت یک PDF در اختیار پزشک قرار می‌گیرد. این برنامه‌ی رایگان همچنین به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و پرتغالی در دسترس است و اخیرا با توجه به کمک مالی بیل و میلندا گیتس در رومانی نیز آغاز به کار کرده است.

اپلیکیشن ADA

اهداف برنامه‌ی کاربردی ADA

اپلیکیشن ADA قصد دارد تا به برترین اپلیکیشن پزشکی در دنیا تبدیل شود و از این رو شرکت‌های متعدد و زبان‌های گوناگونی را در بر می‌گیرد. بازاریابان و تیم تحقیق و توسعه این شرکت نام تجاری ADA را افزایش داده و آن را در دسترس بیشتر افراد قرار می‌دهند. این تیم برای رشد این نام تجاری به نیازهای مردم و بازار، کارها و ایده‌های رقبا و همچنین به منبع پتانسیل رشد کشورها توجه می‌کنند.

تست و ویژگی‌های اپلیکیشن ADA

اپلیکیشن ADAدر سال 2017 به منظور تشخیص صحیح علائم آسم، زونا و بیماری‌های کبدی مرتبط با الکل و عفونت ادراری مورد آزمایش قرار گرفت، که با موفقیت همراه بود. این برنامه بیماران را با دسترسی سریع به اطلاعات معتبر، بررسی علائم سلامت جسمی، در بر گرفتن شرایط نادر و معمولی، ارزیابی هوشمند، کنترل وضعیت سلامت، پرونده‌ی پزشکی سلامت و راهنمایی در پشتیبانی تصمیم گیری کمک می‌کند.

ویژگی‌های اپلیکیشن ADA:

 1. به اشتراک گذاری گزارش ADA با پزشک جهت درک بهتر علائم و سلامت کلی
 2. دسترسی راحت‌تر و سریع‌تر به تاریخچه‌ی سلامت و درمانی
 3. این اپلیکیشن قابل استفاده برای بررسی و ارزیابی خانواده و دوستاندر یک گوشی همراه است؛ چرا که افراد می‌توانند به راحتی از گزینه‌ی Someone else و اطلاعات‌ آن به صورت جداگانه استفاده کنند.
 4. کتابخانه‌ی ADA توسط پزشکان، دانشمندان و اساتید جهت درک جامع علائم و درمان بیماری‌ها، پیشنهادات مفید جهت پیشگیری و اطلاعات بیشتر نوشته شده است
 5. پروفایل برنامه‌ی ADA خود را می‌توانید با استفاده از یک رمز عبور قوی، تقویت کرده تا دیگر افراد قادر به دسترسی به آن نباشند.

بیماری‌هایی که ADA تشخیص نمی‌دهد

در ادامه‌ی مطلب به لیست کاملی که ADA قادر به تشخیص آنها نمی‌باشد ارائه شده است:

 • ناشنوایی
 • نابینایی
 • دیابت
 • سطان
 • سرع
 • معلویت‌های ذهنی
 • اختلالات تحرکی که نیاز به استفاده از صندلی چرخدار دارند
 • اوتیسم
 • ایدز
 • افسردگی
 • دو قطبی
 • استرس و وسواس فکری

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، صمیمانه از شما متشکریم، در صورت استفاده از اپلیکیشن ADA و نحوه‌ی استفاده از آن، لطفا نظرات خود را در کامنت‌ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز استفاده کنند.

تاریخ انتشار 25 خرداد 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر