۲۰ درصد تخفیف ویژه افتتاح حساب پی‌پال | کد تخفیف PP99400

اغلب سرمایه گذاران ارز دیحیتال مایلند بدانند چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است؟ این سوال و سوالات دیگر از در زمینه ذخیره امن ارز دیجیتال، یا احتمال از دست رفتن آن، سوال بسیاری از افراد در مورد ارزهای دیجیتال است و در 10 ساله ی اخیر بازخورد عجیبی داشته است. برای درک بهتر این موضوع و اطلاع از زمان درست سرمایه گذاری در این عرصه با تراپی همراه باشید.

روند صعود بیت کوین از 2009 تا 2019

پس از ساخت بیت کوین در سال 2009 قیمت آن در یک روند صعودی ثابت قرار گرفت و تا به امروز این قیمت کمتر از 0.01 تا 20،000 دلار برای هر سکه کاهش نداشته است. این بدین معنا است که اگر در سال 2009 رقم 50 دلار روی بیت کوی نسرمایه گذاری کرده باشید، در حال حاضر 100 میلیون دلار دارایی خواهید داشت.

خرید بیت کوین

مزیت رقابتی Bitcoin چیست؟

Bitcoin درسال 2009 توسطSatoshi Nakamoto  ایجاد شد. این نخستین ارز دیجیتالی بود که تاکنون ایجاد شده است و صدها کسب و کار و هزاران دارایی دیجیتالی به وجود آورده است. هر چند امروزه بیش از 2000 ارز دیجیتالی ایجاد شده اما هیچ کدام ارزش سرمایه گذاری و قدرت محاسباتی و امنیتی بیشتری نسبت به بیت کوین ندارند و این باعث شده است که اکثر مردم بر این باور باشند که بیت کوین همانند طلا تکرار نشدنی است.

سیاست های پولی در رابطه با بیت کوین

یکی از هدف‌های ایجاد بیت کوین بی ثباتی ارزهای فیات (USD،GBP،EUR،وغیره) وجود تورم و کاهش ارزش پول است. یکی از دلایل کاهش ارزش پول افزایش عرضه آن است که گریبان گیر مردم کشورهایی نظیر ونزوئلا و زیمباوه شده است.

از این رو سازنده بیت کوین با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها ارز دیجیتالی بیت کوین را ایجاد کرد که به این ترتیب ارزش این ارز دیجیتال در طول زمان افزایش خواهد یافت. از طرفی دیگر بیت کوین دارای سیاست‌های پولی سختگیرانه است و  از این رو به گفته‌ی سازنده آن هیچ کس قادر به دستکاری و مداخله در سیستم‌های امنیتی آن نخواهد شد. اما رشد و شکوفایی بیت کوین تهدیدی برای ارزهای فیات است و بنابراین دولت‌ها ممکن است به فکر اقداماتی هماهنگ جهت تحریم و ممنوع کردن استفاده از آن باشند.

زمان مناسب برای خرید بیت کوین چه زمانی است؟

 موسسات بزرگ مانند بانک‌های سرمایه گذاری و صندوق‌های بازنشستگی در شرف استفاده ازبیت کوین هستند، بیت کوین همچنین در بین بازرگانان، تجار و حتی بیشتر سیاستمداران پذیرفته شده است. بیت کوین به دلیل انتقال آن با قیمتی ارزان تر، ذخیره راحت‌تر، تاثیرات کمتر بر محیط زیست، عدم کنترل آن توسط دولت‌ و امنیت بالاتر  نیز با طلا قابل مقایسه می‌باشد.

با توجه به گفته‌ی مدیر ارشد شرکت رتبه بندی مالی وایس بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین به دلیل رشد قابل توجه حجم معاملات کاربران بسیار نزدیک است. او همچنین اظهار داشت که مدل ارزیابی این شرکت، رشد قابل توجه صنعت ارزهای دیجیتالی، حجم معاملات، ظرفیت و امنیت شبکه را نشان می‌دهد. از این رو او بهترین زمان برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی و به خصوص بیت کوین را بسیار نزدیک دانسته است.

در روز چهارشنبه 27 ام مارچ شبکه بیت کوین رکورد بیشترین تعداد رقم معاملات را با 383,186 معامله در یک روز زد.

تحلیلگر اصلی بازار ThinkMarketsUKپیشبینی کرده است که بیت کوین می‌تواند 100،000 دلار افزایش یابد.

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟ چه کسانی باید بیت کوین بخرند؟

افرادی که در موقعیت خوبی برای خرید بیتکوین هستندعبارتند از:

  1. افرادی که دارایی زیادی دارند و می‌توانند درصدی از آن را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند
  2. افرادی که مسئولیت‌های مالی کمتری دارند
  3. افرادی که شغل و حقوق ثابتی دارند

ریسک‌های خرید بیت کوین

بیت کوین همچنان یک دارایی فرار و بی‌ثبات است، از این رو خرید، فروش و تجارت با آن بسیار پر ریسک است. با توجه به ماهیت و نوسان قیمت فروش و خرید بیت کوین در بازار بهتر است بیش از اندازه روی آن سرمایه گذاری انجام ندهید. یکی دیگر از احتمالات ضعیفی که در شبکه بیت کوین وجود دارد، در مورد مسائل امنیتی و حمله هکرها به آن است.

 خیلی‌ از منتقدان ارزهای دیجیتال بر این باورند که یکی دیگر از ریسک‌های خرید بیت کوین منسوخ شدن مداوم نسخه‌های ابزارهای تکنولوژیکی مانند موبایل، دوربین، کامپیوتر و شبکه‌های اجتماعی است. از این رو به دلیل ماهیت بیت کوین و تکنولوژی موجود در آن این ارز دیجیتالی نیز در خطر منسوخ شدن در سال‌های آتی قرار خواهد داشت. با این حال بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان ادعا می‌کنند که ماهیت بیت کوین تنها شکلی از تکنولوژی نیست بلکه شکلی از پول است.

همراهان همیشگی تراپی از اینکه هموراه با ما هستید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شدید حتما آن را با ما در میان بگذارید.

تاریخ انتشار 25 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
سرمایه گذاری بیت کوین
افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 20000 دلار
پرداخت مستقیم با بیت کوین در مرورگر اپرا
استخراج بیت کوین در ایران
بیت کوین رایگان در علی بابا (Alibaba)
ارزهای دیجیتالی که از بیت کوین جلو می زنند
بیت کوین و لایت کوین
انتقال پول با بیت کوین
خرید بیت کوین
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر