همراهان عزیز با توجه به درخواست شما در این مقاله تصمیم گرفیتم تا تمام نکات لازم در رابطه با آزمون GMAT را در اختیار شما قرار دهیم. اطلاعاتی از نحوه برگزاری آزمون تا نحوه پرداخت در آن. آزمون GMAT آزمونی است که در واقع در آن برآوردی از مهارت های نوشتاری، کلامی، خواندن و ... در انگلیسی انجام می شود و برای برخی از رشته های مدیریتی داشتن مدرک آن الزامی است. رشته ای مانند MBA!

این آزمون یک آزمون خارجی است که شما باید برای شرکت در آن هزینه ای را پرداخت نمایید. برای پرداخت هزینه شما می توانید از طریق لینک زیر درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا توسط تیم خدمات ارزی تراپی، پرداخت شما در زمانی کمتر از 2 ساعت کاری انجام شود.

پرداخت آزمون GMAT 

آزمون GMAT چیست؟

آزمون GMAT چیست؟

این آزمون یک آزمون کامپیوتری تطبیقی است. به این معنا که با گذراندن هر تعداد سوال، سوال بعدی کمی سخت تر و پیچیده تر می شود. بنابراین در این آزمون میزان نمره شما بر اساس تعداد سطح هایی که از آسان به سخت گذارنده اید سنجیده می شود. نه تعداد سوال هایی که درست یا غلط جواب داده اید. هر بخش از این آزمون با سوال های متوسط نسبتا سخت شروع می شود. سوال های بعدی بر اساس پاسخی که شما در این بخش اولیه می دهید از شما پرسیده می شود. چون در این آزمون پاسخ به هر سوال دارای اهمیت زیادی است شما نمی توانید بعد از پاسخ دادن به آن باز به مرحله قبل بازگردید به عبارت دیگر تنها اجازه یک بار پاسخ دهی به هر سوالی را دارید. پس در هر مرحله باید به پاسخ سوال خود دقت کنید.

نحوه برگزاری آزمون GMAT :

آزمون GMAT سالی یک بار، در 4 بخش زیر برگزار می شود :

  • استدلالی و نوشتاری

مدت زمانی که برای پاسخ دهی به این بخش برای شما در نظر گرفته شده است ، 30 دقیقه است. در این بخش از شما خواسته می شود تا توانایی خود را در انتقاد و بیان استدلال های خود به صورت نوشتاری در رابطه با مسئله که برای شما بیان شده است نشان دهید.

  • ارزیابی

در این بخش 12 سوال در شکل های مختلف برای شما مطرح می شود که شما باید در زمان 30 دقیقه به آن ها پاسخ دهید. داده های این بخش در قالب جدول، گرافیک و ... در اختیار شما قرار داده می شود که باید ارزیابی خود را در مورد آن ها بیان کنید.

آزمون GMAT چیست؟

  • ریاضیات

در این بخش 31 سوال را باید در مدت زمان 62 دقیقه پاسخ دهید. این سوال ها توانایی شما را در درک و توان حل مسئله به چالش می کشد.

  • کلامی

در این بخش متن انگلیسی در اختیار شما قرار داده می شود که شما باید توانایی خود را در خواندن و درک آن به خوبی نشان دهید. برای این بخش 65 دقیقه زمان برای پاسخ دهی به 34 سوال در نظر گرفته شده است.

همراهان عزیز در هنگام دادن آزمون GMAT شما خودتان می توانید انتخاب کنید که کدام بخش را ابتدا آغاز نمایید. در ورژن جدید آزمون GMAT زمان برگزاری آزمون 30 دقیقه کاهش یافته است. این 30 دقیقه در تمامی بخش ها اعمال شده است.

توجه :  این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در آزمون gmat باید به یکی از کشورهای  همسایه مانند ترکیه سفر کنید.

آزمون GMAT چیست؟

نحوه پرداخت در آزمون GMAT :

هزینه کلی این آزمون 250 دلار امریکا است. برای پرداخت این مقدار می توانید از ویزا کارت و یا مستر کارت استفاده کنید. در صورتی که صاحب یکی از این کارت ها هستید و یا قصد خرید و یا شارژ این نوع کارت های اعتباری را دارید می توانید از طریق لینک های زیر درخواست خود را برای ما ارسال نمایید :

خرید کارت شارژ                                                                  شارژ کارت

اما اگر به هر دلیلی خودتان قادر به انجام این کار نیستید می توانید از طریق لینک بالا پرداخت آزمون GMAT را به طور کامل به ما بسپارید.

همراهان عزیزامیدوارم اطلاعات بیان شده در این مقاله در رابطه با آزمون GMAT پاسخ سوال های شما را داده باشد. اما در صورت وجود هر گونه شوال شما می توانید از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر