۲۰ درصد تخفیف ویژه افتتاح حساب پی‌پال | کد تخفیف PP99400

امریکا یکی از کشور هایی است که افراد زیادی خواهان مهاجرت به آن چه برای ادامه زندگی و چه برای تحصیل، درمان و ... هستند. اما متاسفانه این کشور سفارت فعال در ایران ندارد. به همین علت شما برای دریافت ویزای این کشور باید به سفارت امریکا در سایر کشورها مراجعه کنید. برای انجام این کار نیاز است که هزینه ای پرداخت نمایید. با استفاده از لینک زیر درخواست پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا خود را برای متخصصان تراپی ارسال نمایید :

 

پرداخت هزینه وقت سفارت با پی پال

 

مهم ترین نکات برای تعیین وقت در سفارت امریکا :

 •  داشتن پاسپورت

برای تعیین وقت ابتدا باید در سایت USVISA-INFO.com ثبت نام کنید. برای ثبت نام نیاز به وارد کردن نام کاربری و یا username دارید که همان شماره پاسپورت است. در صورتی که پاسپورت ندارید می توانید از مقاله تعیین وقت بدون پاسپورت امریکا استفاده کنید.

 • داشتن I-20 یا DS-2019

در صورتی که می خواهید برای ادامه تحصیل به امریکا بروید باید ویزای دانشجویی دریافت نمایید. این مدرک برای اخذ ویزای دانشجویی الزامی است. برای پر کردن این فرم نیاز به یک کد به نام SEVIS  یا همان سرویس نامبر دارید که می توانید از دانشگاه مورد نظر خود دریافت نمایید. این کد برای تعیین وقت در سفارت امریکا نیز استفاده می شود. (داشتن این کد به این معناست که اطلاعات شما در بانک اطلاعاتی دانشگاه مورد نظر ثبت شده است. بدون این کد ویزایی به شما داده نمی شود بنابراین حتما سعی کنید به طریقی این کد را بدست آورید.)

 • پر کردن فرم DS-160

 برای اخذ ویزا نیاز است که اطلاعات درستی از خود به سفارت مورد نظر اعلام نمایید. بنابراین پر کردن درست و دقیق این فرم از بیشترین اهمیت برخوردار است. برخی افراد بعد از ارسال درخواست تعیین وقت در سفارت امریکا این فرم را پر می کنند که در برخی موارد برای آن ها ایجاد مشکل می کند. بنابراین توصیه ما به شما این است که این فرم را با آرامش و دقت کافی پر و تایید نمائید. در صورتی که سفارت های دوبی، ترکیه و ارمنستان را انتخاب کنید می توانید این فرم را توسط پردازش فارسی پر نمایید. (پر کردن فیلدهای مختلف این فرم باید توسط حروف لاتین انجام شود. همچنین چون پردازش اینترنتی انجام می شود می توانید بارها فیلد مورد نظر خود را قبل از تایید نهایی ویرایش نمایید. تمام این موارد برای اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده است.)

هنگام تکمیل این فرم باید کشور مورد نظر خود جهت اخذ ویزا تعیین کنید. بعد از مشخص کردن آن باید به سایت کشور مورد نظر رفته و حساب کاربری ایجاد نمایید. به عنوان مثال :

 • ثبت نام در سایت کنسولگری (سفارت) امریکا در دوبی
 • ثبت نام در سایت کنسولگری (سفارت)  امریکا در ترکیه
 • ثبت نام در سایت کنسولگری (سفارت)  امریکا در ارمنستان

سفارت امریکا

مراحل تعیین وقت در سفارت آمریکا :

توجه داشته باشید، نکاتی که در ادامه بیان می شوند در رابطه با اخذ ویزای غیر مهاجرتی است.

 1. تکیمل فرم DS-160
 2. ثبت نام در سایت USVISA-INFO.com
 3. انتخاب محل برای اخذ ویزا
 4. پرداخت هزینه درخواست ویزا امریکا
 5. تعیین وقت برای انجام مصاحبه

انتخاب محل برای اخذ ویزای امریکا :

همان طور که گفته شد باید یکی از سفارت های کشورهای مختلف را انتخاب نمایید و سپس به مکانی که به شما پیشنهاد داده می شود مراجعه کرده تا بتوانید ویزا و مدارک مورد نظر خود را دریافت نمایید. 3 روز کاری برای آماده سازی مدارک شما زمان می برد. سپس با استفاده از یک مدرک شناسایی معتبر همراه با عکس به محلی که انتخاب کرده اید مراجعه نموده و مدارک را دریافت نمایید. (مدرک شناسایی مانند گواهی نامه، شناسنامه ، کارت شناسایی دولتی و ... همگی همراه با عکس)

اگر بنا به هر دلیلی خودتان قادر به دریافت مدارک مورد نظر نیستید می توانید این کار را به پدر و مادر و یا فرد سومی همراه با نامه ای معتبر و امضا شده از سوی شما بسپارید.

همچنین توجه داشته باشید اگر دریافت مدارک شما بیش از 30 روز کاری طول بکشد، مدارک به کنسولگری اصلی بازگردانده می شوند.

پرداخت هزینه تعیین وقت در سفارت امریکا یا همان MRV Fee:

برای تعیین وقت شما هر سفارتی را که انتخاب کنید باید هزینه ای را پرداخت نمایید. این هزینه برای اخذ ویزای غیر مهاجرتی به ازای هر نفر 160 دلار است.

روش های پرداخت هزینه تعیین وقت در سفارت امریکا :

برای  انجام این کار 3 روش به شما پیشنهاد می شود :

 1. پرداخت حضوری در شعبه مشخص شده
 2. پرداخت با استفاده از ویزا کارت و مستر کارت
 3. پرداخت توسط خدمات ارزی تراپی

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا

نکات تکمیلی در رابطه با پرداخت هزینه تعیین وقت در سفارت امریکا :

 1. در صورتی که شما برای اخذ ویزا تایید نشوید و تصمیم به انجام دوباره این کار دارید باید بار دیگر هزینه را پرداخت نمایید.
 2. مدت اعتبار هزینه پرداخت شده 1 سال معادل 365 روز است.
 3. این هزینه غیر قابل برگشت و انتقال به غیر است.

نکات تکمیلی جهت تعیین وقت مصاحبه در سفارت امریکا :

بعد از این که پرداخت شما انجام شد می توانید تعیین وقت خود را انجام دهید. در این مرحله تنها نزدیک ترین زمان ممکن به شما نمایش داده می شود. پس توجه داشته باشید که زمان را چه موقعی انتخاب می کنید چرا که بعد از آن دیگر نمی توانید سفارت خود را از کشوری به کشور دیگری تغییر داده و در صورت نیاز به انجام این کار باید دوباره هزینه تعیین وقت سفارت امریکا را پرداخت نمایید.

توجه :  شما تنها مجاز به تعیین وقت در یک کشور هستید.

پرداخت هزینه تعیین وقت در سفارت امریکا توسط تراپی :

اگر به هر دلیلی قادر به انجام این کار نیستید، تنها کافی است که درخواست خود را از طریق لینکی که در بالای صفحه قرار داده شده است برای ما ارسال نمایید. تنها قبل از ارسال درخواست خود مراحل قبل از پرداخت هزینه را خود باید انجام دهید و در نهایت لینک پرداخت را در فرم درخواست خود قرار دهید.

چگونگی اخذ ویزا امریکا :

هنگامی که زمان مصاحبه شما تعیین شد، شما یک ملاقات حضوری با افسر ویزا خواهید داشت. در این ملاقات تعیین صلاحیت شما برای اخذ ویزا توسط افسر ویزا انجام می شود. در این مرحله اطلاعات وارد شده در فرم DS-160 و همچنین رفتار و گفتار شما دارای اهمیت بسیاری است. اگر خوش شانس باشید همان لحظه با درخواست شما موافقت می گردد و یا در برخی موارد ممکن است که بررسی اطلاعات شما نیاز به زمان بیشتری داشته باشد که اصطلاحا به آن Administrative processing گفته می شود. در این شرایط خبر تایید و یا رد درخواست اخذ ویزای شما از طریق ایمیل و یا سایت به شما داده می شود.

 

پرداخت هزینه وقت سفارت با پی پال

 

فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر