کانادا یکی از کشورهایی است که شما برای مهاجرت به آن نیاز به ویزا دارید. برای اخذ ویزا همان طور که می دانید باید به سفارت کشور کانادا مراجعه کنید ولی متاسفانه این کشور سفارت فعال در ایران ندارد و شما باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایید. برای تعیین وقت در سفارت کانادا نیاز است که هزینه ای را پرداخت نمایید. با استفاده از لینک زیر می توانید درخواست خود را جهت پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا برای ما ارسال نمایید :

 

پرداخت هزینه وقت سفارت با پی پال

 

اخذ ویزای کانادا :

مراحل اخذ ویزای کانادا کمی با سایر کشورها مانند امریکا، انگلیس، ایتالیا، استرلیا و ... متفاوت است. زمانی که در این سفارت شما وقت برای مصاحبه می گیرید، در واقع تنها برای انگشت نگاری و ثبت هویت می روید. مخاطبان گرامی تا زمانی که انگشت نگاری شما انجام شود، درخواست اخذ ویزای شما مورد بررسی قرار نمی گیرد. به همین علت در این مرحله صحت و درستی اطلاعات شما از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که افسر ویزا تنها بر اساس این اطلاعات صلاحیت شما را برای دریافت ویزا تعیین می کند.

شما برای ارائه مدارک و انگشت نگاری جهت اخذ ویزای کانادا می توانید به یکی از سفارت خانه های زیر مراجعه نمایید :

 • سفارت کانادا در آنکارا
 • سفارت کانادا در استانبول
 • سفارت کانادا در دبی
 • سفارت کانادا در باکو

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا

نحوه ارسال مدارک برای اخذ ویزا کانادا :

همان طور که گفته شد شما باید مدارک خود را برای اخذ ویزا در اختیار سفارت قرار دهید. برای انجام این کار شما هم می توانید حضوری و هم می توانید غیر حضوری اقدام نمایید. 

ارائه مدارک به صورت حضوری و دستی :

در این حالت شما باید به سفارت مورد نظر مراجعه کرده و مدارک مورد نظر را به صورت کاغذی جهت ثبت نام تحویل دهید. در این روش چون ثبت نام به صورت حضوری انجام می شوذ پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا نیز باید در بانک انجام گیرد و سپس فیش واریزی به مسئول مورد نظر تحویل داده شود.

بعد از انجام انگشت نگاری شما , به شما کدی تحویل داده می شود  که با استفاده از می توانید پیگیری های لازم را جهت دریافت نتیجه انجام دهید.

ارائه مدارک به صورت غیر حضوری و اینترنتی :

در این روش مشابه با سایر سفارت ها مانند انگلستان، امریکا و .. شما می توانید ثبت نام و ارسال مدارک را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهید. برای انجام این کار باید در سایت سفارت کانادا ثبت نام کرده و از طریق حساب کاربری خود مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد را آپلود نمایید.

بزرگترین مزیت انجام این کار این است که دیگر شما نگران اشتباهات نگارشی خود نخواهید بود و امکان ویرایش چند بار اطلاعات وارد شده را خواهید داشت. در این روش شما باید پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا را به صورت آنلاین انجام دهید. بعد از این که شما ارسال مدارک را بر اساس فرم تعیین شده ارسال نمودید، 30 روز مهلت خواهید داشت تا حضوری برای انگشت نگاری مراجعه نمایید.

توجه : در صورتی که شما در این مدت زمان به سفارت مورد نظر مراجعه نکنید درخواست شما باطل شده و هزینه قابل بازگردانی نیست.

 مانند روش قبل شما می توانید از طریق ایمیل  ازنتیجه درخواست ویزای خود مطلع شوید. مدت پاسخگویی نتیجه شما می توانید بین 1هفته الی 3 ماه زمان ببرد.  

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا

چه کسانی از انگشت نگاری معاف هستند؟

 • افراد بالای 80 و پایین 14 سال سن
 • افرادی که ویزای مهاجرتی دارند.
 • افراد با پاسپورت کانادا و یا مقیم کانادا
 • دیپلمات ها و افراد دولتی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا :

در هر دو روش گفته شده شما باید دارای مدارک زیر باشید که همگی باید توسط دارالترجمه های رسمی کشوری ترجمه شده باشند.

 1. داشتن پاسپورت با حداقل 1 سال زمان اعتبار به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 2. ترجمه انگلیسی شناسنامه به همراه عکس رنگی سه در چهار
 3. ارائه کلیه مدارک دارایی شما، مانند گردش 3 ماه مالی حساب شما، زمین، ماشین  و ....
 4. تکمیل فرم Application  و تایید فرم درخواست ویزا
 5. تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی یا Family information
 6. گواهی اشتغال به تحصیل و کار البته در صورت وجود
 7. ارائه مدارک کاری
 8. ارائه مدارک شخص دعوت کننده

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا :

برای تعیین وقت شما باید 185 دلار پرداخت نمایید. در صورتی که ثبت نام شما به صورت آنلاین بوده است می توانید این کار را از طریق کارت های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت انجام دهید و یا پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا را به تراپی بسپارید. در صورت تمایل به انجام این کار می توانید از طریق لینک بالا درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

نکات تکمیلی جهت اخذ ویزا کانادا :

برای این که شما موفق به دریافت ویزا شوید باید به نوعی نظر افسر ویزا را به خود جلب کنید. اخذ ویزا برای شما ساده تر می شود اگر :

 1. تعیین کنید که بعد از یک زمان معین در صورتی که موفق به مقیم شدن در کانادا نشدید این کشور را ترک کنید.
 2. توان مالی کافی برای هزینه های زندگی خود را دارید.
 3. دارای سوء سابقه نباشید.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت کانادا

تعیین وقت سفارت کانادا در ترکیه :

در صورتی که می خواهید برای انجام انگشت نگاری به ترکیه بروید می توانید یکی از شهر های آنکارا و یا استانبول را انتخاب نمایید. برخی عقیده دارند که برخی از سفارت ها راحت تر ویزا را صادر می کنند در حالی که در رابطه با کانادا باید بگوییم هیچ فرقی بین این دو سفارت وجود ندارد چرا که در نهایت یک کنسولگری در رابطه با صدور ویزا تصمیم می گیرد.

شما متناسب با شرایط خود باید یکی از این شهرها را انتخاب نمایید. به عنوان مثال در رابطه با شهر استانبول شما می توانید با انجام دو پرواز رفت و برگشت در یک روز از طریق تهران هر چه سریع تر کار خود را انجام دهید بدون این که نیاز باشد هزینه زیادی خرج کنید. در حالی که در مورد آنکارا این امکان وجود ندارد و شما حتما باید از پروازهای دو شب و سه روز استفاده نمایید.

پیکاپ یعنی چی؟

در صورتی که پاسخ سفارت خانه به درخواست ویزای شما مثبت باشد، شما باید در مدت زمان 30 روز پاسپورت خود را به سفارت خانه تحویل دهید تا مهر ویزا روی آن خورد شود. به انجام این فرآیند پیکاپ می گویند.

توجه : حتما در مدت زمان تعیین شده این کار را انجام دهید چرا که در غیر این صورت ویزای شما باطل خواهد شد.

 

پرداخت هزینه وقت سفارت با پی پال

 

فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر