این روزها اکثر افراد و خصوصا هر کدام از صاحبان کسب‌و‌کار، بیش از پیش به بازاریابی و تبلیغات آنلاین روی آورده‌اند و اکثر آنها دارای وب سایت می‌باشند. با توجه به تفاوتهای هاستینگ و ISP و امکاناتی که هر کدام از آنها برای کاربران فراهم کرده‌اند، اکثر افراد به سمت استفاده از میزبانی وب روی آورده‌اند و تلاش می‌کنند تا بهترین هاست را برگزینند. آیا شما با وب هاستینگ آشنا هستید؟ آیا مایلید تا با انواع وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب آشنا شوید؟ با تراپی همراه شوید تا برای شما بگوئیم که وب هاستینگ چیست و انواع آن کدام است.

وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب چیست؟

یکی از مهمترین مزایایی که میزبانی وب برای صاحبان وب سایت‌ها فراهم کرده‌است، پایین بودن هزینه‌های میزبانی وب است، همچنین به دلیل نصب آسان و قابلیت حفظ و نگهداری ساده آن، اکثر افراد به سمت استفاده از هاستینگ روی آورده‌اند. در ادامه برای شما خواهیم گفت.  

وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب

وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب چیست؟

زمانی که وب سایت شما و همه‌ی محتوای آن تحت میزبانی وب بر روی یک سرور ذخیره می‌شود، وب سایت شما فعال شده و برای بازدیدکنندگان این امکان فراهم می‌شود تا بتوانند وب سایت شما را ببینند و از محتوای آن بهره‌مند شوند و در واقع وب سایت‌تان در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و هر زمان که شما یک صفحه، عکس، ویدیو یا هر نوع محتویاتی را بر روی وب سایت خود قرار می‌دهید، این محتواها به میزبان وب شما ارسال می‌شود.

به طور مثال اگر بخواهید یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید، وب سایت شما حکم آن فروشگاه را دارد که مشتریان احتمالی و مصرف کنندگان برای بازدید از محصولات شما به آنجا مراجعه خواهند کرد و محصولات شما را خریداری می‌کنند. در این زمینه شرکت‌های میزبانی وب، خدمات خود را به فراهم آوردن این سرورها و تکنولوژی مربوط به آن تخصیص داده‌اند.

هاستینگ وب انواع مختلفی دارد و خدماتی که ارائه می‌دهند در زمینه‌های مختلف برای مشتریان عرضه می‌شود. صاحبان وب سایت‌ها مایلند تا پشتیبانی وب سایت خود را به شرکت‌هایی بسپارند که در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوند. چرا که هر گونه مشکل در زمینه‌ی وب هاستینگ برای مشتریان ممکن است آنها را با ضررهای مالی فراوانی مواجه کند.

سوالی که در اینجا وجود دارد این است که، با وجود صدها و یا حتی هزارها شرکت میزبانی وب و خدمات موجود، شما چگونه می‌توانید تشخیص دهید که کدامیک برای کسب و کار شما مناسب‌تر میباشد؟ کدام یک خدمات بیشتری را به مشتری ارئه می‌دهد؟ آیا همه‌ی شرکت‌های هاستینگ وب قابل اعتماد هستند؟ کدامیک از آنها می‌تواند به رشد و ارتقای کسب و کار شما کمک کند و میزان فضا و  پهنای باندی که به وب سایت شما اختصاص می‌دهد چقدر است؟ و همچنین مهمترین سوالی که وجود دارد این است که کدام شرکت هاستینگ، خدمات خود را با هزینه‌های بهتری ارائه میدهد؟

البته توجه داشته باشید که تنها هزینه‌ها تعیین کننده نیستند و صرفا تنها با در نظر گرفتن هزینه‌ها به انتخاب یک شرکت هاستینگ نپردازید. در این زمینه نکات بسیار مهم دیگری هستند که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد. چرا که زمانی که کسب و کار شما ارتقا می‌یابد، نیازمندی‌های میزبانی وب شما نیز بیشتر و پیچیده‌تر خواهد شد. پس بهتر است بسیار آگاهانه‌تر به انتخاب بپردازید.

وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب

معرفی چند نوع از انواع وب هاستینگ (web hosting) یا میزبانی وب

در این بخش از مقاله به معرفی چند نوع از مرسوم‌ترین انواع میزبانی وب خواهیم پرداخت که آگاهی‌های لازم را در اختیاز شما قرار خواهد داد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن مهمترین نیازهای خود را تامین نمائید.

  • وب هاستینگ مشترک :

در این نوع میزبانی وب، وب سایت شما روی یک سرور، به همراه دیگر وب سایت‌ها و شاید صدها وب سایت دیگر واقع شده است. برای این نوع وب هاستینگ یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که وب سایت شما ممکن است از دیگر وب سایت‌ها تاثیر پذیرد. به طور مثال اگر وب سایتی حجم ترافیک زیادی را به خود اختصاص داده باشد، می‌تواند سرعت سایت شما را به شدت کاهش دهد.

اما مهمترین مزیتی که این نوع وب هاستینگ دارد، ارزان بودن آن می‌باشد، که هر ماه حدود 5 تا 20 دلار است. در کل میزبانی مشترک می‌تواند یک گزینه فوق العاده باشد که به رشد کسب و کار شما کمک کند.

در این مقاله شما را با وب هاستینگ آشنا کردیم و یکی از انواع میزبانی وب را به شما معرفی کردیم. عزیزان، از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار ممنون و سپاسگزاریم. به منظور آشنایی با انواع دیگر وب هاستینگ لطفا ما در قسمت دوم این مقاله نیز همراهی نمائید.

تاریخ انتشار 25 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر