مخاطبان گرامی بر اساس بازخوردی که از نظرات شما عزیزان داشتیم، متوجه شدیم خیلی از افراد در مفهوم  سرویس اکسچنج و روش های انجام آن سوال دارند. به همین دلیل در یان مقاله می خواهم تعریفی از این مفهوم در اختیار شما قرار بدهم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ تمام سوال های خود را دریافت کنید.

 

سرویس اکسچنج به سیستم آنلاینی گفته می شود که شما از طریق آن می توانید انواع تبدیل های ارزی به همدیگر را انجام دهید. به عنوان مثال شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را به هر کدام از دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل نمایید. انواع مختلفی از این سرویس وجود دارد که ما همه آن ها را به شما معرفی می کنیم. توجه داشته باشید که مفهوم کلی این انواع مختلف یکی است تنها شیوه انجام آن تراکنش و یا معامله متفاوت است.

انواع مختلف سرویس اکسچنج :

  • اکسچنج Traditional : این نوع از مبادله، در واقع همان شیوه های سنتی است که فروشنده و خریدار بر اساس قیمت روز ارز مبادله خود را احتمالا توسط یک فرد واسط انجام می دهند. معمولا در استفاده از این نوع مبادله (اکسچنج) فرد باید کارمزدی را پرداخت نماید. برخی از این مبادله ها به صورت رمزنگاری شده انجام می شوتد و برخی دیگر از آنها به کاربر این اجازه را می دهند که به عنوان مثال برای دریافت بیت کون دلار بپردازند و لزوما ارز دیجیتال پرداخته نشود. به عنوان مثال Coinbase و یا Kraken از این نوع سرویس های اکسچنج هستند.

همان طور که گفته شد برخی از آن ها برای انجام معامله از نفر سومی نیز استفاده می کنند. در واقع کسی که نقش پشتیبانی و حل مسئله های مختلفی که ممکن است در طول مبادله ایجاد شوند را ایفا می کند. به این نوع از مبادله، مبادله متمرکز گفته می شود چرا که قدرت در دست یک نهاد مرکزی قرار دارد. در مقابل اکسچنج غیرمتمرکز (decentralized) و همتا به همتا (peer-to-peer) وجود دراد که از فرد سومی استفاده نمی شود. به این معنا که قدرت مرکزی وجود ندارد. EtherDelta نمونه ای از مبادله همتا به همتا است.

سرویس اکسچنج
  • کارگزران اکسچنج : تا به حال پیش آمده است که از فرودگاه بخواهید ارز خریداری کنید؟ این نوع مبادله دقیقا همان طور است. در واقع قیمت روز ارز به علاوه مقدار اضافه تری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برخی از وب سایت های اکسچنج مانند Coinbase بر این اساس کار می کنند. برای تازه کاران استفاده از این نوع مبادله توصیه می شود برای این که بسیار ساده است. با وجود این که مقدار اضافه تری پرداخت می کنید.

سرویس اکسچنج
  • اکسچنج مستقیم : این نوع مبادله نوعی از مبادله همتا به همتاست. به عبارت دیگر در این روش خریدار و فروشنده مقداری مد نظر خود را به سیستم اعلام می کنند و بعد از آن سیستم وظیفه دارد که تان هایی که مناسب هم هستند را در ارتباط با هم بگذارد. این نوع مبادله چندان توصیه نمی شود ولی در برخی از موارد نیز مفید است. در صورتی که از این نوع مبادله می خواهید استفاده کنید مطمئن بشید که ساختار انتخابی شما دارای کاربران زیادی باشد و همچنین قیمت های آن را از طریق سیستم Coinmarketcap چک کنید.

سرویس اکسچنج

همراهان عزیز امیدوارم با انواع روش های سرویس اکسچنج آشنا شده باشید. انتخاب هر کدام از روش ها بستگی به تجربه، شرایط و سلیقه شخصی شما دارد. بنابراین امیدوارم با توجه به این اطلاعات بهترین انتخاب را انجام دهید. خوشحال می شوم نظرات شما را از طریق چت آنلاین دریافت کنم.

تاریخ انتشار 16 اسفند 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر