در سال 1973 سوئیفت (SWIFT) ،انجمنی برای ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان در بروکسل تاسیس کرد. این انجمن در واقع یک سازمان است که به منظور همکاری جهت ارتقاء و توسعه تعاملات مالی جهانی استاندارد تاسیس شده است. ماموریت اصلی سوئیفت این است که یک پیوند ارتباطات جهانی را برای پردازش داده ها با یک زبان مشترک برای معاملات مالی بین المللی ایجاد کند. این انجمن یک سرویس پیام رسان را نیز برای ارسال پیام های مالی مانند اعتبار نامه ها، پرداخت ها و معاملات اوراق بهادار بین بانک ها در سراسر جهان اداره می کند. عملکرد مهم SWIFT این است که تبادل پیام ها را با سرعت و بسیار مطمئن انجام می دهد. SWIFT در مراکزی فراتراز دفتر مرکزی آن در بروکسل نظیر بلژیک و ایالات متحده آمریکا، اطلاعات مالی و تراکنش ها را پردازش می کند. لازم به توضیح است SWIFT، عبارت است از the Society for the Worldwide Interbank Financial Telecommunication .

 

سوئیفت

معرفی سوئیفت و نحوه عملکرد آن

آنچه امروزه دغدغه خاطر بسیاری از تجار و افراد صاحب  کسب و کارهای بزرگ شده است، مسئله تبادلات ارز و انتقال بین المللی پول می باشد. در واقع این که شما به عنوان یک تاجر بتوانید به راحتی به یک بانک بروید و پول خود را در هر کجای دنیا انتقال دهید امر بسیار مهمی است. اما چگونه این اتفاق می افتد؟ اساس کار بسیاری از سیستم های نقل و انتقال پول بین بانکی و امنیت بین المللی، سیستم گسترده پیامرسانی سوئیفت است که توسط بانک ها و موسسات مالی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد تا با سرعت، دقت و اطمینان، اطلاعاتی نظیر دستورالعمل انتقال پول را ارسال و دریافت کنند. هر روز نزدیک به 10،000 موسسه عضو SWIFT حدود 24 میلیون پیام در شبکه ارسال می کنند.

 

استفاده از سوئیفت

سوئیفت (SWIFT) در واقع یک شرکت تعاونی است که یکسری عضو دارد. اعضا سوئیفت، بر اساس سهم مالکیت هر سهام داربه طبقات مختلف تقسیم می شوند. همه اعضا، جهت عضویت، تنها یک بارهزینه ی پیوستن را به اضافه هزینه های پشتیبانی سالانه که بسته به میزان سهام آن ها متفاوت است، پرداخت می کنند. SWIFT همچنین برای هر پیام بر اساس نوع پیام و طول پیام هزینه می کند. این هزینه ها نیز بسته به میزان هزینه هایی که بانک مربوطه برای ارسال و دریافت پیام متحمل می شود، متفاوت است.

ویژگی ها و خدمات سوئیفت

سوئیفت

  • سوئیفت یک پلتفرم مقیاس پذیر، انعطاف پذیر و بسیار دسترسی پذیر است.
  • تیم های پشتیبانی تخصصی سیستم سوئیفت که مانیتورینگ را در زمان واقعی کنترل می کنند، مدیریت امنیت و ارائه خدمات با کیفیت بالا را تضمین می کنند.
  • سیستم سوئیفت با برنامه های کاربردی کسب و کار مشتری، یکپارچه شده است.
  • دارای گواهینامه های کیفیت زیرساخت SWIFT، ISO 9001 و ISO 20000.
     

دوستان همراه! در این مقاله سعی کرده ایم، مطالب کلی در مورد شبکه انتقال پول سوئیفت ، در اختیار شما قرار دهیم. امید است مورد رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. در صورت وجود هرگونه اشکال یا سوال، می توانید آن را با ما در چت آنلاین در میان بگذارید.

منتظرتان هستیم.... با ما در تماس باشید.

تاریخ انتشار 01 شهریور 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر