در مقالات قبلی شما را با آزمون GRE آشنا کردیم و نحوه‌ی تغییر زمان و مکان آزمون را نیز به شما آموزش دادیم. همچنین گفتیم که نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی آن چگونه است. حال اگر قصد شرکت در آزمون PTE را دارید و نمی‌دانید برای شرکت در این آزمون چه کارهایی را باید انجام دهید و برای دریافت نمره‌‌ی آزمون نیز نمی‌دانید از چه طریقی باید اقدام کنید، با تراپی همراه شوید. افراد زیادی هستند که در برنامه ریزی روزانه‌شان مشکل ایجاد شده است و قادر نیستند در آزمون شرکت کنند. ما به شما یاد خواهیم داد که چگونه برنامه‌ی آزمون را تغییر دهید.

آشنایی با آزمون PTE

این آزمون یکی از آزمون‌های معتبر زبان در دنیا است که برای ادامه تحصیل و مهاجرت به کشورهای دیگر قابل قبول است. سازمان برگزار کننده این آزمون لاگمن است.

تغییر برنامه ریزی آزمون PTE

اگر قصد تغییر زمان یا مکان امتحان خود را دارید، می‌توانید این کار را با توجه به روزهای مانده به امتحان انجام دهید. برای دریافت هزینه‌ی کامل، تا ۱۴ روز قبل از تاریخ امتحان فرصت دارید تا در صورت شرکت نکردن در امتحان آن را پس بگیرید. اگر کمتر از ۱۴ روز و حداقل ۷ روز تا تاریخ امتحان فرصت مانده باشد،‌ ۵۰ درصد از مبلغ به شما پس داده خواهدشد. در صورتی که کمتر از ۷ روز به امتحان مانده باشد هزینه داده شده باز پرداخت نخواهد شد و در صورت تغییر زمان یا مکان باید کل هزینه را بپردازید.

مراحل انجام کار

شما می توانید زمان یا مکان آزمون خود را از طریق سایت (pearsonvue.com/pte)، تماس و چت با سایت pte تغییر دهید.

پرداخت هزینه

برای پرداخت چندین راه وجود دارد که در ادامه مطلب به هر یک اشاره شده است:

  1. کارت‌هایی مانند debit و مستر کارت
  2. ووچر

برای پرداخت هزینه قادر به استفاده از کارت‌های دیگران نیستید. این سایت همچنین پرداخت هزینه با استفاده از پی پال را قبول ندارد.

آزمون PTE

در روز آزمون PTE چه باید بکنیم؟

در روز آزمون PTE باید به نکات ذکر شده در ادامه مطلب توجه کنید:

مرکز آزمون PTE

به یاد داشته باشید که ۳۰ دقیقه قبل از زمان شروع آزمون PTE به محل مقرر بروید تا روند ثبت نام و فرم‌های شناسایی را تکمیل کنید. در مکان آزمون از بردن هرگونه اقلام شخصی اعم از ساعت، گوشی، کیف، یادداشت، کیسه و هر گونه وسیله الکترونیکی اجتناب کنید.

اگر کامپیوتری که با آن کار می‌کنید خراب شود چه کاری باید انجام دهید؟

دست خود را بالا بیاورید و مشکل خود را برای سرپرست آن قسمت توضیح دهید. مطمئن باشید آنها هر کاری که می‌توانند برای کمک به راحتی شما در این آزمون را  انجام خواهند داد. پس از اطلاع به سرپرست او این مشکل را سریعا ثبت و گزارش می‌دهد.

اگر با یک سوال مشکل داشتید چه کاری باید انجام دهید؟

دست خود را بالا بیاورید و به سرپرست اطلاع دهید، آنها از شما می‌خواهند تا فرمی را تکمیل کنید. فرم تکمیل شده به pte ارسال و تحقیق می‌شود.

اگر به امتحان خود را زودتر تمام کردید،‌ باید چه کار کنید؟

دست خود را بالا بیاورید و از سرپرست بخواهید تا به شما اجازه خروج بدهد.

آیا قادر به تغییر پاسخ‌ سوالات خود در طول آزمون هستید؟

شما می‌توانید پاسخ سوالات چند گزینه‌ای خود را با کلیک کردن روی جواب‌ها تغییر دهید. در این امتحان همچنین قادر به استفاده از گزینه‌های کپی، پیست و کات نیز هستید. اما باید جواب سولات خود را قبل از رفتن به سراغ آیتم‌های دیگر اصلاح کنید. علاوه بر آن شما قادر به ضبط مجدد جواب سوالات speaking خود نیستید.

دریافت نمره به صورت آنلاین

برای مشاهده نمرات آزمون خود باید به سایت pte رفته و پس از ورود به اکانت شخصی خود روی گزینه‌ی View Score Report کلیک کنید.

آزمون PTE

چنانچه نمره آزمون خود را دریافت نکرده‌اید، پوشه ایمیل‌های هرزنامه خود را بررسی کنید. درصورتیکه نمره‌ی آزمون آماده باشد حتما با شما تماس گرفته می‌شود. در غیر این صورت با pte تماس بگیرید.

نحوه ارسال نمره به موسسه‌ها چگونه است؟

پس از ورود به حساب شخصی خود، مواردی را که در ادامه آورده شده است را به ترتیب انجام دهید.

  1. روی گزینه‌ی ارسال نمره در کنار تست مربوطه کلیک کنید.
  2. موسسه‌ای که قصد ارسال نمره به آن دارید را پیدا کنید.
  3. برای دیدن خلاصه روی گزینه‌ی Next کلیک کنید.
  4. روی Next کلیک کنید و سپس برای ارسال نمره Confirm را بزنید.
شما می‌توانید نمرات خود را به تعداد نامحدودی از موسسات به صورت رایگان ارسال کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم، در صورت هر گونه سوال یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.

تاریخ انتشار 03 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر