کلمه "دانشگاه"، ممکن است ذهن شما را به سمت خوابگاه و برگزاری کلاس ها در اتاق های سخنرانی بزرگ و ... بکشاند. اما با پیشرفت تکنولوژی، شرایطی فراهم شده است که بتوان با دغدغه کمتری به تحصیل پرداخت. امروزه تحصیل اینترنتی در دانشگاه های آنلاین خارجی ، به امری میسر تبدیل گشته و طرفداران ویژه ای دارد. اما آیا این بدان معنا است که ادامه تحصیل از طریق اینترنت ، انتخاب خوبی برای شما است؟ تفاوت تحصیل آنلاین و حضوری در چیست؟ برای کمک به شما برای پاسخگویی به این سوالات با ما همراه باشید...

تحصیل آنلاین

تحصیل آنلاین

اغلب مردم فکر می کنند که دانشجویان آنلاین به اندازه ی دانشجویان دانشگاه حضوری، سواد ندارند، آنها تنبل هستند و نمرات واقعی و خوبی ندارند. این ادعاها، بسیاری از افراد را از پذیرش دوره های آنلاین دور می کند، بنابراین آنها در سیستم آموزشی حضوری، تحصیل می کنند که مقدار زیادی پول باید هزینه کنند و مجبور به مهاجرت می شوند. در سیستم آموزش حضوری یا آموزش سنتی، مشکلات زیادی وجود دارد. اول از همه، برای رفتن به یک مدرسه معتبر باید هزینه زیادی در هر دوره پرداخت کنید. بدلیل شلوغ و پرجمعیت بودن کلاس ها، شما همیشه نمیتوانید دقیقا همان چیزی را که میخواهید آموزش ببینید. آموزش الکترونیکی به بزرگترین انقلاب در آموزش امروز تبدیل گشته است. از مزایای تحصیل آنلاین می توان این نکته را یادآور شد که انعطاف پذیری زیادی برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می کند. نحوه برگزاری کلاس مشابه با کلاس های حضوری می باشد و دانش آموختگان باید قبل از آنلاین شدن، خود را آماده پاسخگویی به سوالات استاد، طبق سر فصل ارائه شده کنند.

یکی از مهم ترین مسائلی، که برای ادامه تحصیل باید در نظر بگیرید، زمان است. آیا شما زمان کافی برای رفتن به دانشگاه را دارید؟ 

لازم به توضیح است آموزش به صورت حضوری نیز، کمک های زیادی به شما می کند. روابط اجتماعی شما را افزایش می دهد. کار گروهی را به شما یاد می دهد و فرصت های بیشتری برای آینده شما از لحاظ کاری فراهم می کند.

البته این موضوع به روحیه شما نیز بستگی دارد. آیا شما برای کسب موفقیت بیشتر نیاز به حضور در یک محیط مستقل دارید یا ترجیح می دهید با دیگران در تعامل باشید. علیرغم پیشرفت های تکنولوژیکی، آموزش حضوری هنوز هم احتمالا بهترین گزینه برای کسانی است که در ارتباطات چهره به چهره رشد می کنند. اما این موضوع باعث نمی شود تا از مزایای تحصیل آنلاین چشم پوشی کرد.

جای تعجب نیست که چرا میلیون ها دانش آموز از سراسر جهان، تحصیلات آنلاین را انتخاب می کنند یا حداقل یک دوره دانشگاه را از طریق یک پلت فرم آنلاین می گیرند. ادامه تحصیل از طریق اینترنت، تغییر بزرگی در سیستم آموزشی ایجاد کرد و فرصتی عالی برای تمام کسانی که بخواهند چیزی را یاد بگیرد، فراهم کرد.

در مورد آموزش آنلاین در مقابل آموزش حضوری، پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. بخش عمده ای از آن به ترجیح شخصی بر می گردد. مزایای این دو روش باعث شده که هیچ یک بر دیگری برتری نداشته باشد. شاید برای همین است که دانشگاه های معتبر، از روش ترکیبی جهت آموزش به دانشجویان خود استفاده می کنند.

مزایای تحصیل اینترنتی در دانشگاه های آنلاین خارجی

1. شما می توانید هر آنچه را که می خواهید یاد بگیرید!

شما می توانید رویاهای خود را در آموزش به صورت حضوری نیز دنبال کنید، اما این موضوع، شامل سفر به دور از خانه، زندگی در یک شهر یا کشور کاملا ناشناخته است. با آموزش آنلاین، می توانید هر برنامه یا دوره ای را در محل زندگی خودتان یاد بگیرید.
به عنوان مثال، شما به موضوعی علاقه مند هستید. به راحتی با یک جستجوی گوگل می توانید برخی از معتبر ترین دانشگاه ها از سراسر جهان را پیدا کنید. دسترسی به طیف گسترده ای از برنامه ها و دوره های آنلاین، مزیت بزرگی از این نوع آموزش است. مهم نیست که کجا زندگی میکنید و چه چیزی میخواهید مطالعه کنید؛ همیشه می توانید یک دوره مناسب یا حتی یک دوره آموزشی را پیدا کنید که می توانید در منزل، آن را آموزش ببینید.

2. راحتی

با ادامه تحصیل از طریق اینترنت، حضور در کلاس ها برای ساعت ها، نشستن در صندلی های ناراحت کننده، و درد ناشی از کمر درد تا پایان روز را فراموش کنید. هنگامی که تحصیلات آنلاین را انتخاب می کنید، جلسه کلاس فیزیکی نخواهید داشت. تمام سخنرانی ها و کلاس ها از طریق سیستم عامل های آنلاین ارائه می شود، بنابراین شما به آسانی از خانه خود، به آنها دسترسی خواهید داشت. مجبور نیستید زود بیدار شوید تا برای کلاس درس آماده شوید ... می توان گفت لیست راحتی ها ادامه می یابد...

راحت بودن یک مزیت قوی است، اما نباید اجازه دهید که در هنگام مطالعه در خانه خیلی هم راحت باشید! همه شما به یک میز بزرگ و یک صندلی راحت نیاز دارید و به هیچ وجه بر روی تختخواب یا ... آموزش خود را شروع نکنید.

3. رزومه خود را قوی کنید

با بهره مندی از این کلاس ها، می توانید اشتیاق خود را در کسب دانش و مهارت های جدید به کارفرمای خود نشان دهید و رزومه قوی ای برای خود ایجاد کنید. اگر مدرک آنلاین خود را از یک دانشگاه معتبر به دست آورید، با سرعت نور، رتبه شغلی تان را افزایش می دهید. مطمئنا شما یک نامزد بهتر، برای ارتقاء شغلی خواهید شد، و زمانی که برای موقعیت های جدید درخواست می کنید رزومه شما خیلی بهتر می شود.

4. هزینه های پایین

واقعیت این است که تحصیل آنلاین ارزان تر است. حتی بسیاری از دوره های آنلاین کاملا رایگان هستند. برای مثال MIT، تمام درس ها را بدون دریافت هیچ هزینه ای به صورت آنلاین ارائه می دهد. دوره های رایگان معمولا بدون دادن گواهی تمام می شوند، اما برای کسانی که می خواهند از مربیان معتبر یاد بگیرند، هنوز مفید است.

خدمت مجموعه تراپی : پرداخت هزینه ها

اگر تحصیل آنلاین در یکی از دانشگاه های معتبر خارج از کشور را انتخاب کردید جهت پرداخت هزینه های ثبت نام، از کمک متخصصان ما می توانید بهره مند شوید. تنها لازم است فرم سفارش درخواست را تکمیل کرده و معادل ریالی ارز درخواستی را به حساب تراپی واریز نمائید. سپس متخصصان ما در کمترین زمان ممکن به درخواست شما رسیدگی می کنند.

سفارش دهید

 

بهترین چیز در مورد تحصیل آنلاین، این است که شما می توانید در آرامش یاد بگیرید. اگر فقط اشتیاق به یادگیری و جستجوی آنلاین دارید، تحمل غم غربت را ندارید، توانایی پرداخت هزینه های آموزش حضوری را ندارید، نمی خواهید شغل خود را از دست دهید و .... شما به مسیر درستی هدایت شده اید. ادامه تحصیل از طریق اینترنت بهترین انتخاب برای شما است.

تاریخ انتشار 18 مهر 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
نظرات کاربران
  • تصویر آواتار
    هلال مشیر ۱۴ مهر ۱۳۹۹ به این نظر پاسخ دهید
    بسیارعالی بظرمن دردونیایه آیمروز ببهترین کارکی که میتونی همینه

  • تصویر آواتار
    عبدالغفار ۱۸ مهر ۱۳۹۹ به این نظر پاسخ دهید
    من از افغانستان هستم می توانم دوره لیسان را در دانشگاه انلاین بطور انلاین از افغانستان بدست اور اسناد هم متوان داشته باشم

فرم ارسال نظرات کاربر