یکی از اصلی ترین راه های کسب درآمد هر شبکه پرداخت بین المللی، از طریق دریافت کارمزد می باشد. در حقیقت زمانی که شما با استفاده از آن سیستم پرداخت، یک تراکنش مالی انجام می دهید، مستلزم پرداخت مبلغی به عنوان کارمزد خواهید بود. بنابراین پردازشگر پرداخت وسترن یونیون نیز از این قاعده مستثنی نیست و در صدی را به عنوان کارمزد ارسال حواله ارزی برای مشتریان خود در نظر گرفته است که میزان آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله تا پایان با تراپی همراه شوید تا با نحوه محاسبه کارمزد وسترن یونیون آشنا شوید و بدانید که برای انتقال پول از طریق این سیستم پرداخت، کارمزد حواله وسترن یونیون چقدر است!

شرکت پرداخت بین المللی وسترن یونیون به ازای نقل و انتقالات ارزی از مشتریان خود مبلغی به عنوان کارمزد وسترن یونیون دریافت می کند که این مبلغ برای انواع حواله وسترن یونیون متفاوت می باشد. نحوه محاسبه کارمزد وسترن یونیون برای هر نوع ارز ، همچنین بسته به کشور مقصد و نوع کارمزد وسترن یونیون متفاوت می باشد. انواع کارمزد وسترن یونیون عبارتست از : کارمزد انتقال ارز و کارمزد تبدیل ارز.

نحوه محاسبه کارمزد وسترن یونیون

همان طور که می دانید با استفاده از وسترن یونیون بدون نیاز به حساب بانکی، و تنها با استفاده از پاسپورت خود می توانید مبالغ زیادی را در سریع ترین زمان ممکن برای افراد در هر نقطه از جهان ارسال کنید.

البته توجه داشته باشید، از آنجا که وسترن یونیون به دلیل وجود تحریم ها هیچ شعبه ای در ایران ندارد، شما باید این کار را به یکی از شرکت های خدمات پرداخت ارزی در کشور بسپارید؛ صرافی های وسترن یونیون در ایران، یا همان شرکت های خدمات پرداخت ارزی، برای دور زدن تحریم ها، انتقال حوالجات وسترن یونیون را به واسطه ی یک کشور ثالث انجام خواهند داد. بنابراین اگر تمایل دارید در سریع ترین زمان ممکن نقل و انتقال ارز را به واسطه ی این شبکه پرداخت ارزی از طریق صرافی ها در ایران انجام دهید. می توانید این کار را به تراپی بسپارید. بنابراین درخواست خود را از طریق لینک زیر برای ما ارسال مایید.

    ثبت سفارش انتقال ارز با وسترن یونین 

ما پس از دریافت درخواست شما، آن را به دقت بررسی کرده و اقدامات لازم را صورت خواهیم داد. لازم به ذکر است که قبل از ثبت درخواست، ابتدا باید به سایت تراپی به آدرس www.trapay.net مراجعه کنید و برای خود یک حساب کاربری ایجاد نمایید. پس از احراز هویت می توانید برای ثبت درخواست انتقال پول با وسترن یونیون اقدام کنید.

کارمزد وسترن یونیون

انتقال حواله ارزی با وسترن یونیون با استفاده از تراپی یا هر شرکت خدمات پرداخت ارزی دیگر، علاوه بر کارمزد حواله وسترن یونیون که مربوط می شود به شرکت Western Union ، مشتری ملزم به پرداخت هزینه ای مازاد به عنوان کارمزد نیز می باشد؛ به این دلیل که ارسال حواله وسترن یونیون از ایران به صورت مستقیم نمی باشد و همانطور که گفتیم با واسطه انجام می شود.

بنابراین نحوه محاسبه کارمزد وسترن یونیون برای انتقال حواله ارزی از ایران به این صورت است که مشتری مبلغی را به عنوان کارمزد وسترن یونیون و مبلغی را نیز به عنوان کارمزد انتقال ارز از طریق کشور واسطه، به شرکت پرداخت ارزی می پردازد.

انواع کارمزد وسترن یونیون

به طور کلی ارسال حواله وسترن یونیون می تواند مشمول دو نوع کارمزد بشود؛ در این بخش از مقاله به معرفی انواع کارمزد وسترن یونیون پرداخته ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

کارمزد وسترن یونیون برای انتقال ارز : این نوع کارمزد عبارتست از هزینه ای که تنها برای انتقال ارز از یک کشور، به کشور دیگری می پردازید. کارمزد وسترن یونیون برای انتقال ارز، درصدی از مبلغ انتقال یافته است؛ بدیهی است هر چه مبلغ مورد انتقال بیشتر باشد، میزان کارمزد بیشتر خواهد بود.

کارمزد وسترن یونیون برای تبدیل ارز : زمانی کاربران مشمول پرداخت این نوع کارمزد می باشند که ارز مورد انتقال در مبدا با ارز دریافتی در مقصد، متفاوت باشد. در این صورت برای تبدیل ارز در مقصد، وسترن یونیون درصدی را به عنوان کارمزد کسر خواهد کرد.

بنابراین برای نقل و انتقال پول با وسترن یونیون حتما انواع کارمزد وسترن یونیون را مد نظر داشته باشید.

کارمزد وسترن یونیون

نرخ کارمزد وسترن یونیون

آیا می دانید وسترن یونیون از واحدهای ارزی بسیاری پشتیبانی می کند و شما می توانید دلار، یورو، لیر و ... را با استفاده از سیستم پرداخت وسترن یونیون انتقال دهید؟ اما در ارتباط با مبادلات ارزهای مختلف با وسترن یونیون لازم است چند نکته ی مهم را مد نظر داشته باشید؛ این نکات عبارتند از :

  • نکته ی اول اینکه مطمئن شوید وسترن یونیون از ارز مورد نظر شما پشتیبانی می کند.
  • نکته ی دوم این که نرخ کارمزد وسترن یونیون با توجه به نوع ارزی که انتقال پیدا می کند، متفاوت می باشد.
  • نکته ی سوم این است که نرخ کارمزد وسترن یونیون برای انتقال پول به کشورهای مختلف متفاوت است.

بنابراین قبل از اقدام برای ارسال حوالجات، ابتدا به جدول کارمزد وسترن یونیون دلار، یورو، لیر و ... مراجعه کنید و این موارد را که در محاسبه کارمزد وسترن یونیون تاثیرگذار است، به دقت بررسی کنید تا با آگاهی کامل از نرخ کارمزد، نقل و انتقالات ارزی خود را انجام دهید.

کلام پایانی : کارمزد وسترن یونیون

وسترن یونیون، این شبکه ی پرداخت جهانی که بسیار امن و سریع است، توانسته است از سراسر دنیا کاربران زیادی را به خود جذب نماید و خدمات انتقال ارز را به بهترین شکل ممکن برای آن ها ارائه می دهد. در این مقاله گفتیم که ارسال حواله ارزی وسترن یونیون مستلزم پرداخت هزینه ای به عنوان کارمزد وسترن یونیون می باشد و با توجه به فاکتورهای مختلفی که ذکر کردیم، نحوه محاسبه کارمزد و در نتیجه مبلغ آن متفاوت می شود. پس توصیه می شود این نکات را به دقت مطالعه نمایید و آن ها را مد نظر قرار دهید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شدید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما با کمال میل به کلیه ی سوالات شما پاسخ خواهند داد.

تاریخ انتشار 13 امرداد 1401
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
نمایندگی وسترن یونیون در ایران
کارمزد در وسترن یونیون
وسترن یونیون
انتقال پول وسترن یونیون
حساب وسترن یونیون
مزایای وسترن یونیون
دریافت حواله وسترن یونیون در ایران
انتقال پول به بلاروس
دستیابی وسترن یونیون به Accelerator
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر