همان طور که می‌دانید برای ورود به اکثر دانشگاه‌های برتر خارج از کشور نیاز به آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی دارید آیا تمایل به شرکت در آزمون تافل دارید؟ آیا منابع آزمون تافل را می شناسید؟ آیا از روند آن مطلع هستید؟ از روند ریپورت (Report) نمره و زمان ارسال آن خبر دارید؟ برای اطلاع از پاسخ این پرسش‌ها در ادامه با تراپی همراه باشید.

نتایج آزمونTOEFL iΒΤدروبسایت رسمیETS،حدود 10 روزپس از تاریخ آزمون، در دسترس است. گواهینامهTOEFL iΒΤبرای دو سال معتبر است پس از گذشت دو سال، بازنگری آزمون ممکن است ضروری باشد. برای دسترسی به ریپورت (Report) نمره TOEFL، باید به حساب کاربری خود در وب سایتTOEFL وارد شوید. سپس در صفحه اصلی، بر روی "نمایش نمرات" کلیک کنید. نتایجTOEFL® Junior برای هر داوطلب به صورت فردی یک روز پس از اعلام به مدارس زبان ارسال می‌شود.

نمرات تافل تنها 2 سال اعتبار دارند. از آنجایی که مهارت‌های زبان می‌تواند به طور قابل توجهی در یک دوره نسبتا کوتاه تغییر کند، نمرات بیش از دو ساله نمی‌توانند تایید شوند. بنابراین اگر شخص پس از 2 سال نیاز به ارائه مدرک و نمرات تافل به یک آژانس یا موسسه داشته باشد، باید مجددا در آزمون شرکت کند.

ریپورت (Report) نمره

گزارش یا ریپورت (Report) نمره تافل

در گزارش نمر‌ه‌ی تافل یک نمای کلی از اطلاعات شخصی خود از جمله شماره ثبت، شماره امنیتی، تاریخ آزمون و همچنین تحلیل عملکرد خود را دریافت خواهید کرد. شما نیز قادر به دانلود یک نسخه PDF از نمره‌ی آزمون خود خواهید بود. برای دانلود، بر رویگزینه ی"Download" در زیر "Score Details" در صفحه "View Scores" خود را کلیک کنید.

امتیازات تافل IBT

نمرات براساس عملکرد داوطلب به سوالات آزمون است، آنها باید به پرسش‌های 4 قسمت Reading، Listening، Writing و Speaking پاسخ دهند تا بتوانند نمره کل را دریافت کنند. امتیاز هر قسمت از 0 تا 30 است و امتیاز کل از 0 تا 120 است.

دانشگاه‌ها چه گزارشی را از نمره‌ی تافل شما خواهند دید؟

دانشگاه‌ها همان اطلاعات اساسی را که شما در ریپورت (Report) نمره تافل خود می‌بینید، مشاهده خواهند کرد. گزارش نمره تافل شما همانطور که گفته شد شامل نمرات هر بخش آزمون، نمره کل،  بازخورد عملکرد شما در آزمون و همچنین تاریخ امتحان است. در گزارشی که برای دانشگاه ارسال می‌شود مطمئن باشید که نمره‌های آزمون‌های قبلی برای آنها ارسال نخواهد شد، مگر اینکه خودتان به این موضوع اشاره کنید.

طریقه‌ی ارسال آزمون به دانشگاه

برای ارسال نمره‌ی تافل به دانشگاه مورد نظر دو راه وجود دارد.

روش اول

با ورود به اکانت تافل خود بر روی گزینه‌یOrder Score Reports کلیک کنید، در قسمت Product Type بر روی TOEFL Services و سپس Continue کلیک کنید و در ادامه تاریخ امتحان تافل خود را انتخاب کرده  و بر روی گزینه Continueکلیک کنید و در آخر دانشگاه مورد نظر خود را جست و جو کرده و نمره خود را برای آنها ارسال کنید.

ریپورت (Report) نمره

روش دوم

قبل از زمان آزمون تافل IBT می‌توانید به صورت رایگان چهار دانشگاه را به سفارش ثبت نام آزمون خود اضافه کنید. این کار را حتی تا ساعات 10 شب روز قبل از آزمون هم می‌توانید انجام بدهید، پس از آن زمان، اگر می‌خواهید ریپورت (Report) نمره ی خود را به دانشگاه ارسال کنید، باید هزینه اضافی برایارسال هر گزارش پرداخت کنید.

ارسال ریپورت (Report) نمره به دانشگاه انتخاب شده در قبل از آزمون به صورت خودکار تا حدود 13 روز پس از آزمون ارسال می‌شود. نمره TOEFL به دانشگاه‌هابر روی کاغذ و در یک پاکت توسط پست ارسال می شود.

پس از روز آزمون

پس از آزمون برای مشاهده نمره‌ی خود می‌توانید به حساب کاربری تافل وارد شوید و بر روی گزینه‌ی Order Score Reports کلیک نمایید.

خدمات تراپی در زمینه ی آزمون تافل

همانطور که گفته شد چنانچه در 4 دانشگاه به صورت رایگان قبل از آزمون ثبت نام نکرده باشید و مایل به ارسال گزارش به دانشگاه‌های دیگر باشید باید مبلغ 20 دلار برای هر گزارش ارسال کنید. این مبلغ را می‌توانید از طریق مستر کارت پرداخت کنید، که در صورت داشتن آن به راحتی مبلغ مورد نظر را ارسال خواهید کرد. در صورتیکه مستر کارت نداشته باشید اصلا نگران نشوید!

شما می‌توانید ثبت نام خود را انجام بدهید و سپس در صورت داشتن اکانت تراپی یا ثبت نام درسایت تراپی لینک صفحه پرداختی خود را برای ما ارسال کنید و سپس همکاران ما در اسرع وقت مبلغ شما را با دریافت کارمزد پایین پرداخت می‌کنند.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاس گذاریم، امیدواریم که توضیحات داده شده برای شما مفید واقع شده باشند،  در صورت هر گونه سوال یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید.

تاریخ انتشار 21 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر