در  مقالات قبلی در مورد بیت کوین و نحوه ی ماین کردن آن برای شما عزیزان مطالبی را بیان کردیم و شما را با اصلاح هش یا نرخ هش آشنا کردیم. در این مقاله قصد داریم در مورد رابطه ی نرخ هش و ماین کردن بیت کوین برای شما عزیزان مطالب دیگری را بیان کنیم لطفا همراه ما باشید.

نرخ هش چیست؟

هش عبارتست از خروجی تابع هش، که مربوط به بیت کوین می باشد. نرخ هش برابر است با سرعتی که در آن یک محاسبه و پردازش مربوط به یک عملگر در کد بیت کوین، کامل می شود. هر چه نرخ هش هنگام عملیات کاوش بیت کوین بیشتر باشد، بهتر است زیرا شانس شما برای پیدا کردن بلوک بعدی و دریافت پاداش، بیشتر خواهد بود. چنانچه شما قصد دارید که به عنوان یک ماینر برای استخراج بیت کوین فعالیت نمائید، دانستن اطلاعاتی در مورد نرخ هش برای شما بسیار حیاتی است. این باعث می شود تا شما بتوانید در هنگام ماین کردن، بهترین تصمیم را بگیرید. پس در این مقاله به اهمیت این مسئله خواهیم پرداخت و اهمیت و تاثیر نرخ هش در میزان سوددهی را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

نرخ هش

تعریف نرخ هش

به زبان ساده نرخ هش عبارتست از سرعت عمل ماشین ماینینگ. همانطور که می دانید ماین کردن ارز دیجیتال عبارتست از یافتن بلوک ها از طریق انجام محاسبات پیچیده. بلوک ها شبیه به پازل ریاضی هستند. ماشین ماینینگ می بایست در هر ثانیه، هزاران یا میلیون ها حدس بزند تا جواب صحیح را پیدا کند تا بلوک مورد نظر پیدا شود. به عبارت دیگر، برای ماینینگ موثر یک بلوک، کاوشگر می بایست هدر بلوک هایی را هش کند که برابر یا نزدیک به هش هدف است. هدر بلوک ها را nonce می نامند. هر نانس با صفر آغاز می شود و هر بار برای رسیدن به هش مورد نیاز، اضافه می شود تا به هش هدف برسد. در واقع در اینجا شانس بسیار دخیل است. شانس اینکه هش فعلی به هش هدف نزدیک باشد بسیار کم است. ماینر باید خیلی تلاش کند و نانس های مختلف را تست کند تا به هشهدف برسد. تعداد تلاش ماینر در هر ثانیه نیز به عنوان نرخ هش یا قدرت هش شناخته می شود.

محاسبه ی نرخ هش و واحد آن

واحد نرخ هش، هش بر ثانیه (h/s)  می باشد. برخی از اصطلاحات رایج که استفاده می شود نیز برابر است با مگا، گیگا، و ترا که بستگی دارد به تعداد هش ها. به طور مثال یک ماشین با سرعت 60 هش در ثانیه، برای حل یک بلوک، در هر ثانیه 60 حدس باید بزند.

نرخ هش

رابطه ی بین نرخ هش، سود ماینر و سختی کار

نرخ هش، سود ماینر و سختی کار از چند طریق به یکدیگر بستگی دارند. به طور مثال بیتکوین را در نظر بگیرید. هر بار که سختی شبکه افزایش می یابد، نرخ هش نیز افزایش می یابد و به طبع ماینر می تواند 12.5 بیت کوین و هزینه ی تراکنش را دریافت نماید. تعداد کاوشگران در شبکه ی بیت کوین باعث افزایش سختی در شبکه شده چرا که یک ماینر نیاز دارد تا در هر ثانیه محاسبات بیشتری را انجام دهد و حدس بیشتری بزند.

بیشتر بخوانید:

توصیه های مهم برای تازه کاران سرمایه گذاری ارز دیجیتال

همراهان همیشگی تراپی، با مقاله ی دیگری تحت عنوان " ارتباط بین نرخ هش و ماین کردن بیت کوین چیست؟" در خدمت شما بودیم. از توجه شما تا پایان این مقاله از شما بسیار سپاسگزاریم. هر گونه سوال یا مشکلی را با همکاران ما در تیم تراپی در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرم شما عزیزان هستیم.

تاریخ انتشار 09 آبان 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر