شما هم از آن دسته دانشجویانی هستید که به دنبال خوابگاه مناسب و کم هزینه در خارج از کشور می‌گردید؟ به این فکر کرده‌اید که هزینه‌های خوابگاه را از چه طریقی پرداخت ‌کنید؟ کارت اعتباری دارید؟ یکی از مهمترین مشکلات دانشجویان خارج از کشور پیدا کردن خوابگاه مناسب و کم هزینه و رزرو و پرداخت هزینه های مربوط به آن است. از این رو با تراپی همراه باشید تا با شرایط اجاره خوابگاه دانشجویی و نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی مربوط به آنها بیشتر آشنا شوید.

اپلای

برای تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور ابتدا باید رزومه‌ی خود را برای هر یک از آنها ارسال کنید تا در صورت پذیرش، به صورت رسمی اقدام نمایید. پس از شروع مراحل ابتدایی اقدام خود و گرفتن وقت از سفارت باید به دنبال خوابگاهی برای سکونت در آنجا باشید. برای یافتن خوابگاه مناسب و رزرو اولیه آن با ما همراه باشید.

اجاره خوابگاه دانشجویی

پس از اپلای دانشجویان باید به دنبال مکانی برای استراحت و زندگی خود باشند از این رو اکثر آنها با توجه به بودجه‌ای که دارند خوابگاه رزرو می‌کنند. پیدا کردن جای مناسب با توجه به زمان ثبت نام، شهری که در آنجا تحصیل می‌کنید، و یا حتی در بعضی از دانشگاه‌ها نمره‌ای که می‌گیرید به فرآیندی سخت و زمان گیر تبدیل می‌شود. بنابراین برای رزرو و اجاره خوابگاه دانشجویی هر چه سریع‌تر اقدام نمایید تا اتاقی با شرایط مورد علاقه‌ خود پیدا کنید. خوابگاه‌ها معمولا یا در داخل دانشگاه، یا در خارج از آن هستند که در ادامه به مقایسه آنها پرداخته شده است.

اجاره خوابگاه دانشجویی

حمل و نقل

آیا دوست دارید محل اقامت‌تان به دانشگاه نزدیک باشد یا خیر؟ برای رزرو و اجاره خوابگاه دانشجویی باید به مکان دانشگاه و اتاقی که می‌گیرید توجه کنید،‌ آیا وسایل نقلیه نزدیک به محلی است که قصد رزرو آن را دارید؟

حریم خصوصی

یکی از مزیت‌های خوابگاه‌های خارج از محوطه دانشگاه، محدود نکردن دانشجویان به مقررات و قوانین رفت و آمد و همچنین استفاده از حمام‌های عمومی موجود در خوابگاه است.

غذا

از دیگر مزیت‌های زندگی در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه دسترسی به غذاهای متنوع است، در داخل دانشگاه کافه تریاها و رستوران‌ها همیشه باز نیستند و از این رو دانشجویان مجبور به خرید و درست کردن غذا در اکثر مواقع هستند. پس در هنگام اجاره خوابگاه دانشجویی به این نکته هم توجه نمائید.

هزینه

زندگی در محوطه دانشگاه به دلیل هم اتاقی‌های بیشتر، پرداخت نکردن آب و برق و گاز و دسترسی به اینترنت نسبت به خارج از آن ارزان‌تر است بنابراین دانشجویانی که بودجه‌ی زیادی برای زندگی ندارند،‌ معمولا خوابگاه‌های داخل محوطه دانشگاه را انتخاب می‌کنند.

امنیت و مراقبت‌های پزشکی

اکثر دانشگاه‌ها در تمام ساعات روز و شب دارای نگهبانان امنیتی هستند و با یک تماس سریع در دسترس هستند. دانشجویان نیز به خدمات پرستاری و برخی خدمات پزشکی در محوطه دانشگاه دسترسی دارند، اما در خوابگاه‌های خارج از محوطه دانشجویان در صورت بروز مشکل باید حتما به بیمارستان‌ها یا مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

اجاره خوابگاه دانشجویی

خوابگاه یا کرایه منزل شخصی

زندگی کردن در خوابگاه مزایا و معایب زیادی دارد که از جمله مزیت‌های آن امنیت،‌ آشنایی با افراد دیگر، هزینه‌های پایین و زندگی ساده و راحت‌ است. اما در کنار همه‌ی مزایا،‌ معایبی از جمله کمبود سرویس بهداشتی و حمام،‌ آشپزخانه مشترک و شلوغ بودن اطاق‌ها نیز دارد که بعضی از افراد قادر به تحمل آنها نیستند. بنابراین خیلی از دانشجویان برای ترم اول از خوابگاه به دلیل آشنایی بیشتر با محیط،‌ فرهنگ، پیدا کردن کار و همچنین آشنایی بیشتر با زبان آن کشور، استفاده می‌کنند تا در آینده بتوانند خانه کرایه کنند.

نحوه رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه

در صورت اپلای و یافتن خوابگاه مورد علاقه خود در دانشگاه، به سایت دانشگاه بروید و شرایط ثبت نام را مطالعه کنید، اگر شرایط مطابق با معیارهای شما بود شروع به ثبت نام کنید. در صورتیکه خوابگاه دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، هزینه‌ای برای رزرو درخواست کرد می‌توانید از طریق کارت‌های اعتباری پرداخت نمایید.

 در صورت نداشتن کارت اعتباری، اصلا نگران نشوید با تراپی همراه باشید تا مشکل پیش روی شما را حل کند.

خدمات تراپی

در صورت نداشتن کارت اعتباری تنها کافی است لینک پرداختی خود را برای ما ارسال کنید.

جهت پرداخت هزینه‌ی رزرو خوابگاه ابتدا باید در تراپی ثبت نام کنید، برای این کار با کلیک بر روی تراپی به صفحه ثبت نام وارد شوید و مشخصات خود را وارد نمایید. پس از ثبت نام می‌توانید به راحتی از طریق اکانت خود لینک پرداختی را برای همکاران ما ارسال کنید تا آنها در اسرع وقت با دریافت کارمزدی ناچیز مبلغ شما را پرداخت نمایند.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگذاریم، در صورتیکه هرگونه اطلاع یا تجربه‌ای در مورد نحوه پرداخت هزینه‌ی خوابگاه یا پیدا کردن آن دارید، لطفا نظرات خود را در کامنت‌ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها مطلع شوند.

تاریخ انتشار 17 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر