همانند وسترن یونیون که برای نقل و انتقالات ارزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانی گرام نیز سیستمی است برای نقل و انتقال پول به سراسر دنیا. به طور کلی افرادی که در زمینه تبادلات ارزی فعالیت دارند، همواره به دنبال راهی هستند که به صورت بسیار امن و سریع بتوانند ارز مورد نظر خود را مبادله نمایند. در این مقاله قصد داریم مطلب دیگری را برای شما در زمینه‌ی مانی اوردر (Money Order) بیان کنیم که در زمینه‌ی پرداخت‌های ارزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظورکسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، همواره با تراپی همراه باشید.

مانی اوردر (Money Order)

آشنایی با مانی اوردر (Money Order)

به طور کلی مانی اوردر (Money Order) نوعی پرداخت تضمین شده است که شما می‌توانید در والمارت یا اداره پست آن را تهیه کنید. اما اگر بخواهیم تعریف بهتری از مانی اورد داشته باشیم باید بگوئیم که :

مانی اوردر یک جایگزین امن برای پول نقد یا چک‌های شخصی می‌باشد. در فرم مانی اوردر (Money Order) شما مشخص می‌کنید که گیرنده‌ی مبلغ مورد نظر چه کسی باشد و هر دو، یعنی شما و شخص گیرنده باید آن را امضا نمائید تا معتبر شود. مبلغ مورد نظر نیز توسط یک شخص سومی بایستی ضمانت شود که آن اداره‌ی پست، والمارت و یا وستر یونیون می‌باشد.

چه زمانی می‌توان از مانی اوردر (Money Order) استفاده کرد؟

مواقعی هست که استفاده از پول نقد یا چک‌های شخصی، می‌تواند برای شما خطراتی به همراه داشته باشد و یا اینکه پرداخت از این دو روش امکان پذیر نمی‌باشد. در ادامه به بیان مواردی خواهیم پرداخت که استفاده از مانی اوردر می تواند بسیار گزینه‌ی مناسبی باشد.

  • زمانی که بخواهید ارسال پول را قدری امن‌تر از مواقع عادی انجام دهید. در این مواقع می‌توانید از مانی اوردر استفاده کنید چرا که مانند چک نیست و نیازی به نوشتن شماره حساب شما در آن وجود ندارد.
  • زمانی که شما یک حساب بانکی مناسب برای انجام پرداخت‌های قبوض خود نداشته باشید.
  • برای ارسال پول به صورت بین المللی، برخلاف انتقال پول نقد از طریق پست، بااستفاده از مانی اوردر (Money Order) مطمئن هستید که مبلغ مورد نظر شما دقیقا توسط گیرنده اصلی دریافت می‌شود.

مواردی که ذکر شد، مهم‌ترین مواردی بود که می‌توانید از مانی اوردر (Money Order)، برای انتقال پول استفاده کنید.

این را هم بدانید که هر زمان به مانی اوردر نیاز نداشتید یا در مورد آن دچار اشتباهی شدید، می‌توانید آن را کنسل کنید و هزینه‌ی آن را پس بگیرید.

کجا می‌توانم مانی اوردر را به پول نقد تبدیل کنم؟

برای پاسخ به این سوال باید بگویئم که بهترین گزینه برای نقد کردن مانی اوردر این است که آن را در همان محلی که صادر شده است، نقد کنید که می تواند یک شعبه از بانک، اداره پست یا مکان دیگری باشد.

با وجود امنیت بسیار بالای مانی اوردر، اما گاهی کلاهبرداری‌هایی نیز درآن انجام می‌شود که به منظور اجتناب از این نوع تقلبات و کلاهبرداری‌ها می‌توانید جوانب احتیاط را رعایت نموده و موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

مانی اوردر (Money Order)

موارد احتیاط در استفاده از مانی اوردر برای جلوگیری از کلاهبرداری

  • حتی الامکان سعی کنید مانی اوردرها را با اشخاص غریبه رد و بدل نکنید. البته این کار در بسیار از موارد امکان پذیر نیست، اما اگر در مواردی ناچار شدید این کار را انجام دهید، به طرف مقابل بگویید که پرداخت را به صورت الکترونیکی برایش انجام خواهید داد.
  • حتما احتیاط نمائید که مبلغی را اضافه ارسال نکنید
  • سعی کنید مبلغ مانی اوردر را تائید کنید. اگر برای شما این امکان وجود ندارد که مانی اوردر را در همان جایی که صادر شده است نقد نمائید، از یک مکان عمومی با صادر کننده تماس برقرار نمائید تا از مبلغ آن اطمینان پیدا کنید.

برای دوستان عزیزی که قصد نقل و انتفال پول به صورت بین المللی را دارند، مانی اوردر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. چرا که استفاده از این روش می‌تواند بسیار امن باشد.

عزیزان همیشه همراه تراپی، امید است مطالبی که در قالب این مقاله برای شما ارائه کردیم توانسته باشد بر اطلاعات مفید شما در این زمینه افزوده باشد.

از اینکه در این مقاله نیز با ما همراه بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. گرامیان در صورتی که شما در زمینه‌ی انتقال ارز به صورت بین المللی تجربیات مفید کسب نموده‌اید، در صورت تمایل آن‌ها را با دیگر دوستان از طریق کامنت‌ها به اشتراک بگذارید، تا آن‌ها نیز از مطالب مفید که شما ذکر می‌کنید بهره‌مند شوند.

در صورتی که با هر گونه سوال یا مشکلی مواجه هستید آن را از طریق تماس تلفنی با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آماده‌ی پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان خواهند بود.

تاریخ انتشار 16 اردیبهشت 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر