شرکت های زیادی در سراسر دنیا کار با تکنولوژی بلاک چین را آغاز نموده اند. یکی از این شرکت ها که به تازگی فعالیت خود را در زمینه ی تکنولوژی بلاک چین آغاز کرده است، شرکت بزرگ  LG می باشد. خدمات جدید ال جی که با به کارگیری تکنولوژی بلاک چین ارائه شده است، موناچین (Monachain) نام دارد. در ادامه به توضیحاتی در این زمینه خواهیم پرداخت. لطفا همراه ما باشید.

موناچین

شرکت ال جی با چه ایده ای موناچین (Monachain) را راه اندازی کرده است؟

واقعا می بایست ال جی را برای ورود به این حوزه، تشویق و ستایش کرد. تکنولوژی عظیم ال جی به دنبال ورود به این بازار کاملا جدید، با به کارگیری سرویس های بلاک چین ، آماده ی ارائه ی خدمات به مردم سراسر جهان می باشد و عمدتا به منظور تدارک مبتنی بر Blockchain در حوزه های مالی، ارتباطات و تولید، طراحی شده است. شرکت ال جی، تنها شرکتی نیست که تلاش می کند در این زمینه فعالیت داشته باشد، اما این واقعیت که نام LG در پشت این بلاک چین جدید وجود دارد، می تواند مزیت رقابتی را به همراه بیاورد. موناچین در اصل طراحی شده است تا لوجستیک های(مدریت جریان منابع) مبتنی بر بلاک چین را قادر به فعالیت در زمینه های مالی، ارتباطات و تولید نماید. این پروژه علاوه بر این، باعث به وجود آمدن مزایای رقابتی نیز می شود.  

عناصر کلیدی موناچین (Monachain) که آن را از بلاک چین متمایز می کند

به منظور اینکه این پروژه بتواند به موفقیت دست پیدا کند، ال جی می بایست عملکردهای منحصر به فردی را برای آن پیشنهاد بدهد.  اول از همه وجود یک ویژگی گواهی دیجیتال، که بدون شک بتواند توجه زیادی را به خود جلب کند. تقاضاهای روزافزونی برای ثبت داده ها بر روی حساب های توزیع شده وجود دارد و این گواهی ها در این زمینه نقش مهمی ایفا خواهد کرد، که این مسئله به اطلاعات بیومتریک برای تأیید هویت کاربران متکی است.

به علاوه موناچین ال جی، بر روی زنجیره ی تامین دیجیتال، مدیریت می کند.  بسیاری از شرکت ها هستند که پیگیری تدارکات و مدیریت جریان داده را در زمان واقعی به شیوه ای شفاف انجام می دهند که همه ی این ها در مقیاس کوچک می باشند، اما به نظر می رسد که LG در این فکر طراحی این پروژه برای ارئه در بازارهای  بزرگ بوده است. موناچین در واقع ، با اطلاعات متنوعی از تولید تا تحویل محصول به سهامداران، سر و کار دارد. همچنین می تواند برای ردیابی موجودی فعلی، در طول مسیر عملیاتی استفاده شود.

موناچین (Monachain)
  • یکی دیگر از ایده های جدید که موناچین ارائه می دهد، در زمینه ی خدمات ارز دیجیتال است.

به همین ترتیب، کاربران می توانند ارزهای محلی، پرداخت حق بیمه رفاه کامل و غیره را صادر کنند. این ایده، به علت فرصت هایی که دراختیار بانک ها و دولت ها قرار می دهد، مورد استقبال بسیاری از آن ها می باشد، همچنین،  ال جی در حال کار بر روی یک کسب و کار بانکی با جامعه بانک های تجاری است تا این ویژگی را ارتقا بخشد.

در کل کاربرانی که از موناچین استفاده کرده اند و از مزایای آن بهره مند شده اند، متوجه میزان اثرگذاری آن در بازار کسب و کار و ارز دیجیتال شده اند. با این وجود هیون شین کیون، مدیر بخش LG CNS، اذعان دارد که تیم آن ها در حال پیاده سازی ایده های جدید و کاربرد آن ها در صنایع مختلف، تمرکز خواهد کرد، صنایعی از قبیل : مخابرات، صنایع تولیدی و امور مالی.

همراهان گرامی، امید است مطالبی که در قالب این مقاله باعنوان " معرفی موناچین (Monachain) یا همان بلاک چین ال جی (LG) " برای شما عزیزان ارائه شد، مطالب مفیدی بوده باشد و بر دانش و آگاهی شما افزوده باشد. سوالات احتمالی را با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

تاریخ انتشار 10 آذر 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر