۲۰ درصد تخفیف ویژه افتتاح حساب پی‌پال | کد تخفیف PP99400

شما تا چه اندازه با کارت های اعتباری و دبیت کارت ها آشنایی دارید؟ آیا می دانید کاربرد کارتهای اعتباری چیست؟ چنانچه از فروشگاه های آنلاین خارجی مثل هپسی بوردا، اچ اند ام و...، خرید کرده باشید، قطعا این نوع کارت ها را به خوبی می شناسید و با استفاده از آن ها پرداخت های خود را انجام داده اید.  به طور کلی صنعت بانکداری پس از شروع خرید و فروش کالا بین مردم ایجاد گردید. امروزه بانک ها نقش بسزایی در رشد اقتصادی کشورها ایفا می‌کنند .صنعت بانکداری در عصر حاضر پیشرفت چشمگیری داشته و دستخوش تحولات زیادی گشته است. امروزه یکی از ارکان صنعت بانکداری  کارت های اعتباری می‌باشند . در کشور عزیزمان ایران نیز همسو با دیگر کشورها بانک ملی براساس دستور بانک مرکزی اقدام به طراحی نوعی کارت اعتباری برای مشتریان خود کرده است. برای  آشنایی بیشتر با کارتهای اعتباری بانک ملی لطفا با تراپی  همراه شوید

کارتهای اعتباری بانک ملی

آشنایی با کارتهای اعتباری بانک ملی

دارندگان کارتهای اعتباری بانک ملی براساس میزان اعتباری که بانک برای کارت در نظر گرفته می توانند اقدام به خرید کالا و خدمات کنند .این میزان اعتبار (سقف اعتبار)معمولا" از یک میلیون تومان تا ده میلیون تومان می‌باشد .یکی از مزایای مهم طراحی کارتهای اعتباری بانک ملی افزایش قدرت خرید مردم می باشد! توجه داشته باشید بسیاری از شرکت ها تولیدات خود را از طریق تسهیلات  به مشتریان واگذار می‌کنند ، که درگیرشدن مشتریان در چرخه تهیه وثیقه و ضامن بسیار دردسرساز و خسته کننده می‌باشد . حال با توجه به وجود کارت‌های اعتباری و فراهم آمدن زمینه همکاری مناسب برای شرکت‌ها و بانک در جهت رفاه حال مشتریان، آسودگی خاطر هم برای مشتریان و هم برای تولیدکنندگان ایجاد شده است .

کارت‌های اعتباری تاثیر شگرفی همچنین در بهبود عملکرد بانک‌ها نیز می‌گذارد . از یک طرف باعث کاهش معوقات بانکی شده از طرف دیگر هزینه‌های مربوط به چاپ و نگهداری پول را نیز به شدت کاهش می‌دهد . از دیگر مزایای طراحی کارت‌های اعتباری شرایط دریافت آن می‌باشد . در واقع بانک با بررسی سوابق مشتری در بانک مرکزی(بعنوان مثال نداشتن چک برگشتی در سیستم بانکی) افراد را به مشتریان خوش حساب  و بدحساب تقسیم کرده و با توجه به رفتارشناسی اقتصادی مشتری خود اقدام به تهیه کارت اعتباری می‌کند .

مزایای کارتهای اعتباری بانک ملی 

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از کارت‌های اعتباری آزادی عمل مشتری در نوع پرداخت می‌باشد . این امر از آن نظر حایز اهمیت است که هنگامی که مشتری زودتر از موعد مقرر نسبت به تسویه حساب خود اقدام نماید نرخ اختصاص یافته تعدیل می‌گردد . نکته‌ای که باید به آن توجه داشت این است که نرخ این تسهیلات براساس مصوبه شورای پول و اعتبار تعیین می‌گردد .

یکی از جذابترین نکات داشتن کارت اعتباری، ویژگی گردشی بودن اعتبار در این کارت‌هاست. در واقع مشتری پس از تسویه حساب و بازپرداخت اقساط می ‌واند دوباره اقدام به شارژ کارت تا میزان اولیه نماید، یعنی به عبارت بهتر این کارت‌ها دارای یک اعتبار مستمر می‌باشند .

یکی از مهم‌ترین کاربردهای کارتهای اعتباری بانک ملی جایگزینی آن به عنوان تسهیلات وام ازدواج برای زوجین می‌باشد . چرا که دریافت وام ازدواج برای زوجین علاوه بر سخت بودن شرایط به خصوص برای پیدا کردن ضامن معمولا" بسیار زمانبر نیز می‌باشد که این خود باعث آزردگی خاطر زوجین می‌گردد . اما شرایط آسان‌تر دریافت کارت اعتباری باعث می‌گردد افراد به موقع بتوانند اقدام به خرید کالا و خدمات نمایند و با خیال آسوده‌تری برای شروع زندگیشان برنامه ریزی نمایند.

کارتهای اعتباری بانک ملی

شرایط بانک ملی برای اعطای کارتهای اعتباری به متقاضیان

البته باید توجه داشت که داشتن بریا دریافت کارتهای اعتباری بانک ملی بایستس متقاضی از شرایط زیر برخوردار باشد :

  • سن حداقل 18 سال
  • نداشتن سابقه چک برگشتی در سیستم بانکی کشور
  •  داشتن یک گردش حساب مناسب 
  • مدارک مستند شغلی

موارد ذکر شده از مهم ترین شروط  بانک برای اعطای کارت های اعتباری برای مشتریان می باشد .

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که امکان دریافت وجه نقد با استفاده از این کارت ها توسط دستگاه های خود پرداز  وجود ندارد .

در مجموع ورود بانک ملی به عرصه ارایه کارت های اعتباری و ارائه راهکارهایی همسو با بازارهای بین المللی و کشورهای توسعه یافته علاوه بر اینکه عرصه را برای دیگر بانکها مهیا کرده و زمینه رقابت در این حوزه را فراهم می‌کند موجب رشد در تولید ملی شده و باعث ارتقا بهتر خدمات به مشتریان برای دریافت تسهیلات می‌گردد. این امر مستلزم آن است که تامین منابع این تسهیلات فقط از سوی بانک نباشد و با توجه به عملکرد دیگر کشورها بتوان از توان صندوق‌های سرمایه گذاری و تولیدکنندگان کالا و خدمات هم بعنوان پشتوانه تامین منابع مالی این کارت‌ها استفاده کرد .

تاریخ انتشار 06 اردیبهشت 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر