تحقیق تا زمانی که در یک مجله معتبر منتشر  نشده باشد، کامل نشده است. پذیرش دانشجو در هر دانشگاه منحصر به فرد است؛ اما همه آنها یک چیز مشترک دارند و آن این سوال است : چه تعداد مقاله منتشر شده در مجله های معتبر دارید؟ انتشار مقاله برای دانشجویانی که تمایل دارند در دوره های تحصیلات تکمیلی، به تحصیل بپردازید؛ دارای امتیاز است. فشار برای انتشار مقاله، حتی قبل از اینکه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد خود را به پایان برسانند، آغاز می شود. این مقاله به عنوان راهنمایی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نوشته شده است تا شما را با مراحل انتشار مقاله آشنا کند.

مراحل انتشار مقاله :

1. یک مجله مناسب با محتوای مقاله تان، پیدا کنید.
2. مقاله خود را برای ارائه آماده کنید، در فرم 'راهنمای سریع' ، گام های ضروری برای تهیه یک مقاله مشخص شده است.
3. ارسال و تجدید نظر ...
4. پیگیری ارسال از جانب شما ...
5. پیگیری مقاله پذیرفته شده خود ...
6. به اشتراک گذاری و ترویج مقاله خود.

انتشار مقاله

چه چیزی باید منتشر شود و چطور؟

به عنوان یک دانشجوی دکترا یا کارشناسی ارشد، شما معمولا نتایج تحقیقات خود را منتشر می کنید. اگر چه تحقیقات شما در پایان نامه تان شرح داده شده است، اما جهت معرفی و به رسمیت شناختن تحقیق تان باید آن را به یکی از مجلات تخصصی، در حوزه تحقیق تان ارسال کنید. تنها زمانی که مقاله شما، توسط یک مجله تخصصی مورد پذیرش قرار گرفت؛ واقعا می توانید آن را جشن بگیرید!

دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری باید در ابتدا مشخص کند که آیا یک فصل از پایان نامه خود را می خواهد مقاله کند یا مقاله جداگانه ای را از بخش جداگانه ای از تحقیق بنویسید. برای هر دو گزینه مزایا و معایبی وجود دارد. مزیت تبدیل یک فصل پایان نامه به یک مقاله ، به جای انجام پروژه تحقیقاتی دیگر، این است که دانشجوی کارشناسی ارشد در طول زمان مشغول کاری بیشتر نمی شود. مزیت دیگر این است که اگر دانشجو بتواند بخشی از پایان نامه را با موفقیت در یک مجله بررسی شده در طول تحصیل خود منتشر کند، این یک نشانه دلگرم کننده است که پایان نامه توسط آزمونگران پذیرفته شده است. (هرچند که هیچ تضمینی وجود ندارد) .

گزینه دوم، اجرای یک پروژه تحقیقاتی جداگانه و کوچکتر برای نوشتن یک مقاله متفاوت از پایان نامه می باشد، مزیت آن اینست که اطمینان حاصل شود که مقاله ای که در مجله منتشر می شود، مستقل است و تنها به عنوان یک بخش جداگانه کار می کند. همچنین دارای مزایای گسترش دانش و تخصص و نشان دادن توانایی هایی است که بسیاری از کارفرمایان در جستجوی کارکنان می باشند (مثلا تعهد و توانایی چندین کار).

محققان عزیز، ممکن است در این راه، پیشنهادات کاری زیادی به شما شود که زمان زیادی از شما میگیرد. توجه داشته باشید پروژه هایی را قبول کنید که در راستای مدرک کارشناسی ارشد شما باشد. چون قبول کردن کار بر روی هر چیزی که نمی تواند در پایان نامه دکترای خود به آن مستند کنید، شما را از مسیرتان منحرف می کند!

چرا انتشار مقاله مهم است؟

دوستان زیادی همیشه از من می پرسند چرا یک محقق باید تما مقالاتی منتشر شده در مجلات معتبر داشته باشد. برای آن ها توضیح می دهم که رقابت برای کسب جایگاه های علمی بسیار زیاد است و دانشجویانی که مقالات چاپ شده دارند یعنی در این راه ایستادگی کرده اند و خود را از دیگر دانشجویان جدا کرده اند. از آنجا که فرایند انتشار مقاله بسیار رقابتی است و برای انتشار در مجله با کیفیت بالا، شما باید در برابر محققانی که بسیار با تجربه تر از شما هستند رقابت کنید، اگر شما مقالات چاپ شده ای داشته باشید این بدین معنا است که شما واقعا می دانید که چه کاری می خواهید انجام دهید.

چند مقاله در طول تحصیلِ دکترا قابل انتشار است؟

تعداد مقالاتی که شما در طول دکترای خود منتشر می کنید، بستگی به دو عامل دارد: موفقیت پژوهش و شهرت مجلات علمی که به آنها مقالات خود را ارائه می دهید. اگر تحقیق شما به طور کامل موفق بوده و همه چیز با توجه به برنامه ریزی شما پیش رفته باشد، احتمال دارد شما بتوانید چند مقاله بنویسید. با این حال، گاهی اوقات کارها بر اساس برنامه انجام نمی شود و شما به سختی می توانید حتی یک مقاله را بنویسید.

انتشار مقاله، بسیار رقابتی می باشد و ممکن است چند ماه طول بکشد تا بازخورد کارتان را به شما ارائه دهند. تقریبا هرگز اتفاق نمی افتد که یک مقاله بدون هیچ گونه اصلاحیه پذیرفته شود و احتمال رد شدن از آن بسیار زیاد است، بنابراین انتشار مقاله در مجلات معتبر می تواند سالها طول بکشد و فراتر از دوره دکترا باشد. اگر بسیار اطمینان دارید که تحقیقات شما عالی است، چرا سعی نکنید با بهترینها رقابت کنید؟

انتشار مقاله چه امتیازاتی دارد؟

مطمئنا امتیازات بالای چاپ مقاله ، باعث شده است که روز به روز بر تعداد محققانی که تلاش برای چاپ مقاله در مجلات معتبر دارند افزوده شود که گویای این رقابت سنگین می باشد. از امتیازات چاپ مقاله به این موارد می توان اشاره کرد:

  • بورسیه شدن برای ادامه تحصیل
  • پذیرفته شدن در دانشگاه های معتبر جهان
  • بالا رفتن رتبه علمی تان
  • پیدا کردن کار با مزایای بیشتر 
  • افزایش حقوق و مزایا
  • بالا رفتن حس اعتماد به نفس
  • شناخته شدن به عنوان یک فرد علمی
  • امکان گرفتن پروژه های تحقیقاتی
  • و ....

کجا منتشر شود؟

به شما توصیه می کنم که قبل از نوشتن مقاله ، مجله مورد نظرتان برای چاپ را انتخاب نمائید. این به این دلیل است که هر مجله دارای قالب بندی، سبک و دستورالعمل های مخصوص به خود است. برای صرفه جویی در وقت، پیشنهاد می شود که از ابتدا مقاله ی خود را با توجه به دستورالعمل های مجله ای که برای آن می خواهید ارسال نمائید، بنویسید.

در انتخاب مجله یا نشریات که مایل به انتشار آن هستید، عوامل زیادی وجود دارد. توصیه می شود که فهرستی از مجلات مناسب را به ترتیب اولویت قرار دهید. اول، باید در اینترنت یا وب سایت دانشگاه خود، فهرستی از تمام مجلات در زمینه تحقیقات خود را جستجو کنید. سپس می توانید این فهرست را با توجه به ارتباط و کیفیت مجلات محدود کنید. جستجو کنید تا ببینید آیا مقالات مشابه و نزدیک به موضوع شما هم در همین مجله چاپ شده است. شما همچنین می توانید کتابشناسی یا لیست مراجع خود را چک کنید زیرا ممکن است متوجه شوید که اکثر منابع شما از یک یا چند مجله آمده است. اگر این مورد باشد، این مجلات ممکن است جای خوبی برای شروع باشد.

در حالی که کیفیت و شهرت مجلات مهم است، مایل به انتخاب مجله با بالاترین کیفیت یا رتبه بندی برتر برای چاپ اولین مقاله تان نباشید، زیرا این موضوع می تواند شانس رد شدن مقاله شما را افزایش دهد. به شما پیشنهاد می کنم لیستی از پنج تا ده مجله را که می خواهید مقاله تان را برای آن ها ارسال کنید، به ترتیب یا اولویت بندی تدوین کنید.

نحوه نوشتن مقاله

هنگامی که مجله ی مورد نظر خود را انتخاب کردید، از وب سایت مجله برای یافتن اطلاعات در مورد دستورالعمل های قالب، سبک و زبان و ... بازدید کنید. بسیار مهم است که از دستورالعمل های خاص و منحصر به فرد مجله به درستی پیروی کنید.

خدمت مجوعه تراپی

مجموعه ما، به حضور مقاله های محققان ایرانی در کنار محققان مطرح دیگر کشورها به خود می بالد. خرسندیم که در این راه نیز می توانیم گام مثبتی در همراهی با شما برداریم. جهت پرداخت هزینه های مربوط به چاپ مقاله، تنها لازم است بر روی لینک زیر کلیک فرمائید.

نقد کردن درآمد ارزی

تاریخ انتشار 20 مهر 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر