نحوه عملکرد سیم کارت بین المللی | سیم کارت های بین الملل چگونه کار می کنند

افرادی که به کرات و با فاصله های زمانی کوتاه به کشورهای دیگر سفر می کنند، ممکن است در آن واحد، زمان کافی برای آماده کردن سیم کارت های خود نداشته باشند. یا حتی اگر زمان کافی داشته باشند، ممکن است با مشکلات دیگر مواجه شوند. فهمیدن این مسئله که عملکرد سیم کارت بین المللی چگونه است، می تواند برای چنین افرادی بسیار مفید باشد. 

سیم کارت های معمولی، برای کار در یک شبکه طراحی شده اند. سیم کارت های رومینگ برای کار با شبکه های زیادی در سراسر جهان طراحی شده اند، به منظور اینکه کاربران و مشترکین ارتباطات خود را هر چه راحت تر و سریع تر انجام دهند. ارائه دهندگان سیم کارت های بین الملل، قرارداد های دو جانبه ای را با سایر ارائه دهندگان تنظیم می کنند تا امکان برقراری ارتباط با سایر کشور ها در سراسر جهان ممکن شود.

اکثر سیم کارت هایی که برای سفر طراحی شده اند، از تکنولوژی call-back که تماس های outbound را به inbound برای برقراری تماس های تلفنی، تبدیل می کند، استفاده می کنند. هدف از ارائه این نوع تکنولوژی، کاهش اتوماتیک قیمت های رومینگ می باشد. 

هزینه ی طرح ها بر اساس نیاز مشترکین، متفاوت است. به طور مثال هزینه صحبت کردن، ارسال پیام و طرح های دیتا با همدیگر متفاوت می باشد. ارائه دهندگان این تکنولوژی، این مکانیسم را به طور خودکار برای کاهش هزینه های مربوط به مشتریانی که کارت های رومینگ را خریداری کرده اند، کاهش می دهند. 

عملکرد سیم کارت بین المللی

اینکه امکان شارژ مجدد برای سیم کارت های بین الملل وجود دارد، به عنوان یک گزینه محبوب برای مسافران محسوب می شود. کاربران ترجیح می دهند که در صورت سفر مجدد به هر مکان، نیاز به تعویض مجدد سیم کارت خود نداشته باشند. در واقع شارژ کردن سیم کارت، کار معقول تری به نظرمی آید.

در خصوص عملکرد سیم کارت بین المللی ، باید بدانید که سیم کارت های پیش پرداخت نیز از همه ی ویژگی های امنیتی مشابه سیم کارت های معمولی استفاده می کنند. هر کارت دارای پین امنیتی شما، شماره تلفن شما، هویت محل سکونت شما (LAI)، برنامه تلفن همراه شما، لیست تماس و برخی از پیام های متنی شما می باشد.

دوستان، آیا می توانید باور کنید که تمام این ویژگی ها را می توان در اندازه  ای کمتر از 16 کیلوبایت ذخیره کرد؟ بعضی سیم کارت ها حاوی 64 کیلوبایت نیز هستند. سیم کارت های بین المللی با استفاده از مجموعه ای از ویژگی های امنیتی، برنامه های از پیش پرداخت شده  و اتصال به چند اپراتور، از طریق موافقت نامه های دو جانبه موجود امکان پذیر می کنند. 

همراهان گرامی، در این مقاله، شما عزیزان را با نحوه ی عملکرد سیم کارت بین المللی آشنا کردیم. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر برای آشنایی بیشتر با سیم کارت های بین الملل، مطالعه مقاله سیم کارت های بین الملل را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

1397/02/27
پریسا رضایی

نظر خود را ارسال کنید

نـظرات کاربـران

 • تصویر آواتار
  منصور ۲۲ امرداد ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  سلام خسته نباشین میخواستم بدونم آیامیشه ازنت ایرانسل توافغانستان استفاده کرد

 • تصویر آواتار
  پشتیبانی سایت ۲۰ مهر ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  سلام وقت بخیر

  برای پیگیری این مورد باید با اپراتور ایرانسل در ارتباط باشید و پیگیری لازم را از طریق آن انجام دهید
  موفق باشید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان