فری لنسر دات کام، یک بازار بین المللی آنلاین است که از طریق آن، کارفرمایان می توانند عناوین شغلی مورد نیازشان را در سایت اعلام کرده تا فری لنسرهایی که از سرتاسر دنیا در این سایت عضو هستند، بسته به علاقه و توامندیشان، بر روی درخواست مورد نظر شروع به کار کنند. هر فری لنسر می تواند مبلغی را برای انجام کار مورد نظر، پیشنهاد بدهد.

برای نقد کردن درآمد ارز از Freelancer.com کلیک کنید!

معرفی Freelancer.com

تاریخچه ای از Freenlancer.com

این شرکت در سال 2009در استرالیان بنیان گذاشته شد. بنیان گذار این شرکت مت بری (Matt Barri) نام دارد. ایده وجود داشتن فضایی که کارفرما و کارمند بتوانند به راحتی به یکدیگر دسترسی داشته باشند، بری را به راه اندازی این سایت ترغیب کرد. به ازای هر کار انجام شده، سایت 10% قیمت را می گیرد. لازم به ذکر است که میتوان با عضویت ماهانه به مبلغ حداقل 5 دلار، از مبلغ کارمزد سایت کم کرد.

در حال حاضر فری لنسر دات کام، بیش از 20 میلیون کاربر از 247 کشور دارد. بیشتر کاربران هندی، آمریکایی، فلیپینی، پاکستانی و انگلیسی هستند. بیشترین بازار کار به ترتیب مربوط میشود به:

 • آی تی و نرم افزار (IT & Software)
 • طراحی، مدیا و معماری (Design, Media & Architecture)
 • تولید محتوا (Writing & Content)

 

چگونه در Freelancer.com عضو شویم و کسب درآمد کنیم؟

 1. اول مشخص کنید در چه فیلدی خیلی خوب هستید. سپس بصورت رایگان در سایت، اکانت بسازید. لیستی از توانمندی هایتان بسازید و در پروفایلتان بگذارید. هر چه توانمندی بیشتری داشته باشید احتمال کسب در آمدتان بالاتر می رود.
 2. پروفایلتان را کامل کنید. این نکته بسیار مهم است که یک پروفایل خوب و قابل ارائه داشته باشید. راجع به شخصیتتان بنویسید. رزومه کامل را قرار دهید، نمونه کارهای خوبتان را ارائه دهید. همه این موارد دیگران را ترغیب می کند شما را برای کار مورد نظرشان استخدام کنند.
 3. بر روی سایت قرار می گیرد. کاری که دوست دارید را انتخاب کنید و با سر زدن روزانه به صفحات Jobs و یا Contest درآمد داشتن از این مرحله شروع میشود: پیدا کردن پروژه های مرتبط و پیشنهاد دادن. پروژه های متفاوتی هر روز بر روی سایت قرار می گیرد. کاری که دوست دارید را انتخاب کنید و با سر زدن روزانه به صفحات Jobs و یا Contest به دنبال پروژه مورد نظرتان بگردید.

  در صفحه Job، 750 مجموعه متفاوت از پیشنهادات شغلی وجود دارد. اینجا لیستی از پروژه هایی که در دسترس هستند را می بینید که می توانید بر روی آنها پیشنهاد بگذارید. در صفحه Contest شما فقط ورودتان را به رقابت مورد نظر ثبت می کنید.

 4. قبل از شروع کار با کارفرما، مواردی مثل محدودیت های پروژه، ددلاین و قیمت را چک و توافق کنید. سایت فری لنسر دات کام، امکانی به نام milestone payment دارد که از این طریق، کارفرما یک درصدی از مبلغ کلی پروژه را بعنوان ودیعه پرداخت می کند. این ودیعه در اختیار سایت باقی می ماند تا زمانی که پروژه تحویل داده شود.

 5. در اتمام کار، پرداخت شما انجام می گیرد. مبلغ توافق شده به اکانت شما واریز می شود. شما باید یکی از روشهای انتقال وجه موجود در Freelancer.com را برای نقد کردن وجه دریافتی انتخاب کنید. این روشها شامل حساب بانکی محلی، Debit Card، Wire Transfer، Skrill و همچنین حساب PayPal می باشد.

به دلیل تحریم های مالی، امکان انتقال وجه، به بانکهای ایرانی وجود ندارد. بنابراین شما می توانید از تراپی بعنوان واسطه ای برای نقد کردن ارز موجود در حساب استفاده کنید.

تاریخ انتشار 12 اردیبهشت 1396
نویسنده  مهناز قانع
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
پلتفرم کافئین Caffeine
Itch.io
Preply
استریمر یا ایفلوئنسر بازی
chegg
انتقال پول های کلان به ایران
کسب درآمد دلار
سایت های فریلنسر خارجی
سایت های کلیکی
فضای خالی
نظرات کاربران
 • تصویر آواتار
  ریحانه خاجی ۰۴ آذر ۱۳۹۹ به این نظر پاسخ دهید
  الان 4 سال از این نوشته میگذره
  آیا شرایط freelancer.com تغییر کرده؟

 • تصویر آواتار
  حامد پاکدامن ۰۵ آذر ۱۳۹۹ به این نظر پاسخ دهید
  طبیعتا تغییر کرده شرایط جدید رو در بخش privacy policy سایت فریلنسر مطالعه کنید .

فرم ارسال نظرات کاربر