با وجود جریان شدید اپلیکیشن های موسیقی آنلاین، اپل موزیک (Apple Music) و اسپاتیفای (Spotify) توانسته اند جایگاه خود را از دیگر برنامه های کاربردی موسیقی جدا کنند و در میان کاربران از محبوبیت بسیاری برخوردار شوند. اما اگر بخواهید از بین این دو یکی را انتخاب کنید کدام را بر می گزینید؟  شما چه فکر می کنید، آیا Apple Music امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده است یا Spotify ؟ به منظور پاسخ به این سوال مقاله ی تفاوت های Apple Music و Spotify را ارائه کرده ایم تا شما عزیزان بتوانید با شناخت بهتری نسبت به این دو  پلیکیشن، به انتخاب بپردازید. پس با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

مقایسه نرم افزارهای اپل موزیک (Apple Music) و اسپاتیفای (Spotify)

در این بخش از مقاله به  مقایسه ی نرم افزارهای اپل موزیک (Apple Music) و اسپاتیفای (Spotify) خواهیم پرداخت و به برخی از مهم ترین مزایا و معایب هر کدام اشاره خواهیم کرد.

فقط iPhone

یکی از مهم ترین تفاوت های اپل موزیک (Apple Music) و اسپاتیفای (Spotify)  این است که Apple Music تنها در دستگاه های iPhone قابل استفاده است. پس چنانچه تلفن همراه شما iPhone نمی باشد، نمی توانید از امکانات اپل موزیک استفاده کنید.

استفاده رایگان در مقایسه با پرداخت هزینه

دومین تفاوت ویژه ی این دو این است که شما می توانید از Spotify به طور رایگان استفاده کنید اما استفاده از اپل موزیک رایگان نیست. البته نسخه ی رایگان اسپاتیفای، دارای مضرات خاصی است. یکی از آن ها این است که به هر موسیقی که بخواهید گوش دهید، ناچارا باید به یکی دو تبلیغ نیز به اجبار گوش دهید. یکی دیگر از مشکلات در مورد استفاده از نسخه ی رایگان Spotify این است که شما نمی توانید یک لیست بخش به دلخواه خود ایجاد کنید و زمانی که یک موسیقی را به لیست مورد علاقه های خود اضافه می کنید، اسپاتیفای خودش چندین موسیقی دیگر به آن اضافه می کند و شما نمی توانید آن ها را حذف کنید.

رابط کاربری (UI) و تجربه ی کاربری (UX)

از لحاظ رابط کاربری  هر دو، هم اپل موزیک و هم اسپاتیفای، هر دو دارای UI بسیار خوبی هستند. برخی از کاربران ترجیح می دهند که با تم های تاریک کار کنند، که اسپاتیفای دارد، برخی دیگر نه. از لحاظ تجربه ی کاربری اپل موزیک خوب و قابل قبول است ولی اسپاتیفای عالی است. علت این است که اپل موزیک با یک مشکل بزرگ مواجه است و آن هم این است که موزیک هایی که دانلود می شوند، قابل پخش نیستند و همه ی کاربران اپل موزیک این مسئه را می دانند. برخی نیز به این علت از استفاده ی اپل موزیک انصراف داده و به سمت اسپاتیفای آمده اند.

اپل موزیک (Apple Music) و اسپاتیفای (Spotify)

ویژگی ها

هر دو اپلیکیشن دارای رادیوی مشابه هستند که این رادیو اصلا شبیه به یک رادیوی واقعی نیست. مثلا رادیوی اپل موزیک شامل تعدادی آهنگ است که در یک ایستگاه بر اساس نوع موسیقی، ضبط شده است و زمانی که بر روی یکی از ایستگاه ها کلیک می کنید، شروع می کند آهنگ ها را یکی پس از دیگری پخش می کند و اصلا شیه به یک رادیوی واقعی نیست. همچنین رادیوی اسپاتیفای.

هزینه

اپل موزیک و اسپاتیفای، هر دو دارای سه مدل پرداخت هزینه ماهانه هستند. دانش آموزی، شخصی، خانوادگی. برای اپل موزیک قیمت دانش آموزی عبارتست از : 4.98 دلار، برای استفاده ی شخصی، 9.98 دلار و برای استفاده ی خانوادگی برای بیشتر از 6 کاربر، 14.98 دلار است. در مقایسه با اسپاتیفای برای استفاده ی دانش آموزی، 4.99 دلار، برای استفاده ی شخصی، 9.90 دلار و برای استفاده ی خانوادگی برای بیشتر از 6 کاربر، 14.98 دلار است. قیمت ها تقریبا مشابه است و اختلاف کمی دارد، اما به منظور صرفه جویی در هزینه ها بهتر است که برنامه ریزی کنید و از مدل خانوادگی استفاده کنید. ضمنا، برای تشخیص اینکه شما یک دانش آموز واقعی هستید یا نه از Uniday استفاده می شود.

به این ترتیب با تفاوت های اپل موزیک و اسپاتیفای، دو اپلیکیشن پخش موسیقی آشنا شدید. حال بر اساس نیازمندی های خود می توانید به انتخاب یکی از این دو برنامه کاربردی بپردازید. دوستان عزیز، در صورتی که سوال یا مشکلی دارید، می توانید آن را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آما ده ی پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان هستند. هدف ما خدمت رسانی به شماست. لطفا با ما در تماس باشید.

تاریخ انتشار 03 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر