رویای زندگی، کار و تحصیل در کانادا را دارید؟ آسان ترین راه برای مهاجرت به کانادا کدام است؟ چه شهری را برای زندگی در کانادا انتخاب کرده‌­اید؟ برای آشنایی با شهرهای پر ریسک و پر جنایت در کانادا باید حتما از میزان جرایمی که در آن‌ها اتفاق می‌­افتد، مطلع باشید. در قسمت اول این مقاله شمار را با ۷ شهر پر ریسک برای زندگی در کانادا آشنا ساختیم. به منظور آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی خطرناک ترین شهرها در کانادا مقاله‌ای که پیش رو دارید را نیز به دقت مطالعه نمائید و تا پایان این مقاله با تراپی همراه شوید.

معرفی خطرناک ترین شهرها در کانادا

پیش­تر شما را با ۷ شهر پر جنایت در کانادا آشنا نمودیم و تا شاخص شدت جرم و جنایت در رتبه ۸۳ در بین ۲۲۹ شهر پیش رفتیم، اکنون به ذکر ادامه مطالب خواهیم پرداخت.

خطرناک ترین شهرها

۹. سنت جان، نیوفاندلند - جمعیت ۲۰۷،۶۹۵

سنت جان یکی از شهرهای برجسته و زیبا در کانادا با صخره‌­ها، اقیانوس­‌ها و خانه­‌های رنگانگ است. با این حال یکی از خطرناک ترین شهرها در کانادا محسوب شده و نرخ قتل، تجاوز، سرقت و تخلفات رانندگی در این شهر به نسبت میانگین کشوری بالاتر است. اما استفاده از اسلحه‌­های گرم به طرز شگفت‌انگیزی زیاد است به طوری که این میزان ۱۷.۳۳ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر است. از این رو میزان شاخص شدت جرم و جنایت در این شهر (۷۹) در رتبه ۷۷ در میان شهرهای بزرگ و کوچک کانادایی قرار دارد.

۸. وینزر، انتاریو - جمعیت ۲۲۱،۸۶۲

در این شهر میزان سرقت در حدود ۵۰ درصد بالاتر از میانگین کشوری است؛ میزان تجاوز، تخلفات رانندگی و همچنین جرایم مواد مخدر نیز تا حدودی بیشتر از میانگین کانادا است. از این رو شاخص شدت جرم و جنایت در وینزر (۸۵) در رتبه ۶۵ از بین ۲۲۹ شهر در کانادا قرار دارد.

۷. ثاندربی، انتاریو- جمعیت ۱۲۴.۱۶۴

این شهر کوچکترین منطقه از ایالت بزرگ انتاریو است. این شهر با ۱۲۴ هزار جمعیت در لیست منطقه­‌های ناهنجار در کانادا قرار دارد. ثاندربی از گذشته تا به امروز با مشکلات جنایی زیادی روبرو است. نرخ قتل در این شهر کوچک به طرز عجیبی بالا است، این میزان ۴ برابر بیشتر از میانگین قتل در کل کشور کانادا است. از جمله جرایم دیگر در این شهر میزان بالای نرخ حمله، تجاوز، قاچاق کوکائین، مشکلات و جنایات جوانان و سرقت است. از این رو میزان شاخص شدت جرم و جنایت در ثاندر بی (۸۹) در رتبه ۵۸ از بین ۲۲۹ شهر در کانادا قرار دارد.

۶. وینیپگ، مانیتوبا - جمعیت ۷۳۵،۵۵۲

بیشترین و بالاترین میزان جرم در وینی پگ سرقت است که حدود ۴ برابر میانگین کشوری است. از جمله جرایم دیگر در این شهر قتل، تجاوز، سرقت و جنایات جوانان است که بسیار بیشتر از میانگین کشوری در کانادا است؛ به طوریکه میزان شاخص جرم و جنایت در آن (۱۰۸)، این کشور را در رتبه ۴۰ از بین شهرهای بزرگ و کوچک در کانادا قرار داده است.

۵. ونکوور، بریتیش کلمبیا - جمعیت ۶۷۰،۷۱۸

ونکوور در بین دیگر شهرهای کانادا دارای آب و هوایی ملایم و محیطی زیبا و شگفت انگیز است. این شهر همچنین دارای محیطی با فرهنگ چند ملیتی و اقتصاد پر رونق است. اما آمار بالای سرقت، کلاهبرداری و تخلفات رانندگی در ونکور این شهر زیبا را در لیست پر ریسک­‌ترین شهرها برای زندگی در کانادا قرار داده است. به نحوی که میزان شاخص جرم و جنایت (۱۱۴) این شهر را در رتبه ۳۵ در میان دیگر شهرهای کانادا قرار داده است.

خطرناک ترین شهرها

۴. ادمونتون، آلبرتا - جمعیت ۹۶۹،۰۶۸

بالاترین میزان جرم در این شهر دزدی و کلاهبرداری است که حدود دو برابر میانگین کشوری است. از جمله دیگر جرایم در ادمونتون قتل، تجاوز، استفاده از سلاح‌­های گرم، سرقت و کلاهبرداری است که به نسبت بیشتر از میانگین کشوری در کانادا است. از این رو میزان شاخص شدت جرم و جنایت در این شهر (۱۱۸) در رتبه ۳۱ از بین ۲۲۹ شهر در کانادا قرار دارد. از این رو این شهر از خطرناک ترین شهرها در کانادا به حساب می‌آيد.

۳. ویکتوریا، بریتیش کلمبیا - جمعیت ۳۶۷،۷۷۰

ویکتوریا یکی از خطرناک ترین شهرها در کانادا است. این شهر با خیابان­‌های تپه‌­ای، منظره‌های زیبا و آب و هوای عالی یکی از شهرهای تماشایی و عجیب در کانادا است. با این حال آمار جرایم این شهر باعث شده تا ویکتوریا در رتبه­‌ی سوم از لیست پر خطرترین شهرهای کانادا جا بگیرد. میزان نرخ حمله، تجاوز، دزدی، تخلفات رانندگی، کلاهبرداری و فروش مواد مخدر به طور عجیبی بالاتر از میانگین کشوری است. از این رو میزان شاخص شدت جرم و جنایت در این شهر (۱۱۹) در رتبه ۳۰ از بین ۲۲۹ شهر در کانادا قرار دارد.

۲. ساسکاتون، ساسکاچوان - جمعیت ۲۶۶،۰۶۴

در این شهر تمامی جرایم تقریبا دو برابر بالاتر از میانگین کشوری است. از جمله جرایم این شهر می‌­توان به حمله، قتل، تجاوز، دزدی، کلاهبرداری، فروش مواد مخدر و مشکلات و جنایات جوانان اشاره کرد که همگی تقریبا ۵۰ درصد بیشتر از میانگین کل کشور در کانادا می‌­باشند. بنابراین میزان شاخص شدت جرم و جنایت در این شهر (۱۲۸) در رتبه ۲۲ نسبت به دیگر شهرهای موجود در کانادا است.

۱. رجینا، ساسکاچوان - جمعیت ۲۲۳،۶۳۷

رجینا رتبه اول از لیست پر خطرترین شهرها برای زندگی در کانادا را به خود اختصاص داده است. از جمله جرایم این شهر می­‌توان به قتل، حمله، تجاوز، استفاده از سلاح گرم، سرقت، کلاهبرداری، تخلفات رانندگی و جنایات جوانان اشاره کرد که بسیار بالاتر از سطح میانگین کشوری در کانادا می‌­باشند. بالاترین میزان تخلف در رجینا مربوط به مشکلات و جنایات جوانان است که تقریبا ۶ برابر میانگین کشوری است. از این رو میزان شاخص جرم و جنایت در این شهر (۱۳۲) در رتبه ۲۰ ام در میان تمامی شهرهای بزرگ و کوچک در کانادا می­‌باشد.

در این مقاله شما را با خطرناک ترین شهرها در کانادا آشنا کردیم. امید است مطالب ارائه شده مفید بوده و مورد رضایت شما واقع شده باشد. شما دوستان عزیز نیز در صورتی که تجربه‌ی جالبی از سفر به این کشورها داشته‌اید یا مطالب مفید دیگری می‌دانید، از طریق کامنت با دیگر دوستان در میان بگذارید.

تاریخ انتشار 13 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر