برنامه نویسی در این دنیای دیجیتال به عنوان یک دانش ضروری محسوب می شود، به خصوص برای دانش آموختگان علوم کامپیوتر. علاقه مندان به کدنویسی می توانند از طریق راه ها و روش های مختلفی، آموزش ببینند. در این مقاله چند اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی به صورت آنلاین را برای شما دوستداران حرفه ی برنامه نویسی معرفی خواهیم کرد. توصیه می کنیم آن ها را به دقت مطالعه کنید تا با یادگیری این دانش ضروری دنیای دیجیتال، بر توانایی های خود افزوده و به کسب درآمد بپردازید. اگر شما قبلا در زمینه ی برنامه نویسی هیچ فعالیتی نداشته اید و در این مورد کاملا مبتدی هستید، و یا اینکه تا حدودی با این حرفه آشنایی دارد، فرقی نمی کند، این اپلیکیشن ها به شما کمک خواهد کرد تا  مهارت های خود را تقویت کنید. این اپلیکیشن ها همچنین برای دانشجویان رشته ی کامپیوتر که در دانشگاه، برنامه نویسی را به صورت عملی آموزش ندیده اند بسیار مفید خواهد بود.

اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی

معرفی چند معرفی چند اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی به صورت آنلاین

اپلیکیشن Encode

در میان چند اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد، Encode رتبه ی اول را دارد و به دانش آموزان به بهترنی شکل ممکن برنامه نویسی را آموزش می دهد. نحوه ی آموزش در این برنامه ی کاربردی طوری است که چه مبتدی باشید و چه با کدنویسی آشنایی داشته باشید، برای شما مناسب و مفید خواهد بود. این اپلیکیشن دارای یک ویرایشگر کد تعاملی می باشد که به زبان جاوا نوشته شده است. از جمله مزایای Encode این است که برای کاربر به هیچ عنوان کسل کننده نیست، چون درس های برنامه نویسی کوتاهی دارد.

اپلیکیشن SoloLearn

این اپلیکیشن در میان سایر اپلیکیشن ها، در رتبه ی دوم قرار دارد. در این برنامه ی کاربردی امکان یادگیری هر نوع زبان برنامه نویسی برای شما وجود دارد. همچنین متد آموزش بسیار جذاب و آسانی دارد.

اپلیکیشن Udacity

اپلیکیشن Udacity رتبه ی سوم را در میان سایر اپلیکیشن ها دارد. این برنامه ی کاربردی یک سازمان آموزشی سودآور محسوب می شود. این پلتفرم شامل ویدئوهای آموزشی، سیستم مدیریت آموزش و رابط های برنامه نویسی درون ساختی می باشد.

اپلیکیشن Khan Academy

یکی دیگر از اپلیکیشن های آموزش برنامه نویسی Khan Academy می باشد که در رتبه ی چهارم اپلیکیشن ها قرار گرفته است. این برنامه ی کاربردی دارای رابط کاربری بسیار آسانی است و به سرعت در میان اپلیکیشن های آموزش کدنویسی، جایگاه خود را پیدا کرد و بسیار معروف و محبوب شد. Khan Academy یک برنامه ی کاربردی کاملا رایگان است و شامل بیش از 6000 ویدئوی آموزشی می باشد. برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس می باشد و بیشتر بر آموزش HTML/CSS متمرکز است.

اپلیکیشن TynKer

TynKer در رتبه ی پنجم چند اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی قرار گرفته است. این برنامه ی کاربردی دارای یک فکر خلاق می باشد و برای کاربران این امکان را فراهم کرده است که بازی دلخواه خود را با استفاده از پازل ها، در یک رابطه ی تعاملی با اپلیکیشن، بسازد. این پلتفرم، بر آموزش Swift، JavaScript، Python و HTML/CSS  تمرکز دارد.

اپلیکیشن Programming Hub

اپلیکیشن Programming Hub در رتبه ی ششم برنامه های کاربردی آموزش برنامه نویسی قرار دارد. در این پلتفرم، امکان یادگیری بیش از 16 زبان برنامه نویسی برای دانش آموزان وجود دارد؛ به علاوه دارای کدهای نمونه از پیش نوشته شده و کامپایلر آنلاین می باشد.

اپلیکیشن برای یادگیری برنامه نویسی

اپلیکیشن CodeHub

این اپلیکیشن در رتبه ی هفتم قرار می گیرد و تمرکز آن بر آموزش توصیفی HTML و CSS  است. این برنامه ی کاربردی برای مبتدیان، طراحان و برنامه نویسان مفید و کاربردی است. اپلیکیشن CodeHub دارای 50 درس در 4 فصل می باشد که web، HTML5 و CSS3 را آموزش می دهد.

اپلیکیشن Learn Programming

اپلیکیشن Learn Programming در رتبه ی هشتم اپلیکیشن ها قرار دارد و امکان یادگیری بیش از 30 زبان برنامه نویسی در آن فراهم شده است. کلیه ی المان ها به زبان HTML5 ارائه شده است.

بیشتر بخوانید : بهترین اپلیکیشن های یادگیری لغات انگلیسی

اپلیکیشن Enki

این اپلیکیشن در رتبه ی نهم قرار دارد و دارای رابط کاربری بسیار زیبا و جذابی می باشد. امکان یادگیری جاوا اسکریپت، پایتون، جاوا، GIT، CSS و لینوکس در این اپلیکیشن وجود دارد.

اپلیکیشن Pocket Code

اپلیکیشن Pocket Code در رتبه ی دهم اپلیکیشن های آموزش کدنویسی قراردارد. این اپلیکیشن برای ایجاد اپلیکیشن های بازی بسیار مناسب است.

گرامیان، از توحه و همراهی شما بسیار سپاسگزاریم. لطفا سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در تیم تراپی آماده ی پاسخگوئی به شوالا شما عزیزان می باشند. خدمت رسانی ب شما، افتخار ماست.

تاریخ انتشار 27 دی 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر