۲۰ درصد تخفیف ویژه افتتاح حساب پی‌پال | کد تخفیف PP99400

با توجه به کاربرد فراوان کارتهای اعتباری و پیشرفت تکنولوژی ارتباطات امکان صدور این کارتها به صورت بین المللی فراهم آمده است. آیا این سوال برایتان پیش آمده است که کاربرد کارت اعتباری چیست؟ خیلی از کاربران زمانی که می خواهند هر یک از کارت های اعتباری را خریداری کنند، در رابطه با کاربرد این نوع کارت ها مشکلات یا سوالاتی دارند. همین موضوع ما را بر آن داشت تا در این رابطه شما را راهنمایی کنیم. در ابتدا به تعریف این کارت ها می پردازیم تا با تفاوت و عملکرد این کارت ها آشنا شوید.

کاربرد کارت اعتباری

کردیت‌ کارت (Credit Card): کارتی که به یک حساب بانکی متصل است و حتی در صورت عدم موجودی در حساب می‌توان با آن پرداخت را انجام داد.
 دبیت‌ کارت (Debit Card): کارتی که به یک حساب بانکی متصل است ولی فقط به میزان موجودی در حساب می‌توان با آن پرداخت و خرید انجام داد. این کارت بیشتر شبیه کارت اعتباری ساده قدیمی است.
 کارت‌ پیش‌پرداخت (Prepaid Card): کارتی که به یک حساب بانکی متصل نیست و فقط به میزان موجودی تعریف شده می توان، خرید و پرداخت انجام داد.

دبیت‌کارت‌ها به‌خصوص برای کسانی که می‌خواهند درآمد ارزی داشته باشند یا نیازمند به روشی برای دریافت پول از خارج از کشور هستند، می‌تواند ابزاری کارآمد باشد.

در حدود نیمی از کسانی که از کارت اعتباری استفاده می کنند از دو کارت معتبر ویزاکارت و مسترکارت بهره مند می شوند. با استفاده از کارت‌های اعتباری می‌توان خریدهای روزمره خود را تا سقف محدودی که از قبل با بانک‌ توافق شده است، انجام داد.

البته آمار ها نیز نشان می دهند که رابطه منفی میان استفاده از کارت‌های اعتباری و نرخ پس‌انداز است. کشورهایی که شهروندانش استفاده بیشتری از کارت‌های اعتباری می‌کنند، سطح پس‌انداز در آنها کمتر است. البته این موضوع نمی تواند از مزایا و کاربرد کارت اعتباری کم کند.

متخصصان ما در تراپی در صورت داشتن هر گونه سوال، خوشحال می شوند که پاسخگوی شما عزیزان باشند.

تاریخ انتشار 23 آبان 1396
نویسنده  پریسا رضایی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
انواع مستر کارت
مستر کارت چیست
نحوه خرید با مستر کارت
ویزا کارت چیست
ساخت ویزا کارت
ساخت مستر کارت
تفاوت کارت مجازی و گیفت کارت چیست؟
پرداخت هزینه ریپورت آزمون تافل iBT
ویزا کارت هک شده چیست؟
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر