آیا قصد تحصیل در کانادا را دارید اما در مورد امور بانکی خود نگران هستید؟ آیا تمام نقل و انتقالات خود را از خارج از کشور به بیت کوین یا اتریوم یا برخی دیگر از ارزهای دیجیتالی تبدیل می کنید؟ برای انتقال پول به کانادا از چه حساب بانکی استفاده می­کنید؟ قادر به افتتاح حساب بانکی آنلاین هستید؟ جهت اطلاع از ایجاد اکانت بانکی در کانادا و نحوه­ی افتتاح حساب و سقف انتقال پول قبل از ورود به کانادا با تراپی همراه باشید.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

ایجاد یک حساب بانکی در کانادا نسبتا آسان است. بانک های این کشور یکی از پایدارترین بانک های جهان هستند و قوانین آن ها به نسبت دیگر موسسه های مالی متفاوت است.

افتتاح حساب بانکی

چارچوب اساسی اداره مالی مصرف کننده کانادا:

شما معمولا بدون هیچ مشکلی می­ توانید یک حساب بانکی در کانادا باز کنید؛ تا زمانی که مشکلی در فرآیند شناسایی شما پیدا نشود زیرا بعضی از موسسات مالی برای افتتاح حساب بانکی ممکن است به حضور فیزیکی شما در کانادا نیاز داشته باشند. اما شما ممکن است قادر به باز کردن حساب بانکی کانادا باشید حتی اگر در خارج از این کشور زندگی کنید.  این موضوع باز هم بستگی به موسسه مالی که با آن کار می­کنید، دارد.

مهم ترین چیز در اینجا کارت شناسایی است. یک اصطلاح در صنعت مالی به نام  know-your-clientوجود دارد که به مقررات دولتی در تعدادی از کشورها اشاره می­ کند و نیازمند تایید شما است که شخص مایل به باز کردن یک حساب بانکی متعهد به فعالیت­های جنایی یا  هر نوع تروریسم نیست. همانطور که مرکز تحلیل معاملات مالی و گزارش کانادا توضیح می دهد، موسسات مالی باید :

وجود هر فرد یا هر سازمان یا شرکتی که حساب بانکی را باز کرده است را تایید کنند. این بدان معنی است که اطمینان حاصل کنید که شما کسی هستید که می­ گویید. در صورت دست یابی به اطلاعات مفید مالکیت اگر از اطلاعات شخصی درست یا ساختار درست شرکتی برخوردار باشید، قادر به باز کردن حساب بانکی خواهید بود.

در صورتی که نهاد باز کننده حساب یک شرکت باشد، موسسه مالی باید آدرس و نام شرکت و نام مدیران شرکت را تأیید کند.

به عنوان یک دانشجوی خارجی که ممکن است در کانادا زندگی و کار کند، شما یک مشتری بالقوه و با ارزش برای آنها هستید. در حقیقت، بانک­های کانادا وب سایت­ها یا صفحاتی را ساخته­اند که به شما در این فرآیند کمک خواهد کرد.

حساب بین المللی  Scotiabank

Scotiabankبه مشتریان خارجی که هنوز به کانادا وارد نشده­اندامکان باز کردن حساب کاربری آنلاین می­دهد تا به راحتی پول مورد نیاز خود برای اقامت در کانادا را انتقال دهند. در واقع شما قادرید تا سقف 50,000  دلار به حساب بین المللی خود در Scotiabank قبل از ورود به کانادا منتقل کنید.

نحوه درخواست شما به کشوری که از آن درخواست را می­فرستید بستگی دارد. مثلا در چین شما می­توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا حضوری در بانک­های چین بفرستید و یک حساب بین المللی در Scotiabank باز کنید.

شرایط باز کردن حساب کاربری در  Scotiabank :

ویزای دانشجویی، کار یا اقامت دائم در کانادا داشته باشید.

سن مجاز برای این کار 13 یا بلاتر از آن است (در کبک برای این کار باید سن مجاز داشته باشید )

افتتاح حساب بانکی

 در عرض 18 ماه پس از درخواست افتتاح حساب، به کانادا وارد شوید.

ویزای توریستی یا بازدید کننده قابل قبول نیست.

از یک شخص ثالث برای افتتاح حساب استفاده نکنید.

در صورت درخواست آنلاین باید  پاسپورت، تاریخ ورود به کانادا و شماره ویزا داشته باشید.

تنها کشورهایی که در ادامه مطلب آورده شده واجد شرایط درخواست حساب بانکی آنلاین هستند:

شیلی

کلمبیا

فرانسه

آلمان

مکزیک

پاکستان

پرو

عربستان

اسپانیا

امارات متحده عربی

انگلستان

ویتنام

در صورتیکه کشور شما در لیست این کشورها قرار نداشته باشد، پس نمی ­توانید از Scotiabank برای افتتاح حساب بانکی آنلاین تا زمانی که وارد کانادا می­ شوید، درخواست بدهید.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاس گزاریم، در صورتی که از نحوه­ی افتتاح حساب در بانک­های کانادا و انتقال پول به آن قبل از ورود به کانادا مطلع هستید، لطفا نظرات خود را در کامنت­ها بیان کنید تا دیگر کاربران نیز از آنها بهره مند گردند. در صورت هر گونه سوال، پیشنهاد یا انتقاد با همکاران ما در تراپی تماس گیرید.

تاریخ انتشار 08 فروردین 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر