تعداد زیادی از افراد، گیفت کارت (کارت هدیه)را به عنوان هدیه به دوستان و خانواده انتخاب می کنند. این کارت ها مشابه با کارت های اعتباری هستند همراه با یک نوار مغناطیسی پشت کارت، که مقدار پول معینی در آنها وجود دارد. گیفت کارت ها را مانند کارت اعتباری میتوان استفاده نمود البته در فروشگاههایی که پذیرنده آن باشند. اگر چه بر روی این کارت ها تاریخ انقضا وجود دارد اما از زمان صادر شده بهتر است تا قبل از یک سال استفاده کرد. در حالیکه هر فروشگاهی سیاست خود را دارد، اما بطور معمول نمی توان یک گیفت کارت را به پول نقد تبدیل کرد. انواع مختلفی از گیفت کارت ها وجود دارد؛ فرضا بعضی از آنها را فقط برای خریدهای خاصی میتوان استفاده نمود. مانند کارت هدیه آمازون که فقط برای سایت آمازون قابل استفاده است. برخی از گیفت کارت ها را در چندین فروشگاه می توان استفاده نمود. مانند گیفت کارت های ویزا، مستر کارت و...

گیفت کارت

 

مجموعه تراپی با هدف ارائه خدمات متمایز در حوزه کارت های هدیه، با فراهم آوردن بستری مناسب در ارائه خدمات متنوع و بهبود پشتیبانی و جلب رضایت مشتریان ارائه دهنده انواع گیفت کارت ها می باشد. از مزیت های خرید گیف کارت ها از مجموعه تراپی، دریافت آنی کارت هدیه پس از خریداری و همچنین ارسال گیفت کارت ها به صورت اسکن شده، می باشد.

 

خرید کارت هدیه 

گیفت کارت( کارت هدیه) چیست؟

گیفت کارت ها یا همان کارت های هدیه، به کارت هایی گفته می شوند که دارای اعتبار مجازی می باشند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که برای خرید برنامه یا خریدهای درون برنامه ای در گوگل پلی، اپ استور و ... از کارت های هدیه مرتبا استفاده می کنید، توصیه می کنیم راههای اینکه چگونه  کارت هدیه رایگان بدست آوریم را مطالعه فرمایید.

انواع کارت هدیه

انواع گیفت کارت ها عبارتند از کارت هدیه آیتونز (iTunes Gift Cards)، کارت هدیه گوگل پلی (Google Play Gifts)، کارت هدیه آمازون (Amazon Gift Card)، کارت هدیه ایگس باکس (Xbox Gift Cards)، کارت هدیه پلی استیشن (PlayStation Gift Card) و کارت هدیه مایکروسافت (Microsoft Gift Card). قبل از استفاده از این کارت های هدیه، باید با کاربردهای آن در دنیای اینترنت آشنا باشید.

گیفت کارت

آموزش استفاده ازانواع کارت هدیه

گیفت کارت ها انواع مختلفی دارند و نحوه استفاده از آنها با یکدیگر متفاوت می باشد. برای خرید این نوع کارت، در ابتدا وارد فرم خرید گیفت کارت شده و کارت هدیه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس بعد از نمایش مبلغ، میتوانید اقدام به پرداخت کنید. به محض پرداخت، کد مربوط به آن کارت برای شما ارسال می شود. تصویر اسکن گیفت کارت را در "ایمیل" خود وهمچنین در قسمت "سفارش" میتوانید مشاهده بفرمایید.

تفاوت بین کارتهای اعتباری Prepaid و گیفت کارت ها 

کارت های prepaid از آن دسته کارت هایی می باشد که مورد علاقه کاربران زیادی می باشد. قبل از مصرف، باید روش استفاده از این کارتهای اعتباری Prepaid را آموخته باشید. گیفت کارت ها، یک هدیه محبوب می باشند. کارت های اعتباری Prepaid نیز همانند کارت های هدیه هستند  اما با چند تفاوت. یکی از بزرگترین تفاوت های آن تداوم کارت ها است.

کارت های هدیه را می توان در فرمت های مختلف خریداری کرد. بسیاری از فروشگاه ها، پذیرنده این نوع کارت ها می باشند، اما این کارت ها تنها می تواند در فروشگاه هایی که نامشان بر روی کارت ثبت شده، استفاده شود. کارت های هدیه را می توان به راحتی خریداری کرد. هنگامی که اعتبار کارت تمام شد، از آن کارت دیگر نمی توان استفاده کرد.

از سوی دیگر، کارت های اعتباری Prepaid را می توان بارها و بارها استفاده کرد. از این کارت ها می توان برای خرید آنلاین، پرداخت صورت حساب های مختلف و یا خرید مواد غذایی استفاده کرد. درست مثل کارت ها هدیه، کارت های اعتباری Prepaid نیز دارای تاریخ انقضا می باشند.

تاریخ انتشار 22 اردیبهشت 1396
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
نحوه استفاده از گیفت کارت گوگل پلی
جام جهانی فوتبال 2018
تهیه گیفت کارت
Steam شبکه بزرگ بازی های آنلاین
نحوه شارژ اکانت Steam
آموزش شارژ اکانت آمازون
تغییر کشور محل سکونت در اکانت گوگل به آمریکا
redeem
تفاوت ایکس باکس لایو
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر