فرم کلی تجارت و کسب و کار در کشور گرجستان عبارتست از : شرکت ها و مشارکت کنندگان. سرمایه گذاران می بایستی از میان شرکت های موجود برای سرمایه گذاری یکی را انتخاب کنند و یا خود به سرمایه گذاری و ثبت شرکت بپردازند. اما مشارکت در کشور گرجستان خیلی کلی و محدود است به علاوه کشورهای خارجی نیز ممکن است بخواهند از طریق گرفتن یک شعبه از شرکت های موجود و یا ثبت یک شرکت جدید، وارد بازار کار کشور گرجستان شوند. چرا که گرجستان در زمینه ی اصلاحات اقتصادی و سهولت کسب و کار پیشتاز است. در این مقاله برای شما عزیزانی که در فکر راه اندازی کسب و کار و به ثبت شرکت در گرجستان هستید، مطالبی را بیان خواهیم کرد که می تواند برایتان بسیار سودمندو مفید باشد، پس با ما باشید.

حتما بخوانید: 

معرفی کشور گرجستان همراه با زبان، اقتصاد و مذهب آن ها

مهم ترین نوع  شرکت ها که می توان در گرجستان به ثبت رساند :

شرکت سهامی محدود (LLC)

این نوع شرکت ها توسط حداکثر 50 سهامدار تشکیل شده و میزان سرمایه گذاری برای هر کدام از سرمایه گذاران بر اساس میزان سهام آن ها تعیین می شود. مسئولیت اعضا به شدت به ارزش سهام آنها محدود می شود. سهام آزادانه قابل انتقال است و اعضا مجاز به انصراف از مشارکت نیستند. این نوع شرکت معروف ترین نوع کسب و کار ثبت شده در گرجستان است که توسط تجار خارجی و محلی ترجیح داده می شود. ثبت این نوع کسب و کار می تواند تقریبا دو هفته طول بکشد.

ثبت شرکت در گرجستان

شرکت های سهامی مشترک

در این نوع شرکت ها، میزان سرمایه های هر سرمایه گذار با دیگری برابر است و به طور مساوی تقسیم شده است. این نوع شرکت می تواند بیش از 50 عضو داشته باشد. اعضای شرکت های مسئولیت محدود به ارزش اسمی سهام خود دارند و مهم است بدانیم که سرمایه گذاران این نوع شرکت می توانند سهامدار جدید اضافه کنند.

 مشارکت عمومی

این نوع مشارکت توسط دو شریک یا بیشتر، می باشد و سود و زیان برای همه به طور مساوی در نظر گرفته می شود. آنها کلیه ی سرمایه گذاران قدرت تصمیم گیری دارند و شریکا همه ، مسئولیت کامل بدهی ها و درآمد های شرکت را بر عهده دارد.

ثبت شرکت در گرجستان

بیشتر بخوانید : 

تحصیل در دانشگاه تفلیس گرجستان

شرایط مهاجرت به گرجستان چگونه است

تحصیل در گرجستان | هزینه زندگی در گرجستان

علاوه بر این ها نوع دیگری از سرمایه گذاری وجود دارد که در آن، سرمایه گذاران می توانند از طریق خرید یک شعبه از آن کسب و کار یک نوع مشارکت را با شرکت اصلی آغاز نمایند که در این صورت، شعبه ی اصلی که می تواند در خارج  نیز باشد.

چگونگی ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت در گرجستان، اشخاص حقوقی باید در آژانس ملی و همچنین در وزارت دادگستری گرجستان ثبت نام کنند. به علاوه ثبت شرکت ها بر اساس یک برنامه ی محضری است. این برنامه باید شامل مجموعه ای از اطلاعات مانند نام شرکت، نوع شرکت، آدرس آن، اهداف تعیین شده برای آن و موارد زیر باشد:

• تاریخ شروع کسب و کار و کپی اسناد رسمی و قانونی شرکت.

• جزئیات مربوط به بنیانگذار شرکت (نام، آدرس، محل تولد و حرفه).

• میزان سرمایه سهم و جزئیات مربوط به سهم هر شریک.

• اسناد مربوط به هر عضو هیئت نظارت و هیئت مدیره.

آنچه در مورد اقتصاد گرجستان، جهت ثبت شرکت در گرجستان باید بدانید

  • گرجستان در یک منطقه استراتژیک واقع شده است که آسیا را به اروپا متصل می کند و این مزیت رقابتی را برای این کشور به وجود آورده است. کشور گرجستان به عنوان یک مکان مطلوب برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود و زیرساخت های توسعه یافته ی آن به واردات و صادرات کالا در سراسر جهان کمک می کند.
  • گرجستان نیز به عنوان کشوری که اصلاحات مختلفی را در همه ی بخش های خود ایجاد کرده است و در تلاش است برای جذب سرمایه گذاری خارجی، شناخته شده است.
  • یکی دیگر از دلایل اینکه سرمایه گذاران علاقه مند به ثبت شرکت ها در گرجستان هستند، فرایند ساده ی راه اندازی یک کسب و کار در این کشور است.
  • نیروی های کار در کشور گرجستان به خوبی آموزش دیده اند و این کشور در رتبه اول شاخص نرخ سواد بزرگسالان (با نرخ 100٪) قرار دارد.
  • این کشور همچنین از نیروی کار جوان بهره مند است و این می تواند مزایای متعددی را برای تجار خارجی که به دنبال پیشرفت در این بازار هستند، فراهم کند.

همراهان همیشگی تراپی از اینکه تا پایان  مقاله ی ثبت شرکت در گرجستان ، با ما بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. سوالات و مشکلات خود را با همکاران ما در تیم تراپی در میان بگذارید.

تاریخ انتشار 01 آذر 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر