کارمزد پی پال (Paypal) | آشنایی و نحوه محاسبه آنپی پال بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شبکه ارسال آنلاین پول، بسته به نوع حساب و همچنین استفاده از حساب، کارمزدی را از کاربران خود کم می کند. میزان کارمزد پی پال برای تراکنش های مالی در داخل کشور آمریکا متفاوت از ارسال به سایر کشورها محاسبه می شود. در این نوشته به توضیح میزان کارمزد پی پال جهت خرید اینترنتی یا شارژ حسابتان می پردازیم.

خرید با پی پال                                                            شارژ حساب پی پال

 

کارمزد پی پال

کارمزد پی پال برای باز کردن اکانت

باز کردن اکانت در پی پال شامل هیچ نوع هزینه و یا کارمزد پی پال نیست. اما به دلیل مشکلات مربوط به تحریم و سختگیری های شرکت پی پال در این زمینه، باز کردن اکانت از داخل ایران به راحتی امکان پذیر نیست. لازم به ذکر است که باز کردن اکانت درپی پال، به تنهایی کافی نیست و برای انجام تراکنش، نیاز به وریفای شدن اکانت است. تراپی میانبر قابل اطمینانی است که می تواند در اختیار افرادی که اکانت پی پال نیاز دارند، اکانت وریفای شده به اسم خودشان قرار دهد.

جهت افتتاح حساب پی پال فول وریفای شده به همراه مدارک و سیم کارت و وی پی اس رایگان کلیک کنید .

کارمزد پی پال برای ارسال پول از حساب پرسونال پی پال (Paypal Persoanl Account):

  1. اگر ارسال پول به / از داخل مرزهای آمریکا باشد: اگر در داخل آمریکا باشید و بخواهید برای اقوام یا دوستانتان در آمریکا پول ارسال کنید نیاز به پرداخت کارمزد نخواهد بود در صورتیکه از حساب پی پال یا حساب بانکی، یا ترکیبی از این دو برای ارسال پول استفاده کنید. اما اگر برای ارسال از دبیت کارت یا کردیت کارت استفاده کنید، کارمزد پی پال 2.9% مبلغ ارسالی به اضافه 0.30$ آمریکا خواهد بود. بطور مثال اگر بخواهید 1000 دلار با کردیت کارت بفرستید، کارمزد آن 3.20$ (2.9+0.30) دلار آمریکا خواهد بود.
  2. اگر ارسال پول به /از خارج از مرزهای آمریکا باشد (Cross Boarder Fee) : اگر شما در خارج از کشور آمریکا زندگی می کنید و قصد ارسال پول برای دوست یا آشنایی در هرجای دنیا را داشته باشید و از بالانس پی پال یا حساب بانکی، و یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید، مبلغ کارمزد پی پال بین 0.3 درصد تا 3.9 درصد خواهد بود.

در حالتی که بخواهید از دبیت کارت (Debit Card) و یا کردیت کارت استفاده کنید، از 2.9% تا 7.4% مبلغ ارسالی به عنوان کارمزد کسر خواهد شد.

 کارمزد پی پال برای دریافت پول در حساب پرسونال پی پال (Paypal Persoan Account)

در حالت کلی، گیرنده کارمزدی پرداخت نمی کند، مگر در شرایطی که فرستنده کارمزد ارسالی را به گیرنده واگذار کند. در این شرایط مبالغ کارمزدی که در قسمت ارسال پول، توضیح دادیم بر عهده گیرنده خواهد بود. گیرنده پول می تواند از پرداخت کارمزد پی پال امتناع کند. در این صورت پول به حساب فرستنده برگشت خورده و نقل و انتقالی انجام نخواهد شد. لازم به تاکید است که این حالت، یعنی واگذاری کارمزد پی پال به گیرنده، فقط در حساب پرسونال پی پال امکان پذیر است.

در شرایطی که گیرنده، درخواست پول(Request Money) در پی پال را بزند، و از دوستان یا اقوام تقاضای پول کند، کارمزدی مطابق کارمزد ارسال پول از حساب پرسونال پی پال به او تعلق خواهد گرفت.

کارمزد پی پال برای خرید کالا و خدمات از طریق پی پال (Purchase Payments: Goods & Services)

پی پال کارمزدی از خریدار دریافت نمی کند. تنها در خریدهای بین المللی، در شرایطی که تبدیل ارز وجود داشته باشد، ممکن است که کارمزد پی پال اندکی به خریدار تعلق بگیرد.

کارمزد پی پال

کارمزد پی پال برای فروش کالا و خدمات از طریق پی پال

  1. در آمریکا: برای فروشندگانی که مثلا در سایت ebay محصولاتشان را به فروش می رسانند و هزینه محصولات را از طریق پی پال دریافت می کنند کارمزدی منظور شده است. این کارمزد به ازای هر تراکنش 2.9درصد به اضافه 0.30$ (دلار آمریکا) خواهد بود.
  2. خارج از آمریکا و بصورت بین المللی (Internation Purchase): در این حالت 3.9% درصد از هر تراکنش، به اضافه یک مبلغ ثابت کارمزد دریافت میشود. این مبلغ ثابت بسته به ارزی که پرداخت با آن انجام شده متفاوت است.

کارمزد پی پال برای ارسال صورتحساب و درخواست پرداخت پول از طریق پی پال (Requesting Money & Invocie)

در حال حاضر کارمزد مورد نیاز برای ارسال صورتحساب به مشتری و درخواست پرداخت مبلغ، 0.30 دلار آمریکا به اضافه درصدی از مبلغ می باشد. این درصد بین 1.9% تا 2.9% متغیر می باشد.

کارمزد پی پال برای خروج پول از حساب Paypal

خارج کردن پول از حساب پی پال به حساب بانکی، شامل کارمزد نمی شود. در صورتیکه کاربر بخواهد مبلغ را بصورت چک دریافت کند، 1.50 دلار بعنوان کارمزد پی پال از حساب کاربر کم خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه مقاله محاسبه کارمزد پی پل پیشنهاد می شود.

 در صورتی که مبلغی به میزان بیشتر از 100 دلار خرید نمائید یا شارژ پی پال داشته باشید، کارمزد به صورت رایگان محاسبه می شود. شما می توانید جزئیات بیشتر را در مقاله پرداخت پی پال بدون کارمزد مطالعه نمائید.

1396/01/22
مهناز قانع

نظر خود را ارسال کنید

سوالات خود را از ما بپرسید

مشاوره رایگان