فرانسه یک کشور بسیار زیبا و تاریخی است که پر است از جاذبه های فرهنگی. بسیاری از مردم مایلند که به فرانسه مهاجرت کنند، چه برای مدتی کوتاه و چه مهاجرت دائم. در این مقاله سعی داریم شما را با اهداف مختلف مهاجرت به فرانسه آشنا نموده و به نکاتی چند در خصوص مهاجرت به فرانسه برای کار اشاره کنیم. لطفا با ما باشید.

به طور کلی دو هدف اصلی برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد. اغلب افراد، یا برای کار و یا برای تحصیل به کشور فرانسه مهاجرت می کنند. در این جا نحوه مهاجرت به فرانسه جهت کار را برای شما دوستان بیان خواهیم کرد.

مهاجرت به فرانسه برای کار

به منظور مهاجرت به فرانسه برای کار، شما عزیزان باید مراحل زیر را دنبال نمائید.

مرحله اول :

قدم اول برای مهاجرت به فرانسه برای کار این است که، با کنسولگری فرانسه یا سفارت فرانسه در منطقه خود تماس بگیرید. در گام اول باید برای نوع ویزای فرانسوی که مد نظر دارید، در خواست بدهید. بهتر است که قبل از برقراری تماس با سفارت و یا کنسولگری فرانسه، ابتدا به سایت مربوط به آن رجوع نمائید تا بعد از برقراری تماس، زمانی که با مقامات سفارت صحبت می کنید ، از سوالات آگاه باشید. سفارت فرانسه در اکثر کشورها وجود دارد و شما می توانید راهنمائی های لازم را از آن جا، از مقامات سفارت بگیرید. به عنوان مثال، سفارت فرانسه در آتلانتا، جورجیا، آلاباما، می سی سی پی، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی و ...
اگر شما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا نیستید، اولین گام برای حرکت به فرانسه معمولا درخواست یک ویزای توریستی است. این نوع ویزا این امکان را برای شما فراهم می کند تا به مدت بیش از یکسال در فرانسه بمانید. زمانی که تاریخ ویزای توریستی شما به پایان رسید، شما مجاز به درخواست مجوز یک ساله می شوید و می توانید مجددا آن را به صورت سالانه تمدید کنید. پس از یک سال، شما ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد فرانسه هستید و اگر می خواهید در آن جا رانندگی کنید، باید یک گواهینامه رانندگی فرانسه (Permis de conduire) بگیرید.
ولی اگر شما شهروند یک کشور در اتحادیه اروپا هستید، نیازی به ویزا برای رفتن به فرانسه ندارید. شهروندان اتحادیه اروپا حق دارند که در هر کشوری در اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند.

مهاجرت به فرانسه برای کار

مرحله دوم :

قدم دوم برای مهاجرت به فرانسه برای کار  این است که درخواست ویزا خود را ارائه دهید. در صورتی که مجاز هستید، کاغذهای تکمیل شده ویزا را به کنسولگری فرانسه نزدیک به شهری که در آن ساکن هستید ارسال کنید. اگر شما مجاز به ارسال درخواست خود از طریق پست نیستید، باید در سفارت یک قرار ملاقات صورت دهید. موارد در خواستی از شما ممکن است شامل یک یا چند عکس گذرنامه، هزینه درخواست، فرم تکمیل و امضای شده ی ویزا، مدارک بیمه درمانی، مدارک مالی، سایر اسناد درخواست شده و گذرنامه اصلی شما باشد.
حداقل یک کپی شخصی از تمامی پرونده های کاغذی که در هنگام حرکت به فرانسه پر کرده اید را حفظ کنید، زیرا ممکن است لازم باشد بعدا آن ها را به عنوان مدارک جهت شناسایی ارائه کنید.

مرحله سوم :

قدم سوم برای مهاجرت به فرانسه برای کار این است که منتظر ویزای خود باشید. سفارت، شما را مطلع خواهد کرد که ویزای شما آماده شده است و شما می توانید یا حضورا برای دریافت آن به سفارت خانه مراجعه نمائید و یا ویزا را خودشان برای شما ارسال خواهند کرد. سفارت یا شما را مطلع خواهد کرد که ویزا آماده است تا شخصا برداشته شود و یا اگر شما آن را تحویل بگیرید می توانید آن را در یک پاکت نامه پیش پرداخت شده ارسال کنید. لازم به توضیح است که ویزای شما یک برچسب رسمی در یکی از صفحات پاسپورت شما خواهد بود.

مرحله چهارم :

زمانی که وارد فرانسه شدید، اولین کاری که انجام می دهید این است که باید یک کار مناسب پیدا کنید. به عبارت دیگر شما باید یا قبل از ورود به فرانسه یک شغل مناسب پیدا کرده باشید و به محض ورود به آن کشور کار خود را آغاز نمائید و یا در همان بدو ورود خود، به دنبال پیدا کردن شغلی مناسب باشید. در هر صورت، شما باید یک رزومه کاری در فرانسه به کارفرمایان احتمالی خود ارائه دهید که باید مطابق با استانداردهای محلی باشد، که می تواند با استانداردهای کشور خودتان متفاوت باشد. همچنین می توانید در اینترنت برای پیدا کردن نمونه هایی از آنچه که به عنوان یک رزومه حرفه ای به نظر می رسد جستجو کنید.

عزیزان همراه، ما مفتخریم به اینکه بتوانیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم و راهنمائی های لازم را برای شما داشته باشیم. همچنین با مطالعه مقاله نحوه تحصیل در فرانسه اطلاعات کامل تری در این زمینه نیز به شما می دهیم.

تاریخ انتشار 01 خرداد 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر