کسب مدارک تحصیلی بالا تر می‌تواند باعث افزایش شانس موفقیت بیشتر شما در زمینه‌های مختلف و همچنین به دست آوردن موقعیت‌های کاری بهتر شود. زمانی که شما تصمیم می‌گیرید ادامه تحصیل دهید و وارد دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی شوید، در واقع گام بزرگی به سوی آینده‌ای بهتر برداشته‌اید. برای اینکه توانایی‌های خود را به دانشگاه انتخابی خود، به خوبی نشان دهید می‌توانید درآزمون GRE شرکت نموده و از این طریق نمره‌ای که کسب نموده‌اید را به دانشگاهی که مد نظر دارید اعلام کنید. از شرایط بسیار خوبی که برای داوطلبان در آزمون  GRE مهیا شده است این است که چنانچه نمره‌ی مطلوبی در آزمون کسب نکردید، می‌توانید مجددا آزمون دهید. همچنین این شرایط درآزمون فراهم شده است تا به عقب برگردید و پاسخ های خود را تغییر دهید. هچنین اگر بعد از اعلام نمرات آزمون متوجه شوید که نمره‌ای که برای شما ثبت شده است نمره‌ی واقعی شما نیست و لازم دانستید که نمره تان مورد بازبینی قرار گیرد، می‌توانید به نمره‌تان اعتراض بزنید و درخواست بازبینی بدهید که البته هزینه‌ی آن را هم باید بپردازید. برای آگاهی از چگونگی اعتراض به نمره آزمون GRE لطفا با تراپی همراه شوید.

نمره آزمون GRE

درخواست بازبینی و نحوه ی اعتراض به نمره آزمون GRE

چنانچه قبلا آزمون GRE داده‌اید و پس از اعلام نتایج از نمره‌ی خود راضی نبودید، دو راه وجود دارد، یا می‌توانید مجددا آزمون دهید و یا می‌توانید به نمره آزمون GRE اعتراض بزنید. برای این منظور شما باید از خدمت GRE Diagnostic استفاده کنید. در این بخش شما می‌توانید نحوه‌ی اجرای آزمون خود را در سوالات مربوط به بخش‌های مختلف آزمون بررسی کنید. این سرویس به صورت رایگان می‌باشد و سوالاتی که شما درست جواب داده‌اید و یا غلط را مشخص کرده است و همچنین میزان سختی یا آسانی سوالات و مدت زمانی که برای انجام آن‌ها مورد نیاز است.

 زمانی که به ارزیابی آزمون خود می‌پردازید، سوالاتی را که جواب نادرست داده‌اید همراه با پاسخ‌های صحیح آن ها نشان داده می‌شود. بازبینی آزمون GRE حدود 30 روز بعد از تاریخ برگزاری آزمون برای داوطلبان امکان پذیر است و تا 60 روز بعد ادامه دارد. توجه نمائید که قبل از آن باید زمانی را از میان تاریخ‌های مشخص شده در برنامه‌ی آزمون، در وب سایت مربوط به آن مشخص کنید و چنانچه قصد داشتید تاریخ آن را عوض کنید باید حتما از 4 روز قبل از تاریخی که قبلا مشخص کرده‌اید برای این کاراقدام کنید. لازم به ذکر است که برای تغییر تاریخ باید هزینه‌ای را پرداخت کنید.

گاهی ممکن است بخواهید که نمره‌ی شما مجددا مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین باید درخواست یک بازبینی نمره از Analytical Writing مربوط به GRE General Test دهید که حدودا 90 روز بعد از تاریخ پذیرفته شدن درخواست به طول می‌انجامد.

برای درخواست بازبینی نمره آزمونGRE  می‌توانید از طریق حساب کاربری ETS خود اقدام نمائید. همچنین می‌توانید فرم درخواست بازبینی نمره را پر نمائید و به آدرس یا شماره فکس نشان داده شده در فرم درخواست ارسال نمائید تا نمره‌ی شما مجددا مورد بازبینی قرار گیرد. پس از آنکه درخواست خود را به آن‌ها اعلام نمودید پس از گذشت مدت زمان 4 هفته، آزمون شما مجددا بررسی شده و نتایج آن به ایمیل شما ارسال می‌شود.

به این نکته توجه داشته باشید که در مدت زمانی که فرایند بازبینی نمره آزمونGRE  شما در حال بازبینی است، کلا آزمون شما در حالت تعلیق قرار دارد و نمی‌توانید نمره‌ی خود را به جای خاصی اعلام کرده و به آنجا ارائه دهید.

نمره آزمون GRE

پرداخت هزینه ی درخواست تجدید نظر یا اعتراض به نمره آزمون GRE  

دوستان گرامی زمانی که درخواست تجدید نظر یا همان اعتراض برای نمره آزمون GRE   می‌دهید باید هزینه مربوط به آن را نیز بپردازید. پرداخت هزینه را می‌توانید از طریق کارت‌های بانکی از جمله دبیت کارت و کارت‌های اعتباری و ...انجام دهید.

در صورتی که به هر دلیل برای پرداخت هزینه آزمون با مشکل مواجه شده‌اید، اصلا نگران نباشید و با خیال راحت پرداخت هزینه مربوطه را به ما بسپارید. برای این کارکافیست لینک پرداخت را برای ما ارسال نمائید. همکاران ما در تیم تراپی در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت هزینه را برای شما انجام داده و نتیجه‌ی آزمون شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما ممنون و سپاسگزاریم. امید است مطالب ارائه شده مفید و مورد رضایت شما گرامیان واقع شده باشد. در صورتی که در زمینه ی شرکت در آزمون‌های بین المللی تجربیات مفیدی کسب نموده‌اید، از طریق کامنت‌ها با دیگر دوستان در میان بگذارید.  

تاریخ انتشار 19 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر