از جمله مهارت‌های مورد نیاز افراد متخصص و کسانی که در زمینه‌ی برنامه نویسی فعالیت می‌کنند، این است که مهارت های یادداشت برداری را به خوبی بدانند. در این راستا ابزارهای بسیار کاربردی و مفید ارائه شده است؛ اما در میان آن‌ها دو ابزار یادداشت برداری است که از دیگر ابزارها، از محبوبیت خاصی برخوردار است و امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار داده است. این دو ابزار عبارتند از اورنوت (Evernote) و وان نوت (OneNote) . در این مقاله سعی داریم تا این دو ابزار مفید یادداشت برداری، اورنوت و وان نوت را با یکدیگر مقایسه نموده و در نهایت به نتیجه‌ی کلی از این مقایسه برسیم که کدامیک بر دیگری برتری دارد و بهتر است کدام یک از این دو را انتخاب کنیم؟ با تراپی همراه باشید.

بیشتر بدانید :  اموزش برنامه نویسی با سایت codeschool

مقایسه ی اورنوت و وان نوت

از جنبه های گوناگون می توان این دو ابزار یادداشت برداری را با یکدیگر قیاس کرد که در این بخش از مقاله ما به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. در ادامه برای شما برخی از  ویژکی های هر دو ابزار را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد.

اورنوت و وان نوت

هزینه و گنجایش اورنوت و وان نوت

  • اورنوت (Evernote) یک برنامه‌ی استفاده‌ی رایگان برای کاربران در نظر گرفته است، اما یکسری مشکلات نیز وجود دارد که کاربران با آن مواجه هستند. آن هم پهنای باند 60 مگابیت در ماه می‌باشد. البته این موضوع برای استفاده‌ی کاربران معمولی مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما چنانچه شما دانشجو هستید یا فعالیت های حرفه‌ای خود را با استفاده از این ابزار انجام می‌دهید ممکن است این میزان پهنای باند اندکی برای شما مشکل ایجاد کند. برای استفاده از اورنوت (Evernote) با پهنای باند بیشتر می‌توانید از نسخه های قابل پرداخت آن خریداری کنید که چندان هم گران نیست.
  • هزینه‌ی وان نوت (OneNote) با سرویس ذخیره سازی ابری مایکروسافت، یعنی OneDrive ادغام شده است. OneDrive یک محصول ذخیره سازی قابل قبول است که دارای رتبه‌ی بسیار قابل قبولی است. نتیجه‌ی این ادغام سازی، این است که یادداشت‌هایی که با استفاده از OneNote ایجاد می‌کنید فضای ذخیره سازی را با دیگر فایل‌هایی که در OneDrive آپلود می‌کنید به اشتراک می‌گذارد.OneNote  یک ابزار رایگان است که می‌توانید از فروشگاه مایکروسافت برای ویندوز 10، مک و iOS دانلود نمائید.

فرمت یادداشت های اورنوت و وان نوت

  • اورنوت (Evernote) بیشتر فرمت‌های متن غنی (rich- text) که در پردازنده‌های امروزی وجود دارد را دارا می‌باشد. همچنین دارای فونت‌های مختلف، قابلیت تغییر سایز و نیز گزینه‌هایی برای bolding، italicizing و underlining متن وجود دارد. همچنین امکان بولت گذاری، عدد گذاری و.... نیز وجود دارد. با وجود گزینه‌های بسیار خوبی که وجود دارد، مشکلی که هست این است که یادداشت‌ها در طرح صفحه ثابت می‌شود و شما نمی‌توانید در هر جای صفحه که بخواهید متن اضافه کنید. به طور مثال برای ایجاد برخی از انواع یادداشت‌ها باید از "ink not“استفاده کنید. با استفاده از این ابزار همچنین این امکان وجود دارد که یادداشت های صوتی، اسکرین شات، یادداشت‌های وبکم و... ایجاد کنید.
  • وان نوت (OneNote) کلیه‌ی گزینه‌های فرمت متن غنی را که از نرم افزار ورد مایکروسافت انتظار دارید، نیز دارد و کلیه‌ی گزینه‌هایی که برای ابزار قبلی گفته شد نیز دارا می‌باشد. در وان نوت (OneNote) می‌توانید لینک، عکس و یادداشت صوتی نیز به متن اضافه کنید. یک گزینه‌ی تبدیل ink-to-text برای ابزار وان نوت وجود دارد که برای افرادی مناسب است که مایلند یادداشت های دستخطی را به شکل تایپ شده برای استفاده‌های بعدی نیز داشته باشند.

اورنوت (Evernote) و وان نوت (OneNote)

مقایسه ی امنیت و حریم خصوصی اورنوت (Evernote) و وان نوت (OneNote)

  • اورنوت (Evernote) این ابزار مرکز داده‌ی اختصاصی ندارد و از گوگل کلود استفاده می‌کند و گوگل همیشه امنیت ثابت شده‌ای ندارد. هر چند که اورنوت ادعا می‌کند که اگر اجازه‌ی دسترسی از سوی کاربران نداشته باشد، اطلاعات آن‌ها را نخواهد دید.
  • همانطور که گفته شد، یادداشت‌هایی که در OneNote ایجاد می‌شود، در فضای ذخیره سازی کلود OneDrive ذخیره می شود. بنابراین همان اندازه که OneDrive  امن است،  OneNote نیز می تواند امن باشد.

تا به اینجای مقاله برخی از مهم‌ترین نکات مربوط به اورنوت و وان نوت را برای شما گفتیم و این دو را با یکدیگر مقایسه کردیم. در کل بررسی‌های انجام شده نشان داده است که اورنوت (Evernote) می تواند به عنوان ابزار برتر یادداشت برداری معرفی شود. نظر شما چیست؟

همراهان همشگی تراپی از این که تا پایان مقاله مقایسه اورنوت و وان نوت با ما بودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. لطفا سوالات و مشکلات خود را با ما در میا ن بگذارید. 

تاریخ انتشار 05 بهمن 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر