شما تاکنون برای خرید ارز دیجیتال از دستگاه‌های خودپرداز استفاه کرده‌اید؟ آیا می‌دانید که تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) نصب شده، همیشه در هر کجای دنیا در حال افزایش است؟ حقیقت این است که از سال 2016، تعداد دستگاه های خود پرداز بیت کوین حدود 720 درصد افزایش یافته‌است و در حال حاضر بیش از 3600 دستگاه نصب شده دیگر در سراسر جهان وجود دارد. در این مقاله با تراپی همراه شوید تا شما را بیشتر با دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال آشنا نمائیم.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) چیست؟

اگر شما دوست عزیز از جمله افرادی هستید که با دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) آشنایی ندارید باید به شما بگوئیم که این دستگاه های خود پرداز عبارتند از یک کیوسک که برای استفاده‌ی عموم مردم در اختیار آن‌ها قرار گرفته است و با استفاده از آن می‌توانند ارز دیجیتال بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را به صورت نقدی یا از طریق دبیت کارت یا کارت اعتباری خریداری کنند.

خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM)

آیا این دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) ، فقط ارز دیجیتال می‌فروشند، یا از طریق آن‌ها می‌توان ارز دیجیتال را خریداری نیز نمود؟ پاسخ این است که، اکثر دستگاه های خود پرداز موجود، این ارزها را فقط می‌فروشند اما برخی از آنها قابلیت خریداری ارز دیجیتال از مشتریان را نیز دارند.

براساس آماری که به تازگی درباره‌ی دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) به دست آمده است، تعداد این دستگاه‌ها از سال 2016 به طور قابل توجهی افزایش یافته‌است و تقریبا دوبرابر شده‌است. در طول سه سال گذشته تا‌کنون، 3800 دستگاه های  خود پرداز بیت کوین جدید نصب شده است که تنها 2100 مورد آن مربوط به سال گذشته می‌باشد.

هزینه انجام تراکنش ها از طریق دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال

جالب است بدانید هزینه میانگین معامله و انجام تراکنش‌ها از طریق این دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) فقط کمتر از 9 درصد می‌باشد و انجام تبادلات آنلاین معمولا هزینه‌های پایین‌تری دارند، زیرا مدیریت زیرساخت‌های نقدی و فیزیکی برای اینگونه تراکنش‌ها بسیار پایین‌تر می‌باشد. تقریبا تمامی دستگاه های خودپرداز ارزهای رمزنگاری شده، با ارز دیجیتال بیت کوین کار می‌کنند ولی از سایر ارزهای دیجیتال از قبیل  Ethereum، Litecoin، Bitcoin Cash که در بازار وجود دارد، نیز پشتیبانی می‌کند.

معرفی شرکت کوین می، از پیشگامان ارائه دهنده دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال

کوین می (Coinme) یکی از پیشگامان اصلی شرکت‌های تولیدکننده دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال در ایالات متحده به شمار می رود و ادعا می کند که این شرکت بزرگترین شبکه کیوسک های بیت کوین یا همان دستگاه های خودپرداز در سراسر آمریکا را در اختیار دارد.

آیا برای استفاده از دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) نیاز به داشتن کارت اعتباری می باشد؟

به طور کلی اقتصاد ارز دیجیتال برای تمامی کسانی که در زمینه تبادلات ارز رمزنگاری شده فعالیت دارند ، چه کارت اعتباری در اختیار داشته باشند و چه به صورت نقدی به فعالیت بپردازند، این سیستم مالی راه‌کارهای سودمند و راه‌حل‌های مفید ارائه داده‌است.

خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM)

تاثیر دستگاه های خودپرداز بیت کوین (Bitcoin ATM) در میزان مبادلات ارز دیجیتال

سوالی که در این جا وجود دارد این است که، با وجود افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین، آیا تغییری در میزان مبادلات آنلاین این ارز دیجیتال ایجاد خواهد شد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوئیم که، با وجود اینکه هزینه‌ها با استفاده از دستگاه های خودپرداز بیت کوین بالاتر می‌رود، اما به علت اینکه انجام مبادلات را راحت‌تر کرده و قابلیت دسترسی به آن‌ها بیشتر شده‌است، احتمال افزایش تبادلات بیت کوین برای کاربران بیشتر و قابل اعتمادتر نموده است. به طوری که در حال حاضر هم در میزان کاربران و هم در میزان انجام معاملات و تبادلات ارز دیجیتال، رشد سالیانه پیوسته‌ای دیده شده‌است و جالب است بدانید که حد مجاز خرید روزانه بیت کوین از دستگاه های خود پرداز حدود 2500 دلار در روز می‌باشد.

دوستان و همراهان همیشگی تراپی، چنانچه شما نیز در زمینه‌ی دستگاه های خودپرداز ارز دیجیتال اطلاعات مفیدی در اختیار دارید و یا تجربه سودمندی از استفاده از آن‌ها به دست آورده‌اید، حتما از طریق کامنت‌ها با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

از صبر و شکیبائی شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم. عزیزان، در صورتی که با سوال یا مشکلی مواجه شده اید حتما آن را از طریق تماس تلفنی با همکاران ما در میان بگذارید.

تاریخ انتشار 08 اسفند 1397
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر