اگر شما به عنوان یک کارآفرین تصمیم گرفته‌اید کسب و کاری را راه اندازی کنید، باید بدانید که یک کارآفرین موفق باید ویژگی‌هایی داشته باشد و از دانش و اطلاعات کافی برای شروع یک استارت اپ موفق، برخوردار باشد. راه‌ها و روش‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا آگاهی‌های لازم برای راه اندازی کسب و کار جدید خود را به دست آورید. یکی از بهترین آن‌ها، کسب اطلاعات از طریق مطالعه می‌باشد. آیا دوست دارید با بهترین کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند آشنا شوید؟ چنانچه پاسختان به این سوال مثبت است پس تا پایان این مقاله با تراپی همراه باشید

با مجموعه کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند آشنا شوید

ممکن است بگوئید یک کارآفرین زمان خیلی زیادی برای مطالعه‌ی کتاب ندارد، اما اگر واقعا چنین فکری می‌کنید باید بدانید که سخت در اشتباهید و هر جه بیشتر مطالعه داشته باشید، مطالب بیشتری خواهید آموخت. پس حتما وقتی را برای مطالعه در روز یا شب در نظر بگیرید. از مهم‌ترین مزایای مطالعه کتاب این است که شما می‌توانید به جمع آوری اطلاعات بپردازید و از تجربیات آن‌ها نیز استفاده کنید. پس همچنان با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند بپردازیم.

کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند

کتاب The 4-Hour Workweek

یکی از بهترین کتاب هایی که هر کار آفرین باید بخواند کتاب  The 4-Hour Workweek  است. نویسنده این کتاب Timothy Ferriss می‌باشد. این شخص یک نویسنده آمریکایی است و همچنین یک کارآفرین. این کتاب او در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها برای بیش از 4 سال بوده است. درسی که از این کتاب می‌توان آموخت این است که به جای کارایی، موثر بودن را در نظر داشه باش، به این معنا که بر روی 20 درصد موارد کار کن و نتیجه‌ی 80 درصدی بگیر. این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های منتشر شده در سال 2019 می‌باشد.

کتاب Creativity,Inc.

یکی دیگر از بهترین کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند کتاب  Creativity,Inc.  است. نویسنده‌ی این کتاب Ed Catmull with Amy Wallace می‌باشد. این کتاب حاصل تجربیات 30 ساله‌ی Ed Catmull می‌باشد. به طور مختصر می‌توان گفت این کتاب نوعی راهنمای انگیزشی است و نحوه‌ی انگیزه دادن به کارمندان، مدیران و ... را به شما آموزش می‌دهد. این کتاب در Financial Times، Success و ... به عنوان یکی از بهترین کتاب‌ها ثبت شده است. درس‌های بسیاری از این کتاب می‌توان آموخت از جمله اینکه یک تیم خوب، بهتر است از یک ایده‌ی خوب.

کتاب The Lean Startup

از بهترین کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند کتاب  The Lean Startup است.  نویسنده‌ی این کتاب  Eric Ries است و استراتژی‌های  پایدار خود را برای راه اندازی استارت اپ معرفی کرده است. درسی که می‌توان از این استارت اپ گرفت این است که سعی کنید با معتبر سازی داده‌ها بهترین مدل کسب و کار را بیابید.

کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند

کتاب  ZERO To ONE

کتاب  ZERO To ONE  یکی از بهترین کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند می‌باشد. این کتاب توسط  Peter Thiel with Blake Masters نوشته شده است. این نویسنده PayPal و Palantir را تاسیس کرده است و سرمایه‌گذاری خارجی را در فیسبوک انجام داده است و بسیاری از شرکت‌هایی مانند SpaceX و linkedIn را تأمین مالی کرده است. این کتاب به شما نشان خواهد داد که راهی که نویسنده کتاب برای کسب و کار و استارت اپ خود اتخاب کرده است، چیست و چگونه می‌توانید از این طریق آینده‌ی استارت اپ خود را بسازید.

کتاب The $100 StartUp

نویسنده این کتاب Chris Guillebeau  می‌باشد و معتقد است که به جای تمرکز بر روی چندین کار به طور همزمان، تمرکز خود را بر روی تنها یک کار اما به بهترین شکل ممکن قرار دهید. این کتاب برای دانش آموزانی که 18 ساله هستند و در زمینه‌ی شروع استارت اپ خود با مشکلات زیادی مواجه هستند مناسب است. در این کتاب مطالب بسیاری خواهید آموخت از جمله اینکه علاوه بر داشتن علاقه و مهارت‌های لازم در این زمینه، باید بر مدیریت بودجه‌ی خود نیز تمرکز کافی داشته باشید.

دوستان گرامی تا این بخش از مقاله شما را با بهترین کتاب هایی که هر کار آفرین باید بخواند آشنا کردیم. از دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی کارآفرینی می‌توان از The Innovator’s Dilemma ، Checklist Manifesto، The Fire Starter Sessions، The Execution Factor و EntreLeadership نام برد.

امید است آنچه گفته شد، مورد توجه و رضایت شما عزیزان قرار گرفته باشد. از توجه و همراهیتان بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

تاریخ انتشار 28 تیر 1398
نویسنده  پریسا رضایی
دسته بندی
مشاهده آرشیو مقالات مرتبط
تفاوت پی پال و وسترن یونیون
حذف حساب وب مانی
بهترین بروکرهای فارکس
خرید با پی پال
sendowl
مدرک CMA
Codeable
اپلیکیشن های ریموت دسکتاپ
Teespring
فضای خالی
فرم ارسال نظرات کاربر